Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 00:48, 22 Juun 2007

bljumkin kirjutas:
Henkka kirjutas:keegi nendest ju praegu veel ei tea, et Soome analoog lõpetab lihtsalt oma eksistentsi 1.septembril?

Soome analoogi eluiga pikendati minu andmeil veebruarini 2008.


Võin muidugi oma "kodusoomlasele" helistada, kes on Digitaga vägagi heades suhetes - ah jaa, tuletan meelde, et meil on ligi 250 vabanevat analoogsaatjat müüki pakkuda (keda tõsiselt huvitab see äriidee, palun PM, mul endal ei ole küll ühtegi mõistlikku ideed) - aga mõni link või muu info selle "ajapikenduse" suhtes?
See pakub kindlasti huvi kogu Eesti põhjaranniku raffale :lol:

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14537
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    unknown unknown
On tänanud: 147 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

PostitusPostitas tigekala » 02:56, 22 Juun 2007

bljumkin kirjutas:Soome analoogi eluiga pikendati minu andmeil veebruarini 2008.
Seda lõbu lubati sealmail ainult kaablioperaatoritele.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 08:59, 22 Juun 2007

Henkka kirjutas:Ma soovitaks esialgu hoopis mõelda selle peale, mida Eesti põhjaranniku rahvas (kellel ei ole Elioni Digi-TV-d; Starmani kaablit ...on veel mingeid variante?) peale hakkab - keegi nendest ju praegu veel ei tea, et Soome analoog lõpetab lihtsalt oma eksistentsi 1.septembril?


Ma arvan, et need, kes seda ei tea, on selle tõiga suhtes ka täiesti ükskõiksed, sest nad pole seni soome kanaleid vaadanud. Kui sa ikka regulaarselt soome kanaleid vaatad, on sellest faktist teadmatuses olla täiesti võimatu, nad on ju aasta ja rohkemgi sellest söögi alla ja peale jahunud, terveid hommikutelevisioonisaateid digitv selgitamiseks pühendanud jne.

zuumist on muidugi ikkagi kena, et nad mtv3 ja nelose endale paketti pistsid. Annab teatud lisakindluse ootamatute ilmastikuolude puhuks. Kuigi, ma ei tea, kas soomlased tõstavad oma digisaatjate võimsusi või mis, aga viimasel ajal on hakanud tekkima olukord, kus üks kolmest saatjast ikka normaalse kvaliteediga tuleb, kas Espoo, Pernaja või Anjalankoski. Paistabki nii olevat, et kui on halva leviga ilm, paistab Espoo hästi ja kui hea leviga, siis Anjalankoski, Pernaja on seal vahel lohutuseks. Need kõik on meie poolt vaadates nii üksteise lähedal, et antenni pole ka vaja keerutada. Kõige lihtsam on Pernaja järgi paika keerata, siis paistavad teised kah.

Kasutaja avatar
Sombi
Digivanake
Postitusi: 1053
Liitunud: 03:00, 11 Okt 2006
Asukoht: Läänemaa, Noarootsi, Pürksi
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

PostitusPostitas Sombi » 21:38, 22 Juun 2007

bljumkin kirjutas:
Henkka kirjutas:keegi nendest ju praegu veel ei tea, et Soome analoog lõpetab lihtsalt oma eksistentsi 1.septembril?

Soome analoogi eluiga pikendati minu andmeil veebruarini 2008.


Tähendab, et polnudki mul umbluu külas. Seda uudist lugesin mina SVT1 kanalilt umbes 2-3 nädalat tagasi. Tundus poolenisti naljana.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Ants
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Põhja-Raplamaa
    unknown unknown
On tänanud: 3 korda

PostitusPostitas Ants » 23:30, 22 Juun 2007

Sombi kirjutas:
bljumkin kirjutas:
Henkka kirjutas:keegi nendest ju praegu veel ei tea, et Soome analoog lõpetab lihtsalt oma eksistentsi 1.septembril?

Soome analoogi eluiga pikendati minu andmeil veebruarini 2008.


Tähendab, et polnudki mul umbluu külas. Seda uudist lugesin mina SVT1 kanalilt umbes 2-3 nädalat tagasi. Tundus poolenisti naljana.
Analoogi eluiga pikendati ainult kaablivõrkudes (signaal muudetakse digist analoogi) veebruari lõpuni
7.6. 15:19 Yleisradio ja kaapeliyhtiöt ovat sopineet, että lähetyksiä kaapelitalouksiin jatketaan analogisina helmikuun 2008 loppuun. Analoginen lähetys kulkee digisignaalin rinnalla, ja signaali muunnetaan analogiseksi kaapeliyhtiöissä.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 00:06, 23 Juun 2007

Ants kirjutas:
Sombi kirjutas:
bljumkin kirjutas:
Henkka kirjutas:keegi nendest ju praegu veel ei tea, et Soome analoog lõpetab lihtsalt oma eksistentsi 1.septembril?

Soome analoogi eluiga pikendati minu andmeil veebruarini 2008.


Tähendab, et polnudki mul umbluu külas. Seda uudist lugesin mina SVT1 kanalilt umbes 2-3 nädalat tagasi. Tundus poolenisti naljana.
Analoogi eluiga pikendati ainult kaablivõrkudes (signaal muudetakse digist analoogi) veebruari lõpuni
7.6. 15:19 Yleisradio ja kaapeliyhtiöt ovat sopineet, että lähetyksiä kaapelitalouksiin jatketaan analogisina helmikuun 2008 loppuun. Analoginen lähetys kulkee digisignaalin rinnalla, ja signaali muunnetaan analogiseksi kaapeliyhtiöissä.


Õhu kaudu analoog üksikvaatajatele saab ajalooks Soomes alates 1.09.2007. Kaapelitalous on veidi eri asi.
Sellepärast mul ongi pakkuda müügiks paarsada analoogTV saatjat alates 2007 viimasest kvartalist ja edasi.

See ei ole nali,
kes soovib osta, andku PM kaudu teada (olen lihtsalt üks kontaktpersoon, kelle kaudu saab vastava ostu/müügitehinguga alustada)

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 00:20, 23 Juun 2007

Martini kirjutas: Kuigi, ma ei tea, kas soomlased tõstavad oma digisaatjate võimsusi või mis, aga viimasel ajal on hakanud tekkima olukord, kus üks kolmest saatjast ikka normaalse kvaliteediga tuleb, kas Espoo, Pernaja või Anjalankoski. Paistabki nii olevat, et kui on halva leviga ilm, paistab Espoo hästi ja kui hea leviga, siis Anjalankoski, Pernaja on seal vahel lohutuseks. Need kõik on meie poolt vaadates nii üksteise lähedal, et antenni pole ka vaja keerutada. Kõige lihtsam on Pernaja järgi paika keerata, siis paistavad teised kah.


Ei nad tõsta praegu midagi saatjate võimsusi (ja see on ka suht mõttetu- Digita ostis kõik saatjad sisse vastavalt võrgu arendamise plaanile , praegu pole enam mingit mõtet võimsusi tõsta).

Kust kandist sa Martini vaatad?Mina Tallinnast Männikult ja kui hakkan antenni Pernaja peale keerama, siis on kodune Kloostrimetsa 314m (vat ei tea, kas see reklaamitud 314m on koos või ilma Makarovi antennita :? ) otse samas suunas...
Tundub tõesti, et Kloostrimetsa Mux45 siiski eriline probleem ei ole.
Soome Mux 32, 44 ja 46 levi anomaaliates peab (vist) mingi muu põhjus olema.
Ise arvan selle põhjuse olevat Fiskarsi saatja, aga ma ei ole terrestrial DigiTV ekspert mitte mingil moel :oops:

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 12:10, 25 Juun 2007

ma vaatan jätkuvalt Muraste sektorist. Espoo ja teletorni vaheline nurk on silma järgi üsna 90 kraadi, seega on paremale kruttimiseks ruumi küll ja küll. Aga jah, süüdi on ikka pigem soomlased ise, mitte meie mux 45.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    unknown unknown
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

PostitusPostitas rait01 » 11:06, 26 Juun 2007

e 45 oli juba varem töös kui 44 ja 46
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

bljumkin
DigiTVfänn
Postitusi: 817
Liitunud: 03:00, 29 Sept 2006
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 12 korda

PostitusPostitas bljumkin » 12:48, 26 Juun 2007

rait01 kirjutas:e 45 oli juba varem töös kui 44 ja 46

... aga tunduvalt nõrgema signaaliga.

Kasutaja avatar
rait01
Digivanake
Postitusi: 1990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Kohila
    unknown unknown
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 53 korda

PostitusPostitas rait01 » 08:45, 27 Juun 2007

Siis oli tv1 E45 peal analoogis. Kui digi tööle akkas E44ja46 peal.
SD vabalevi err kanalid tuleb kinni panna esimesel võimalusel. FM raadio tuleb ka kinni panna ja üle minna DAB + raadio peale.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 12:31, 28 Juun 2007

Misasi see nõrgema signaaliga oli. TV1 ERP oli kunagi 200 kW, praegusel digil on ERP 14,7 kW.

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

PostitusPostitas Chill » 14:35, 28 Juun 2007

Aga vot miks need Kohtla digisaatjad peavad vaid 3kw ERP-ga olema? Miks ei saaks nemadki 15kw olla,nagu Tallinna saatjad? Kas tõesti on elektrist kahju?? Poleks neid kahetsusväärseid leviauke seal põhjarannikul Tallinna ja Kohtla saatjate vahel ning ka Peipsi ning Narva kandis....
Ise püüan 50km kauguselt võimsa antenniga,millel on ka võimendus ja head signaali ei saa!
Ning miks võeti TV3 analoogsaatjal üle 10x võimsust maha? No milleks oli vaja seda teha?? Varem oli kristallpuhas pilt ja nüüd on vaid mingi säbru... Kusjuures vaadates levialakaarti Levira lehel näitab see ikka,et antud saatja leviraadius on kusagil 70km....aga noh seda lehte uuendatakse vist kord dekaadis :?
Ja loodetavasti võetakse siiski ikkagi mõistust kuulda ja loobutakse sellest kavandatavast 33 kanalist mux 1 jaoks.Olen siin korduvalt antud kanalil töötavalt Lahti saatjalt signaali vastu võtnud,mis oli nii tugev,et sai korraliku pildi ette tundideks.Peterburi analoog-NTVd olen ka vastu võtnud samal kanalil,nii et värvid olid olemas (ja seda Kohtla saatja LÄÄNEpoolsel levialapiiril,mis ta siis veel ida poole oleks...).Töötaks eesti digitaal praegu samal kanalil,siis oleks selle vastuvõtmine olnud sellel ajal võimatu.
Ahjaa...kas Kundasse ja Rakveresse abisaatjate paigaldamine on ka ikka plaanis tulevikus? Seda tuleks kohe kindlasti teha,ikkagi suured asulad ja levi piiripeal....

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

PostitusPostitas tonuj » 17:38, 28 Juun 2007

Chill kirjutas:Ning miks võeti TV3 analoogsaatjal üle 10x võimsust maha? No milleks oli vaja seda teha?? Varem oli kristallpuhas pilt ja nüüd on vaid mingi säbru... Kusjuures vaadates levialakaarti Levira lehel näitab see ikka,et antud saatja leviraadius on kusagil 70km....aga noh seda lehte uuendatakse vist kord dekaadis :?


vat see on küll sigadus kui analoogi hakatakse juba maha kitkuma, ma loodan, et Koerut ei hakata puutuma, tahaks lõpuni korralikku analoog pilti vaadata mitte mingit ruudulist digit.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 20:17, 28 Juun 2007

tonuj kirjutas:
Chill kirjutas:Ning miks võeti TV3 analoogsaatjal üle 10x võimsust maha? No milleks oli vaja seda teha?? Varem oli kristallpuhas pilt ja nüüd on vaid mingi säbru... Kusjuures vaadates levialakaarti Levira lehel näitab see ikka,et antud saatja leviraadius on kusagil 70km....aga noh seda lehte uuendatakse vist kord dekaadis :?


vat see on küll sigadus kui analoogi hakatakse juba maha kitkuma, ma loodan, et Koerut ei hakata puutuma, tahaks lõpuni korralikku analoog pilti vaadata mitte mingit ruudulist digit.

Kohtla-Nõmmel minu arust tehti seda sigadust juba mitu aastat tagasi, kui Ringhäälingumaailma lehte vaatasin toona, mingi 2002 või hiljem, täpselt ei mäleta, siis juba avastasin, et ainult 18kW ERP-ga eetris. Ehk Roska kommenteerib, miks seda vaja oli.
Vaadates vene raadiofännide kodukalt Peterburi TV ja raadiosagedusi, on näha, et 29. kanal on neil ka TV Kultura käsutuses 2001. aastast. (http://www.victorcity.narod.ru/Cities/peterburg.htm). Äkki saab siit midagi järeldada? Peaks Sideametisse teabenõude saatma selle ERP vähendamise kohta.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 219 külalist