Soome digi

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 22:03, 05 Juun 2007

jyri403 kirjutas:Hea huumor. Neid saatjaid on vähemalt 3 korda niipalju, et Henkka poolt põhjarannikule analoogi taastamise asemel võiks üle Eesti katva soome analoogvõrgu välja ehitada. Tahaks Tartus ja Lõuna-Eestis kahh kaeda. Selle asemel nad rändavad ilmselt recyclingusse Kuusakoskisse või analoogsesse paika.


Jyri 403,

see ei ole huumor.
Mul on konkreetne müügikontakt olemas ja mulle saadetud Excel fail sisaldab jah sadu saatjaid.
Vaatasin järgi - tõsisemaid saatjaid 195, (selles failis viimasel real seisab R&S IV bandi 25 kW mudel NT-444, valmistatud 1990, klüstronitega)
ning transposereid Plisch kokku 229 tk.
Kui kellelgi on ideesid, kuhu kasvõi väike osa nendest ära müüa, oleks see kõigile osapooltele väga tulutoov äri.

Kuusakoski ei ole muidugi variant.
Lähem info PM kaudu.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 22:18, 05 Juun 2007

[quote="Henkka
Huvitab hoopis, kuidas endist olukorda põhjarannikul alles hoida, kui 1.septembril Soome analoogid kinni keeratakse.
[/quote]

Nojah,
ebatäpne väljendusviis on alati kirjutaja vaenlane olnud (hoteli samogo lutchego, no polutchilos kak vsegda...)

Pidasin silmas teadmist, kuidas Soome DigiTV vastuvõttu Eesti põhjarannikul nii realiseerida, et vähemalt 1.septembrist kaduva Soome analoogTV olemasolu tunne päris ära ei kaoks.

Hetkel Tallinnas Männikul Espoo saatjat vaadates on Mux44 ja Mux46 suhtes ikka väga kurb tunne. Töötab siis, kui jumal juhatab, aga mitte väga tihti...

Eksperimendid veel ootavad, aga näib, et ülesanne ei ole lihtsate killast (minu puhtisiklik hetke arvamus on, et SFN rakendus Espoo ja Fiskarsi puhul on "kurja juur")

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 22:33, 05 Juun 2007

Henkka kirjutas:Mul on konkreetne müügikontakt olemas ja mulle saadetud Excel fail sisaldab jah sadu saatjaid.
Vaatasin järgi - tõsisemaid saatjaid 195, (selles failis viimasel real seisab R&S IV bandi 25 kW mudel NT-444, valmistatud 1990, klüstronitega)
ning transposereid Plisch kokku 229 tk.

Kahjuks ilmselt Euroopas nendele turgu ei ole, kõik maad lähvad digisse. Venemaa kah vahetab oma saatjaid uute vastu, vaevalt tema tarvitatud analoogi tahab, haukus temagi utoopilistest plaanidest 2009 digisse minna.
Äkki Aafrika vms. kolmas maailm. Vabandage juhmide mõtete eest.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 23:35, 05 Juun 2007

Mul nagu siiamaani oli teadmine, et saatjale ei oma tähtsust, kas sisendiks on analoog või MUX ?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3183
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 157 korda

PostitusPostitas Scott » 06:48, 06 Juun 2007

a1 kirjutas:Mul nagu siiamaani oli teadmine, et saatjale ei oma tähtsust, kas sisendiks on analoog või MUX ?


Lõpuosale pole tõesti tähtis.

Henkka kirjutas:Mul on konkreetne müügikontakt olemas ja mulle saadetud Excel fail sisaldab jah sadu saatjaid.
...


Lihtsalt huvi pärast küsin, kas seal hinnad ka märgitud on? Kui, siis mis suurusjärgus?

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 08:39, 06 Juun 2007

Scott kirjutas:
Henkka kirjutas:Mul on konkreetne müügikontakt olemas ja mulle saadetud Excel fail sisaldab jah sadu saatjaid.
...


Lihtsalt huvi pärast küsin, kas seal hinnad ka märgitud on? Kui, siis mis suurusjärgus?


Loomulikult ei ole hindu märgitud. Need kujunevad läbirääkimiste käigus, aga peaküsimus on tõesti, kust asjast huvitatud ostjaid leida :roll:
Failis on antud saatja valmistaja, väljundvõimsus, valmistusaasta, lõppastme tehnoloogia(d) jms tehniline info.

Kasutaja avatar
veicos
Edasijõudnu
Postitusi: 75
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa
    unknown unknown

soomlased

PostitusPostitas veicos » 11:19, 06 Juun 2007

Tänane hommik on väga huvitav. Ma pole soomlasi näinud juba mingi 2 kuud, umbes sellest ajast saadik, kui see 45. kanali võimsuse tõstmine toimus. Nüüd täna järsku S ja Q, loomulikult kõikudes, aga nii 70% ringis. ei oska seda mitte kuidagi seletada. Ilm on viimastel päevadel ju ühtemoodi päikseline olnud. Keegi ei käinud nagu katusel kah või midagi muud näppimas. Antenn muuseas ikka see kuulus poolakate rest, mis suunatud kunagi ammu, mõned aastad tagasi. Eks vaatab, kas õhtul kah veel näen :D

Kasutaja avatar
huvik
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 03:00, 02 Mai 2006
Asukoht: Vantaa
    unknown unknown

PostitusPostitas huvik » 12:30, 06 Juun 2007

soomlastel eile ja täna kella 9-15ni hooldustööd käimas.YLE1 ja2analoogid töötavad kõik teised on pimedad.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 15:48, 06 Juun 2007

eh
Viimati muutis elit, 23:04, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 16:18, 06 Juun 2007

elit kirjutas:Eksperimendid veel ootavad, aga näib, et ülesanne ei ole lihtsate killast (minu puhtisiklik hetke arvamus on, et SFN rakendus Espoo ja Fiskarsi puhul on "kurja juur")



Täiesti õige arvamus.
Olen katsetanud oma kahest antennist koosneva süsteemiga ja on
tekkinud selline arvamus:

1.E45-te süüdistada ei julge, sest ei ole olulist vahet kas töötavad kaks antenni paralleelis või ainult üks antenn. Seda ka E45 saatja praeguse võimsuse juures.

2.E44 ja E46 kõrgeimad S ja Q ei ole mitte 300 mm antennide horis. kauguse puhul, nagu peaks eeldama 48* kraadise Espoo ja Kloostrimetsa (otsenähtav!) suundade vahe puhul, vaid on hoopis kümnekordse lainepikkusega kauguse puhul, mis võimaldab paigutada antennid ühte tasapinda.

3.Kahe antenni võimendus on hinnaguliselt 2..3 db suurem kui ühe
antenni võimendus.

4.Antennide kõrgemale tõstmine ca 2,5 m võrra mingit kasu ei toonud,
kuigi lootsin otsenähtavuse saavutamist. Proovin tõsta veel 3,5 m võrra.

5.Üldse polnud vajadust pead murda sellega, kuidas kahe antenni kaableid (nad peavad olema ühepikkused!) kokku liita, sest ei täheldanud mingit signaalikadu, kui kasutasin sobitajaga jagajat liitmisel või ühendasin kaablid otse kokku.

5.Ülilevi ajal ka kahest antennist koosnev süsteem ei suuda eristada
Espoo ja Fiskarsi saatjate suundi. Tavaolukorras aga eristab.

Enda kogemuse põhjal võin kahelda kahe antenni kasutamise
vajaduses eesmärgil vältida E45 mõju E44 ja E46 vastuvõtule.

Järgmise sammuna üritan tõkestada (varjestada) Fiskarsist tuleva laine, et antenn võtaks vastu ainult Espood.


Ma tahan hoopistükkis kahe antenni abil Fiskarsit maha suruda, sest ilmselgelt Tallinna Mux45 ei ole jamas süüdlane. See peaks Männiku oludes õnnestuma 35 cm horisontaalse vahekaugusega antennidega.
Muid "trikke" eriti teha siin ei anna.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

PostitusPostitas elit » 16:25, 06 Juun 2007

eh
Viimati muutis elit, 23:04, 02 Sept 2007, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
SkySpy
Õpetaja
Postitusi: 92
Liitunud: 23:36, 15 Apr 2003
Asukoht: Tallinn, lähedal...
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas SkySpy » 16:57, 06 Juun 2007

elit kirjutas:Lisan selgituseks, et mul on üks antenn väga lihtsalt nihutatav teise
antenni suhtes nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas.
Samuti on lihtne nihutada ette- ja tagasuunas ning muuta nurka
antennide vahel.

Kas pilti saaks asjast?
Dreambox 500-S, SkyStar2, KissSatdem DVB. 1,9m+24' jack, 1,1m+HH-120, 0,8m fix, 1,0m fix. Infinity USB Phoenix, Cas Interface 2, .....

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 18:59, 06 Juun 2007

elit kirjutas:To Henkka

Olen ka seda ja veel muid variante proovinud, kuid need pole
soovitavat tulemust andnud (Laagris).

Lisan selgituseks, et mul on üks antenn väga lihtsalt nihutatav teise
antenni suhtes nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas.
Samuti on lihtne nihutada ette- ja tagasuunas ning muuta nurka
antennide vahel.


Mnjah, tundub siis kehvasti mu ainukese ideega olema :cry:
Aga pilti(e) süsteemi realisatsiooni kohta oleks tõesti huvitav (usun, et mitte ainult minul) vaadata.
Sellise antennisüsteemi puhul on väga hea, et erinevaid faasisuhteid saab realiseerida antennide ruumilise paigalduse abil, mis on oluliselt "lollikindlam" kui kaablijuppide pikkuse abil sama tulemuse üritamine.

Kasutaja avatar
mart
Entusiast
Postitusi: 149
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas mart » 00:06, 07 Juun 2007

metsavend kirjutas:mart - kas saan õigesti aru, et ülileviga ei tule Sul Espoo pealt ka Triaxiga midagi?

soomlased õhtul jälle nullis, keerasin prooviks teised antennid tagant ära, jäi ainult soome logo. ei mingit vahet (ega pilti). kas parem antenn võiks aidata?

Jah, tugeva ülileviga ei tule Espoost midagi, nõrgema ülileviga läheb kvaliteet kehvaks, kõigepealt 32. kanalil. Kõige kehvem ongi see, kui Espoost enam ei tule, aga Pernajast, Anjalankoskist (ja vahel harva ka Lahtist) veel ei tule. Näiteks praegu on nii, et 32 (Espoo 1) käib sisse-välja, 44 ja 46 (Espoo 2 ja 3) on talutavad, 50 (Pernaja 2) halb, 23 (Pernaja 1) ja 22 (Anjalankoski 1) ei tule üldse.
Suure võimendusteguriga antenn on abiks, kui probleemiks on vastuvõtja või võimendi omamüra, eetrist tulevat p*ska ta maha ei suru. Tõsi, suure võimendusteguriga antennil on reeglina ka suunakarakteristik teravam, aga ülilevi korral võivad igasugu atmosfääri ebaühtlused peegeldada signaale erinevate nurkade all.
Oletan, et asi paraneks oluliselt, kui Espooga (kõrgem mast) oleks otsenähtavus, siis jääks Fiskars (madalam mast) horisondi taha. Seda, kui tugevad signaalid meist lihtsalt maakera kumeruse tõttu üle tuiskavad, näitab see, et isegi Lahtist tulev ülilevi ületab signaalitugevuselt Espoo signaali oluliselt.

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 00:23, 07 Juun 2007

tänud, mart!

aga jah - seda ma kartsin, et antenni vahetus ei aitaks vist :-(

ja lahti signaal on tõesti põhjas kui ülilevi.

lase või diri¸aabel üles... laia suunadiagrammiga antenn sappa :-)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 59 külalist