Eesti digi 778 MHz peal ebastabiilne

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

Eesti digi 778 MHz peal ebastabiilne

PostitusPostitas Martini » 19:57, 14 Dets 2011

Selline veider süsteem. Viimasel ajal (no ütleme paar-kolm viimast kuud) on üks MUX minu majapidamises jäledalt ebastabiilse kvaliteediga. Üldjuhul ma süüdistaks iseennast (küll on nähtud katkiläinud F-connectoreid jms), aga praeguses olukorras häirib mind tõik, et kõik ülejäänud DVB-T on viimase peal. Küsimus on siis see, et kas keegi teine vaevleb veel sarnase jama käes või olen ma ainus loll ning seega pean ikkagi kurja näoga kõiki kaableid ja pistikuid vahtima?

Endpoint on praegu CT box. See pole mul mitte kunagi ühegi DVB-T kanali kohta Q numbrit üle 93 näidanud, tavaliselt on 91 ja see tähendab probleemivaba pilti. Situatsioon sageduste kaupa Q mõttes on selline:

530 (eesti) - 93%
562 (soome) - 92%
658 (soome) - 93%
674 (soome) - 92%
666 (eesti) - 92%
730 (soome) - 93%
778 (eesti) - hüppab suvaliselt 30 ja 80 vahel, hakib, tembutab

Milles plokk? Kas mingid soomlased sõidavad sisse või ongi ikkagi mul see peetus, et kuskil antennis või kaablis läheb kõrgema sageduse korral midagi vasakule?

Selguse huvides peab muidugi mainima, et üldine kaabeldus on tehtud nii, et ringi jookseb ka DVB-S signaal ja see tõmmatakse lõpus diplekseriga laiali. DVB-S signaali kvaliteediga pole mingit probleemi.
Martini

DVB-T/S: Golden 9060 & CT5000Cplus & HTPC

Kasutaja avatar
p2ep
Entusiast
Postitusi: 106
Liitunud: 19:20, 05 Dets 2008
Asukoht: Viljandi
    unknown unknown

Re: Eesti digi 778 MHz peal ebastabiilne

PostitusPostitas p2ep » 20:22, 14 Dets 2011

Martini kirjutas:Selguse huvides peab muidugi mainima, et üldine kaabeldus on tehtud nii, et ringi jookseb ka DVB-S signaal ja see tõmmatakse lõpus diplekseriga laiali. DVB-S signaali kvaliteediga pole mingit probleemi.

Võta korraks sat mõlemast otsast lahti ja vaata, mis siis teeb. Diplekserid kah vahelt välja.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 176 külalist