Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
rihok
Edasijõudnu
Postitusi: 30
Liitunud: 03:00, 28 Mär 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas rihok » 15:44, 05 Juun 2007

renee kirjutas:huvitav, mul sony telekas NP4 mooduliga vahetab 1 sek piires?
ja zoombox mis oli see ka, kust see 4..5 sekki?


Mul samuti sony koos np4 mooduliga. soome omasid vahetab jah sekundiga aga eesti omasid peab vahest tõesti 4-5 sekki ootama...
Vahest mõtlen et levi läind aga siis tuleb pilt ette tagasi.
Signaali näitab telekas, et on põhjas.

Kas kuidagi äkki saab softi uuendada telekal?

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 17:08, 05 Juun 2007

Täna hommikul oli pull Kohtla-Nõmme saatjalt: kanalil E48 ETV vaatamisel (S 100, Q 95), pilti polnud ees üldse ja heli üksikutel kordadel ilmus (kokutades). Aru ei saa. Vaatamine jätkus Koeru pealt (Kundas). Õhtul tulin töölt koju ja lülitasin boksi sisse- ennäe- kanalitest box puhas (listid läind). Ja hakka otsast uuesti skännima ja laadima. Viimati juhtus see läinud reedel. Huvitav, see juhtub siis, kui on mitme eri saatja listid mälus (Soomest mitu muxi, kolmelt Eesti saatjalt kokku 6 muxi). Kokku ca 80-90 TV programmi. Aru ma ei saa, miks ta nii teeb. Mingi kala vist paneb talle sisselülimise käigus reseti vms.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas Sombi » 17:48, 05 Juun 2007

jyri403 kirjutas:Täna hommikul oli pull Kohtla-Nõmme saatjalt: kanalil E48 ETV vaatamisel (S 100, Q 95), pilti polnud ees üldse ja heli üksikutel kordadel ilmus (kokutades). Aru ei saa. Vaatamine jätkus Koeru pealt (Kundas). Õhtul tulin töölt koju ja lülitasin boksi sisse- ennäe- kanalitest box puhas (listid läind). Ja hakka otsast uuesti skännima ja laadima. Viimati juhtus see läinud reedel. Huvitav, see juhtub siis, kui on mitme eri saatja listid mälus (Soomest mitu muxi, kolmelt Eesti saatjalt kokku 6 muxi). Kokku ca 80-90 TV programmi. Aru ma ei saa, miks ta nii teeb. Mingi kala vist paneb talle sisselülimise käigus reseti vms.


Mul on MPEG-2 tüüner, see paneb puusse Soome ja Eesti muxidega- The Voice asub nt. 5567kanalil :!:
See probleem ei ole alatine, just tegin uue otsingu ja The Voice on 23kanalil.
Olen ka Rootsi digi vaadanud (september 2006) See küll somme sassi ei ajanud

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 18:12, 05 Juun 2007

See, et ta vahel muxi kanali numbrit valesti näitab, pole nii suur häda. Kui üle paari päeva kanalilaadimist jälle teha ja näha, et need kustumised järjest sagenevad, peab masinas mingi viga olema. Peaks tagasi viima ja mõne teise eksemplari tooma. Asi muutub muidu tüütavaks.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 21:01, 05 Juun 2007

Õhtul jälle ETV vastuvõtt 48.kanalil Kohtla-Nõmmelt Kundas häiritud. Q ja S mõlemad 95-100%. Katsetasin: Lahtist Nelolnn analoogis pressib sisse. Jälle ebaõnnestunud sageduse valik. Ei tohi panna samadele sagedustele soome analoog-ega digisaatjatega meie saatjaid siinkandis. Tekivad jamad ilusa ilma puhul ülilevidega siin mereäärses kandis. Siis ei näe ei Soome ega Starmani digi.

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

PostitusPostitas Chill » 21:46, 05 Juun 2007

jyri403 kirjutas:Õhtul jälle ETV vastuvõtt 48.kanalil Kohtla-Nõmmelt Kundas häiritud. Q ja S mõlemad 95-100%. Katsetasin: Lahtist Nelolnn analoogis pressib sisse. Jälle ebaõnnestunud sageduse valik. Ei tohi panna samadele sagedustele soome analoog-ega digisaatjatega meie saatjaid siinkandis. Tekivad jamad ilusa ilma puhul ülilevidega siin mereäärses kandis. Siis ei näe ei Soome ega Starmani digi.


No seda ma räägingi.Mul endal suvekodu Kunda lähedal ja tean väga hästi olukorda seal.Lahti,Pernaja,Anjalankoski,Espoo - kõik need on tugeva ja puhta signaaliga jälgitavad.Ei tohi panna põhja-eesti saatjaid nende saatjatega ühistele kanalitele!! Kõige pealt pandi Koeru ETV analoog millegipärast 39. kanalile,kuigi samal kanalil töötab võimas Pernaja saatja. :? Tulemus - kumbki saatja pole sealkandis jälgitav.Koeru ja Pernaja vahekaugus linnulennult - 170km! Reeglite järgi tohiks kanalit taaskasutada aga alles 300km tagant,sellest ei hoolitud...
Nüüd siis 48. kanal Kohtla-Nõmmel....no hüva,see Lahti saatja vähemalt sügisest suletakse,seni tuleb ära kannatada.Annaks jumal et seda vaid taas digitaaliks kasutusele ei võeta....
Aga mis kõige nõmedam - Kohtla-Nõmme 1.mux tahetakse nüüd panna kanalile 33! No andke andeks...33.kanalil töötab võimas Lahti digisaatja,lisaks ülivõimas analoogsaatja Peterburis,mis ilusa ilmaga ulatub Kundast kaugemalegi läände,Ida-Virumaast rääkimata...pealegi sealsamas Kohtla-Nõmmel töötab kohe kõrvalkanalil väikese võimsusega(32) Kanal2 analoogsaatja,mille vastuvõtt oleks kohe häiritud...
Ainult 34 sobib tegelikult ja see oligi seal kasutuses.
Loodetavasti Roska loeb seda ja suudab vahele sekkuda.
Ja Koeru 57...jälle Lahtiga samal kanalil... :?
58. kanal Kohtla-Nõmmel on see-eest igati õnnestunud valik.Siiski ma ei saa aru,miks see nii väikese võimsusega tööle pandi (700W),kui 48. kanali saatja töötab 3000W võimsusega...
Ja mis juhtus TV3 29. kanali saatjaga Kohtla-Nõmmelt? 2002a. oli ilus pilt ees 50km kaugusel mastist,eelmisel aastal proovides aga ei enam...antenn on seesama ja korras endal,teised kanalid on endise või paremagi kvaliteediga...

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:10, 05 Juun 2007

Chill kirjutas:No seda ma räägingi.Mul endal suvekodu Kunda lähedal ja tean väga hästi olukorda seal.Lahti,Pernaja,Anjalankoski,Espoo - kõik need on tugeva ja puhta signaaliga jälgitavad.Ei tohi panna põhja-eesti saatjaid nende saatjatega ühistele kanalitele!! Kõige pealt pandi Koeru ETV analoog millegipärast 39. kanalile,kuigi samal kanalil töötab võimas Pernaja saatja. :? Tulemus - kumbki saatja pole sealkandis jälgitav.Koeru ja Pernaja vahekaugus linnulennult - 170km! Reeglite järgi tohiks kanalit taaskasutada aga alles 300km tagant,sellest ei hoolitud...
Nüüd siis 48. kanal Kohtla-Nõmmel....no hüva,see Lahti saatja vähemalt sügisest suletakse,seni tuleb ära kannatada.Annaks jumal et seda vaid taas digitaaliks kasutusele ei võeta....
Aga mis kõige nõmedam - Kohtla-Nõmme 1.mux tahetakse nüüd panna kanalile 33! No andke andeks...33.kanalil töötab võimas Lahti digisaatja,lisaks ülivõimas analoogsaatja Peterburis,mis ilusa ilmaga ulatub Kundast kaugemalegi läände,Ida-Virumaast rääkimata...pealegi sealsamas Kohtla-Nõmmel töötab kohe kõrvalkanalil väikese võimsusega(32) Kanal2 analoogsaatja,mille vastuvõtt oleks kohe häiritud...
Ainult 34 sobib tegelikult ja see oligi seal kasutuses.
Loodetavasti Roska loeb seda ja suudab vahele sekkuda.
Ja Koeru 57...jälle Lahtiga samal kanalil... :?
58. kanal Kohtla-Nõmmel on see-eest igati õnnestunud valik.Siiski ma ei saa aru,miks see nii väikese võimsusega tööle pandi (700W),kui 48. kanali saatja töötab 3000W võimsusega...
Ja mis juhtus TV3 29. kanali saatjaga Kohtla-Nõmmelt? 2002a. oli ilus pilt ees 50km kaugusel mastist,eelmisel aastal proovides aga ei enam...antenn on seesama ja korras endal,teised kanalid on endise või paremagi kvaliteediga...

Noh, ega Roska siin ka midagi teha ei saa. Tema viitab Sideametile ja punkt. Aga see oleks just Sideameti asi kohaliku olukorraga tutvuda. Nemad see-asemel istuvad Tallinnas ja tegelevad teooriaga. Asi pole uus. Vene ajal 1981.aastal, kui Karl Vaino pukis oli, pandi ka Kesktelevisiooni saatja Kunda veetornis tööle 7. kanalilie, et soome TV1 kinni lüüa. Aga oh häda, Espoo signaal ilusa ilmaga ilmselt keeras keskTV pildi kihva ja siis pandi Kesktelevisioon 1. kanalile (R1). Nii et korra juba vene ajal Levira eelkäija seda proovis, aga õnneks edutult. Poliitiline olukord oli ka teine.
TV3 29.kanali võimsus on maha keeratud 20 kW ERP peale (varem oli see nii 15.20 korda suurem kui praegu). Vt. http://www.rhm.ee töötavate telesaatjate tabelist. Miks nad nii tegid, jälle aru ma ei saa. Kanal2 pilt pole enamuses Ida-Virumaal nähtav. Mõnisada vatti saatja ainult.

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas buhh » 08:41, 06 Juun 2007

Hmm, halin Soome analoogide häirimisest ei ole kuidagi põhjendatud.
Tegemist on ju üleminekuperioodiga ja sügiseks on situatsioon hoopis teine!

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 09:38, 06 Juun 2007

Ma isiklikult loodan, et RTL ei ilmu kunagi Zuumi paketti, sest see kanal on täiesti mõttetu biti raiskaja. Aga las see jääb.

Antud juhul pean ma tõesti vastama, et Levira ei saa midagi teha, mis puudutab kasutatavaid kanaleid. Need koordineerib ja annab kasutusse Sideamet ning Levira saab ainult need kasutusele võtta. Leviral puudub igasugune võimalus koordinatsiooni Soome ja Venemaaga mõjutada. Segamine Soome analoogsaatjate poolt on ajutine nähtus kuna need suletakse 31. augustil ning asemele tulevad digisaatjad on väiksema võimsusega, mistõttu segamisi on kindlasti oluliselt vähem. Kohtla-Nõmme saatjad pole ametlikult käiku läinud veel, mistõttu võib seal eetris olla igasugu erinevaid asju, samuti 700 W võimsus on ajutine nähtus, peagi tõstetakse ka see 3 kW peale.

Kasutaja avatar
Schumi
Entusiast
Postitusi: 143
Liitunud: 03:00, 06 Apr 2007
Asukoht: Valgamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas Schumi » 11:25, 06 Juun 2007

roska kirjutas:Ma isiklikult loodan, et RTL ei ilmu kunagi Zuumi paketti, sest see kanal on täiesti mõttetu biti raiskaja. Aga las see jääb.

Kanal, mis näitab Vormel 1 vabatreeninguid, pole kunagi mõttetu.Pilt

Kasutaja avatar
mesilane
DigiTVfänn
Postitusi: 721
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas mesilane » 11:32, 06 Juun 2007

roska kirjutas:MTV3 on alates 1. juuni südaööst ametlikult Zuum TV paketis kõigile kättesaadav.
Kuidas on Tallinna teletornist tuleva pildi kvaliteet võrreldes Espoost tulevaga ? Kas on ikka laiekraanis 16:9 ? Siin oli juttu pikast viitest kanalite vahetamisel - kas see tuleneb madalamast bitivoost ?

Kasutaja avatar
vahur24
Edasijõudnu
Postitusi: 59
Liitunud: 02:00, 13 Dets 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas vahur24 » 11:41, 06 Juun 2007

Schumi kirjutas:
roska kirjutas:Ma isiklikult loodan, et RTL ei ilmu kunagi Zuumi paketti, sest see kanal on täiesti mõttetu biti raiskaja. Aga las see jääb.

Kanal, mis näitab Vormel 1 vabatreeninguid, pole kunagi mõttetu.Pilt


RTL (ja ka palju teisi Saksa kanaleid) ju Astralt tasuta (ja isegi analoogis) kättesaadav. Milleks maksta Starmanile?

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 17:56, 06 Juun 2007

roska kirjutas:Kohtla-Nõmme saatjad pole ametlikult käiku läinud veel, mistõttu võib seal eetris olla igasugu erinevaid asju, samuti 700 W võimsus on ajutine nähtus, peagi tõstetakse ka see 3 kW peale.

Kui praegune vastuvõtt toimub Kundas 700W-ga, on see väga hea tulemus. Kuskilt nagu sain aru, et oli 3kW peal, aga õnneks eksisin. Küsimus- mis eesmärgil Koerust lastakse mux1-te praegu kahe saatjaga?

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 18:07, 06 Juun 2007

jyri403 kirjutas:Küsimus- mis eesmärgil Koerust lastakse mux1-te praegu kahe saatjaga?


regionaalne programm stardib :wink: :lol:

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 19:04, 06 Juun 2007

mesilane kirjutas: Siin oli juttu pikast viitest kanalite vahetamisel - kas see tuleneb madalamast bitivoost ?


Mitte just otseselt andmevoo kiirusest, vaid asjaolust, et keyframe ehk täiskaadreid edastatakse kasutusele võetud MPEG4/AVC variandi korral harva ning zuumboxi tarkvara (võibolla tingitud isegi riistvarast) on puudulik.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 131 külalist