Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1113
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 213 korda

PostitusPostitas roska » 12:48, 05 Okt 2007

Siin pole mingit väga suurt uudist, Fox on ise selle välja lubanud ja paljudega ka juba lepingud teinud, kus on kirjas, et Fox Life tuleb järgmine aasta.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1034
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 7 korda

PostitusPostitas zoom » 21:27, 06 Okt 2007

Toredad uudised, on põhjust jälle taotleda omale vaatajakaart.
Peale kahte tasuta kuud aasta algul,polnud nagu erilist huvi seda kaarti aparaadis hoida...paistab, et muutuste tuuled on teel...paremuse poole siis :)

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas a1 » 20:38, 14 Okt 2007

Kui kaugelt max on kellegil õnnestunud 42k. MUXi (Kloostrimetsa) vastuvõtt ?
(soome kaugvastuvõtus on siin küllaga jahutud, aga omamaine?)

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

PostitusPostitas Scott » 05:08, 15 Okt 2007

Ka asukoht teletorni suhtes loeb. Maardus tuleb antenniga täpselt torni peale sihtida, et pildi ette saaks, mistõttu ka Espoole suunatud antenn 42. kanalit vastu ei võta. Mingeid takistusi ega puid teele ette ei jää.
Põhja-Tallinnas Kopli kandis veneaegne toalogoantenn lihtsalt vedeleb teleka peal, Q üle 90, kuigi aken ja vastasmaja ette jäävad. Suunamine pole ka kriitiline.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
vv
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas vv » 09:35, 15 Okt 2007

Tundub, et lääne suunas levib 42. kanal paremini. Elan 5 km Keilast lõuna poole maal, Kloostrimetsa mastist oma 30km, antenniks pööningul olev Poola rest, umbes 6m maapinnast. Q ilma võimendita 70 ringis, võimendiga üle 95. Pilt mõlemal juhul korralik

Kasutaja avatar
huvik
Edasijõudnu
Postitusi: 66
Liitunud: 03:00, 02 Mai 2006
Asukoht: Vantaa
    unknown unknown

PostitusPostitas huvik » 23:18, 19 Okt 2007

Triax 100 tuli täna üles pandud.AI 200 on kah vahel.zoom ärkas üle pika aja jälle ellu.Antenni kõrgus siin Rajakülas Vantaal on ca 10 m maapinnast.Paigaldamisel panin tähele seda et 59-nda signaali tasemel ei olnud vahet mis kõrgusel antenn on(8-10m)aga 45 peal parandas tõstmine signaali 20% võrra.


59 S 78 Q 47
45 S 66 Q 78
64 S 74 Q 0-10 pilti ja häält ei ole

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

PostitusPostitas Henkka » 23:55, 19 Okt 2007

huvik kirjutas:Triax 100 tuli täna üles pandud.AI 200 on kah vahel.zoom ärkas üle pika aja jälle ellu.Antenni kõrgus siin Rajakülas Vantaal on ca 10 m maapinnast.Paigaldamisel panin tähele seda et 59-nda signaali tasemel ei olnud vahet mis kõrgusel antenn on(8-10m)aga 45 peal parandas tõstmine signaali 20% võrra.


59 S 78 Q 47
45 S 66 Q 78
64 S 74 Q 0-10 pilti ja häält ei ole


No see on ju väga hea tulemus :lol:
MUX 64 on siiamaani mingi "teadmata testi" asi, loomulikult pilti ega häält ei ole :roll:
Aga see Triax ei anna kõrgemaid kanaleid läbi. Või on see hoopis võimendi probleem - mida kõrgem sagedus, seda kehvem Q ???

Soome poolt Eesti kanaleid vaadates on suisa õnn, et (esialgu) mingit SFNi jama ei teki, nagu meil Tallinnas on Espoo ja Fiskarsiga ning mille kohta Digita ütleb, et "näe, si**agi teha ei saa - nii on ja nii jääb" :twisted:

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1072
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 08:07, 20 Okt 2007

roska kirjutas:Siin pole mingit väga suurt uudist, Fox on ise selle välja lubanud ja paljudega ka juba lepingud teinud, kus on kirjas, et Fox Life tuleb järgmine aasta.

Peaasi, et nad sellega mõnda soome kanalit eetrist maha ei võta

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

PostitusPostitas Scott » 22:24, 23 Okt 2007

Kas keegi asjassepühendatu oskab öelda, millal siis kauaoodatud uus soft Zuumboxile valmis saab? Kui veel aega läheb, siis võiks veel paar asja üle vaadata.
    Võiks kalendri teha ikka nii, et nädal esmaspäevaga algaks, mitte pühapäevaga.
    Teleteksti lugedes võiks PAUSE nupp lehe seisma jätta.
    Täpsustuseks veel mu varasemale tähelepanekule: VBI teletekst kaob kõigepealt soome muxidelt ära (pool tunnikest on, siis hakkab teleteksti kell jõnksutama ega loe enam lehti sisse, ja lõpuks ei näita enam üldse teleteksti). Mõned korrad on kadunud ka boksi puldist valitav teletekst.
    Kui boksi teletekstiga kasutada subtiitreid (näiteks YLE uudistesaatel või filmil, millel pole DVB-supakaid), ei kustuta boks eelmist rida enne kui tuleb uus. Kui saade lõpeb, jääb viimane rida ekraanile. Teleka enda tekst nii ei tee.


Veel huvitavat: igal öösel punkt kell 3 tuuner teeb restardi, kui on soome muxil. Kui sel kellaajal on ees Tallinna tornist tulev kanal, toimub restart siis, kui soome muxile minna. :?:

Seni pole veel taibanud, misjaoks muxile prioriteeti saab määrata? Mis vahe on kõrgel ja madalal prioriteedil?


Nämmutades veel ühte vana asja: Roska kunagi ütles, et tehniliselt võiks Discovery Science ja Civilisationile kasvõi kohe soomekeelsed subtiitrid alla panna, Zuum (ehk Starman) peab need vaid Leviralt tellima. Starmanist olen mina ja mõni teinegi siinse foorumi liige sellele küsimusele saanud mitu korda vastuseks, et täname küsimuse eest ja lisame esimesel võimalusel. Arvatavasti klienditoe mailboxist see palve otsustajateni ei jõuagi. Kas on veel lootust neile subtiitritele või pole mõtet rohkem sel teemal tülitada?

Pilt
Pilt Starmani kaabelTV analoogkanalitelt, (TTX lk.694).

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 03:08, 24 Okt 2007

Scott kirjutas:Veel huvitavat: igal öösel punkt kell 3 tuuner teeb restardi, kui on soome muxil. Kui sel kellaajal on ees Tallinna tornist tulev kanal, toimub restart siis, kui soome muxile minna. :?:

Ma praegu vahin üleval, box on Soome C muxi peal 53.kanalil Anjalankoskist ja vaatan, kas mul ka restart tuleb.
Polnud mingit restarti kella 3 ajal. Voice pilt endiselt ees. Ilmselt jälle iga zuumboxi individuaalne eripära, nagu nt minu omal, mis armastab aeg-ajalt kanalilistidest "platsi puhtaks lüüa" peale puldist välja- ja sisselülimist, nagu siin varem jutuks olnud on.

Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3190
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005
    unknown unknown
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 158 korda

PostitusPostitas Scott » 05:34, 24 Okt 2007

jyri403 kirjutas:Ma praegu vahin üleval, box on Soome C muxi peal 53.kanalil Anjalankoskist ja vaatan, kas mul ka restart tuleb.
Polnud mingit restarti kella 3 ajal. Voice pilt endiselt ees. Ilmselt jälle iga zuumboxi individuaalne eripära, nagu nt minu omal, mis armastab aeg-ajalt kanalilistidest "platsi puhtaks lüüa" peale puldist välja- ja sisselülimist, nagu siin varem jutuks olnud on.


Minu viga, et ei täpsustanud. Espoo 32. kanali A-muxi peal olles on kell 3.00 restart garanteeritud, kui B-, C- või E-muxil, siis restardib A-muxile minnes. B- või C-muxi vaadates juhtub harvem.
Mul lõi suvel "platsi puhtaks", kui ülilevi ajal palju muxe sees oli. Õnnestus ka TurkuTV-d vaadata. Eelmistel talvedel on suure külmaga ka Rootsi SVT1 ja 2 ning TV4 analoogis näha olnud (Maardus), see aasta prooviks siis nende muxe püüda, rootslastel ka analoog ju välja lülitatud. Ei tea ainult sagedusi, peab huupi katsetama.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 18:14, 24 Okt 2007

Ma kahjuks enam E22 pealt YLE A-muxi ei näe, millegipärast on signaal nõrk Anjalankoskist (C tuleb enam-vähem, ka täna). Vaatasin antenni üle, korras, võimu kohta ei oska öelda, äkki ei lase mingil põhjusel alumist otsa läbi. Kui oleks A ees, saaks kontrollida kella kolme ajal ise ka. Mul on see "lollakas" poola rest siiamaani. A tuli septembris päris hästi, pisut oli nõrgem teistest. Voice on C pealt kogu aeg ees, ka Urheilukanava. Kõige pullim on see, mida siin varem mainisin, et kõige uuemal E-muxil on 56.kanali pealt "punn põhjas" kogu aeg. Ei usu, et soomlased anrenne oleks ümber suunanud, ühtki "huoltokatkost" antennide juures ka ei tehtud Anjalankoskis Digita netilehe põhjal. Peab Digitast asja uurima.

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1072
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 21:35, 31 Okt 2007

Umbes tund aega tagasi tegi mu digiboks järsku programmiuuenduse ja Fox Crime ilmus nimekirja, Monki avaosa EPG järgi jooksmas. Siiski ajab ta vastu, et "Ligipääs puudub", nii et ilmselt hakkab pilti näitama homme(olen Zuum TV klient)

Kasutaja avatar
zuumacher
Edasijõudnu
Postitusi: 37
Liitunud: 02:00, 26 Dets 2006
Asukoht: Raplamaa, mere kaldal
    unknown unknown

PostitusPostitas zuumacher » 10:38, 01 Nov 2007

See Fox Crime hakib küll jubedalt. Subtiitrid muidugi täpitähti ei tunne. Hea, et vähemalt ladinatähed!

Kasutaja avatar
TarmoTanilsoo
Digivanake
Postitusi: 1072
Liitunud: 02:00, 25 Jaan 2007
Asukoht: Laguja, Tartumaa
    unknown unknown
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 52 korda
Kontakt:

PostitusPostitas TarmoTanilsoo » 11:06, 01 Nov 2007

zuumacher kirjutas:See Fox Crime hakib küll jubedalt. Subtiitrid muidugi täpitähti ei tunne. Hea, et vähemalt ladinatähed!

Täpselt sama jama ka siin.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 143 külalist