Eesti DVB-T vastuvõtul toimivad arvutikaardid

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 18:28, 05 Juul 2007

udumees kirjutas:Otsin endale ka meedia PC-sse kaarti, mis Eestis õhu kaudu leviva digitelevisiooniga hakkama saaks. Siin teeams üll palju igasugust juttu aga nõutuks jäin ikka. :(

Järsku keegi osaks soovitada kaarti mis:
1. võimaldaks vaada Eesti ja Soome õhu kaudu levivaid digi TV kanaleid,
2. omaks kaugjuhtimispulti,
3. oleks mõistliku hinnaga,
4. Oleks hea pildiga,
5. kuna meedia PC tuleks väiks, sisi oleks soovitav, et oleks USB või
low-profile (madal) kaart,
6. Soovitavalt saaks vaadata ka Eesti analoogkanaleid.

Või on see liiga palju tahetud?

Südamest ette tänades,

Udumees

1. Kõik turul olevad odavama otsa DVB-T kaardid peaks sellega hakkama saama (need millel dekodeerimine rauas ei ole).
2. Puldi funktsioneerimine sõltub paljus ka kasutatavast tarkvarast, kaasas olev pult toimib üldjuhul vaid kaasas oleva tarkvaraga.
3. Odavalt saab kõige odavama USB pulga, nagu näiteks eelpool mainitud DVB-T tuuner A-Link DTU, USB. või WinTV Nova-T Stick
4. Digi puhul ei sõltu pilt absoluutselt kaardist, seega digi puhul on pilt kinni vaid tarkvaras.
5. Eks neid kaarte ole igasuguseid, zebra.eelehel saad mingi ülevaate sellest, mida peaks eestis saada olema.
6. Hetkel ei teagi, et oleks USB pulka, millel nii digi kui analoog, PCI kaarte on kindlasti, kuid kas ka low-profile ei oska öelda, pildi järgi madalamaid kaarte on küll saada aga kas nad ka piisavalt low-profile on ei viitsinud uurida.

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 19:37, 05 Juul 2007

2. Saad suvalise puldi tööle http://winlirc.sourceforge.net/ abiga, ingrapunasilm vajalik.

6. KWorld DVBT-320 TV Stick/ Analog+Digital/ USB 2.0
sellel on vist pult ka isegi kaasas
kahjuks Kworldi leht ei toimi hetkel

meil müügil näiteks
http://www.ox.ee/est/product/24008

Mõningate emaplaatide chipset on poolvigane USB toime osas. Näiteks ma ei saanud ennem jõnksutamiseta pilti, kui kasutasin eraldi USB kontrellerkaarti emaplaadi (Abit NF7-S) integreeritud USB asemel Kworld 380U pulgaga.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 20:58, 05 Juul 2007

jaan kirjutas:Mõningate emaplaatide chipset on poolvigane USB toime osas. Näiteks ma ei saanud ennem jõnksutamiseta pilti, kui kasutasin eraldi USB kontrellerkaarti emaplaadi (Abit NF7-S) integreeritud USB asemel Kworld 380U pulgaga.

Teisiti öeldes võiks see tähendada seda:
Eelistada tasuks PCI varianti, kui ei ole plaanis kaarti mitme arvuti vahel vahetada.
USB-d tasub ikkagi kasutada vaid siis kui PCI kasutamine mingil põhjusel ei ole võimalik (sülearvuti puhul näiteks) või otstarbekas.

Kasutaja avatar
udumees
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 05 Juul 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas udumees » 09:18, 06 Juul 2007

Üks huvitav toode on Asusel:
http://fi.asus.com/products.aspx?l1=18& ... odelmenu=1
Sellel kirjas, et Analog-Digital tuner aga seal pole midagi kirjas DVB-T kohta.

Samas siin nagu väidetaks, et asi DVB-T toetab. http://www.myshopping.com.au/PR--81406_ ... dapter_PCI
On kellelgi selle loomaga kogemusi?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 09:30, 06 Juul 2007


serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

PostitusPostitas serxx » 10:11, 06 Juul 2007

Kui ma ei eksi, siis philipsi 7131 kivi ei saa linuxiga hästi läbi, kui see peaks oluline olema.
Mingil hetkel oli omal kogemus 7131 kiviga kaardiga, nimelt ei olnud sellel analoog audio väljundit vaid audio tuli kaardist koos videoga digitaalis ja mängiti läbi helikaardi maha. See jällegi tähendas omakorda seda, et analoog-tv audio töötas vaid originaal softiga, teistega oli analoogis vaikus.

Kas nimetatud probleemid ka konkreetset asuse kaarti puudutavad, ei oska hetkel kommenteerida, kuid kindluse mõttes igaksjuhuks mainisin.

Kasutaja avatar
Martini
Entusiast
Postitusi: 328
Liitunud: 02:00, 12 Dets 2006
Asukoht: Muraste
    unknown unknown

PostitusPostitas Martini » 10:06, 12 Juul 2007

Selline küsimus arvutivastuvõtu kohta - kas keegi on aru saanud, kuidas peaks progdvb abil h.264 kanalit salvestama, et seda pärast kuidagi näeks kah? MPEG2 kanaliga on lihtne - paned salvestustüübi mpeg peale ja kõik on hästi. Tekib fail, mida saab ilusti mplayeriga ja teatud mööndustega ka VLC-ga vaadata. Aga kui võtta näiteks ETV, siis ei suuda mina küll ei mpeg ega pva modes tehtud faili kuidagi vaadata. Ma salvestasin prooviks isegi transport streami maha, mplayer võlub sealt hääle välja, aga see on ka kõik.

Kuna failid siiski tekivad ja üsna suured, siis on mul tegelt tunne, et probleem pole mitte niivõrd salvestamises kui hilisemas vaatamises. Ilmselt on selleks mingi trikk või vaatamisprogramm, mida ma ei adu, aga mis?

Kasutaja avatar
jaan
Entusiast
Postitusi: 174
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas jaan » 02:09, 13 Juul 2007

mplayer on linuxi juurtega ja ei oska ilma lisamudimiseta meie h.264 pilti näidata.

Kasuta vaatamiseks MPC-mediaplayer classic.

Kasutaja avatar
udumees
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 05 Juul 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas udumees » 09:04, 13 Juul 2007

Ostsin siis selle Asus My Cinema-P7131 Hybrid kaardi ära. Softiks Powercinema.

Analoog TV pilt on nati nö digimürane (võib olla ka sellest, et taga tavaline LCD monitor - analoog pilti vist ei näitagi väga puhtalt?) ja ETV tuleb nati viletsalt. DigiTV pilti aga ette ei saanud. Ei leidnud ühtegi kanalit... Täna jätkan katsetamist.

Kas selle digiTV jaoks vaja mingeid seadeid ka sättida või antenni juures nokitseda midagi? Vähemalt see antennipanija kes mulle antennid katusele pani väitis küll, et sealt võimust peaks Digi läbi tulema...

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 13:08, 13 Juul 2007

udumees kirjutas:Ostsin siis selle Asus My Cinema-P7131 Hybrid kaardi ära. Softiks Powercinema.

Analoog TV pilt on nati nö digimürane (võib olla ka sellest, et taga tavaline LCD monitor - analoog pilti vist ei näitagi väga puhtalt?) ja ETV tuleb nati viletsalt. DigiTV pilti aga ette ei saanud. Ei leidnud ühtegi kanalit... Täna jätkan katsetamist.

Kas selle digiTV jaoks vaja mingeid seadeid ka sättida või antenni juures nokitseda midagi? Vähemalt see antennipanija kes mulle antennid katusele pani väitis küll, et sealt võimust peaks Digi läbi tulema...


võimudega võib see jama olla et võta vahelt ära ja näeb paremini digit
ise olen puhta võimudeta mees, isegi analoogi vahele pole võimu toppind rääkimata digist mida ma vaatan vabsjee traadijupiga tartus. analoog tuleb valgjärvelt digi tuleb aga soinaste telemastist

Kasutaja avatar
udumees
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03:00, 05 Juul 2007
    unknown unknown

PostitusPostitas udumees » 14:41, 13 Juul 2007

goodeye kirjutas:
võimudega võib see jama olla et võta vahelt ära ja näeb paremini digit
ise olen puhta võimudeta mees, isegi analoogi vahele pole võimu toppind rääkimata digist mida ma vaatan vabsjee traadijupiga tartus. analoog tuleb valgjärvelt digi tuleb aga soinaste telemastist


Imelik. Ma ei saa digit kätte ka kaasas olnud toaantenniga. Kuigi elan Tallinna telemastile küllaltki lähedal. Õhtul katsetan veel. Järsku teen midagi valesti...

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

PostitusPostitas tonuj » 16:14, 13 Juul 2007

udumees kirjutas:Ostsin siis selle Asus My Cinema-P7131 Hybrid kaardi ära. Softiks Powercinema.

Analoog TV pilt on nati nö digimürane (võib olla ka sellest, et taga tavaline LCD monitor - analoog pilti vist ei näitagi väga puhtalt?) ja ETV tuleb nati viletsalt. DigiTV pilti aga ette ei saanud. Ei leidnud ühtegi kanalit... Täna jätkan katsetamist.

Kas selle digiTV jaoks vaja mingeid seadeid ka sättida või antenni juures nokitseda midagi? Vähemalt see antennipanija kes mulle antennid katusele pani väitis küll, et sealt võimust peaks Digi läbi tulema...


Kas selle h.264 tugi on olemas,
ehk pead Powercinema asemel teisi programme vaatamiseks kasutama ja koodeki installima.

Kasutaja avatar
Lepakas
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Viimsi
    unknown unknown

Miski kamm

PostitusPostitas Lepakas » 17:27, 13 Juul 2007

Muretsetud selline asi nagu - DVB-T tuuner A-Link DTU, USB. Olemas ka H.264 koodek. Leiab üles 11 kanalit (Discovery, Animal Planet, Eurosport, PBK Estonia, jne...). Kuna vaatajakaarti pole siis asjad lukus. Aga...ETV peaks olema nähtav ka ilma kaardita...a seda miskipärast ei leita üldse. Milles on probleemi?

Prog DVB näitab kvaliteediks 80%-100%.
Proovisin ka kardiga kaasa tulnud softiga - sama jama.

On kellegil miskiseid soovitusi/nõuandeid, kuidas ETV pilt ette saada.


Tänades,
Lepakas

Kasutaja avatar
Chill
Entusiast
Postitusi: 264
Liitunud: 03:00, 16 Apr 2007
Asukoht: Kunda ümbrus
    unknown unknown

Re: Miski kamm

PostitusPostitas Chill » 17:58, 13 Juul 2007

Lepakas kirjutas:Muretsetud selline asi nagu - DVB-T tuuner A-Link DTU, USB. Olemas ka H.264 koodek. Leiab üles 11 kanalit (Discovery, Animal Planet, Eurosport, PBK Estonia, jne...). Kuna vaatajakaarti pole siis asjad lukus. Aga...ETV peaks olema nähtav ka ilma kaardita...a seda miskipärast ei leita üldse. Milles on probleemi?

Prog DVB näitab kvaliteediks 80%-100%.
Proovisin ka kardiga kaasa tulnud softiga - sama jama.

On kellegil miskiseid soovitusi/nõuandeid, kuidas ETV pilt ette saada.


Tänades,
Lepakas


ETV on esimeses muxis (Tallinnas 45. kanal) Sina said aga millegipärast ainult 2. muxi signaali kätte (59. kanal) Miks see nii on,ei tea...kui kasutad toaantenni,siis pead selle ümberpaigutama.Kui aga välisantenni,mille järel on võimendi,siis võimalik et see ei lase signaali läbi,kuigi väheusutav,kuna tavaliselt on vastupidi,45. kanalit lasevad pea kõik võimud läbi,kui just pole tegu täieliku antiigiga,59. kanalit ainult kõige uuemad või siis lairibavõimendid.
Ehk siis kust oma signaali saad?

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 03:37, 14 Juul 2007

torbik kirjutas:
arkoko kirjutas:
jaan kirjutas:Minuteada pole linuxile ühtegi MBAFF ja PAFF kaadreid toetavat H.264 dekoodrit olemas. Seega ei saagi linuxi all pilti ette.

Ega pole jah. Ainukesena workaround'ina on mplayer development foorumis läbi jooksnud windowsi CoreAVC integreerimise patchid (wine abiga).


http://geexbox.org/~ben/xorg/geexbox-generator-devel-20070513.i386.tar.gz

esimene test näitas ,et alates 500mhz PIII norm video kaart jaksas ETV striimi ilusti lahti hammustada .


mina pilti ette ei saa - kasutusel geexbox 1.1, kaardiks hauppauge nova-t pci ja channels.conf'i tekitasin rea:

Kood: Vali kõik

ETV:666000000:INVERSION_AUTO:BANDWIDTH_8_MHZ:FEC_2_3:FEC_AUTO:QAM_64:TRANSMISSION_MODE_8K:GUARD_INTERVAL_1_8:HIERARCHY_NONE:550:730:550


soomlased tulevad ilusti. ehk jagad oma channels.confi? või on mul midagi veel puudu?

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 220 külalist