Telestari projekt

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Uute sageduslubade konkursi võitja on selgunud

PostitusPostitas Energizer » 12:16, 24 Mär 2012

:D See "juriidiline" takistus võibki takistuseks jääda. Põhjus: Vaevalt et kanalid ja Elion lubavad ilma litsentsita kanaleid edastada ning sisuliselt on tegemist ka Elioni IPTV lahenduse kopeerimisega. Midagi uut vaevalt sealt tuleb, kanalinimekiri põhimõtteliselt sama, kuutasu nõksa väiksem, (aga ei usu, et elion niisama oma võrku kasutada laseb) ehk siis mina ennustan et pikka pidu sellel "teenuspakkujal" ei ole, rahaliselt ei vea välja. Huvitav, kus Elioni silmad on? Nende oma foorumist ostetakse seadmeid kokku ja Elion ei tee välja???

Sisuliselt meenutab skeem tavalist naabrineti jagamist, ühe nimel on liitumine aga naabriga kahasse mitteametlikult maksavad kuutasu.
Inimene kes seda projekti veab on kõrge riskitaluvusega ja hulljulge

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Uute sageduslubade konkursi võitja on selgunud

PostitusPostitas Energizer » 12:22, 24 Mär 2012

mustkass kirjutas:Mitte muhvigi ei saa aru,see ju IPTV põhine kuidas nad seda teenust edastada kavatsevad :roll: Levib nii maal kui linnas :roll:

Väga lihtsalt: teenuspakkujal on multicastiga ruuter, võib-olla isegi profiklassi oma sest tavalise speedtouchiga ei vea välja. Sealt edasi kliendini raadiolink ja lõppkliendi tarbimiskohas on Wlan Access point. Kas ruuter (speedtouch) või mingi muu WLAN vastuvõtja

Muidugi, tavalise Ruckusega seda ei tee. Raadiolingi loomiseks vaja märksa kallimaid seadmeid.

Hetkel on küsimus juriidilises aspektis. Lõvi vist magab. Ja kanalid, mida edastatakse ei tea asjast kah midagi. Suure kella külge läheb asi siis kui Lõvi üles ärkab. Lõpp aga võib kiirelt tulla sest neil on vaja ka kaabeltv litsentsi. Niisama pole sellisel kujul teenuse pakkumine võimalik.

Hoiatus teenuse kättesaadavuse kohta näitab et neil pole seda.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Uute sageduslubade konkursi võitja on selgunud

PostitusPostitas satik » 12:29, 24 Mär 2012

Elioni füüsilist võrku nad küll ei hakka kasutama. IPTV saab edastada ka läbi raadiolingi, kui selle läbilase on piisav. Kui kasutada Ubiquity RocketM/airMAX seadmeid siis on reaalne võrgu kliendilingi passthrough vabalt 100Mbit/s ja enam - asi see kasin tv koos netiga siis sealt läbi lasta. Mida nemad kasutavad ma küll ei tea aga takistust ei näe, ka vajadust vaske/fiibrit vedada ei näe.
Elionil pole ainuõiguseid IPTV'le, on vaid õigused kinnikeeratud softile, mida saab ka vahetada boxides.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Uute sageduslubade konkursi võitja on selgunud

PostitusPostitas Energizer » 12:38, 24 Mär 2012

satik kirjutas:Elioni füüsilist võrku nad küll ei hakka kasutama. IPTV saab edastada ka läbi raadiolingi, kui selle läbilase on piisav. Kui kasutada Ubiquity RocketM/airMAX seadmeid siis on reaalne võrgu kliendilingi passthrough vabalt 100Mbit/s ja enam - asi see kasin tv koos netiga siis sealt läbi lasta. Mida nemad kasutavad ma küll ei tea aga takistust ei näe, ka vajadust vaske/fiibrit vedada ei näe.
Elionil pole ainuõiguseid IPTV'le, on vaid õigused kinnikeeratud softile, mida saab ka vahetada boxides.


iptv infrastruktuur on hetkel vaid elionil ju...Isegi Elisal olla Tallinnas vaid hüperkiire net- kanalite edastus pole kas tasuv või on tegemist juriidiliselt keerulise ettevõtmisega. kui uuel teenuspakkujal muidugi raha on võib ka otsast lõpuni ise konkureeriva võrgu ehitada, aga vaevalt et see antud juhul nii lihtne on (ju siis leidub selliseid kes arvavad et on lihtne).


tahtsin öelda seda, et Elion edastab oma IPTV võrgus kanaleid , mis on vastavalt tingimustele krüpteeritud (lastakse läbi krüptoserveri). Küsimus on, kust see uus teenuspakkuja krüpteeritud kanalid saab??? Lahtiselt neid ei edastata aga teatud meetoditel oleks tegemist tavalise piraatlusega, isegi jagamise meetodil. Kui teenuspakkuja tahab saada kaabeltv litsentsi peab ta korraldama ka kanalite krüpteerimise ja sõlmima nendega ka edastuslepingud nii nagu teevad seda elion/starman jne. Elioni boksid ongi kinnised vaid selle nõude täitmiseks- tarkvaraline dekrüptimine, kuigi tehniliselt saaks kasutada ka vaatajakaardipõhist süsteemi.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Uute sageduslubade konkursi võitja on selgunud

PostitusPostitas faas » 13:14, 24 Mär 2012

Scott kirjutas:OT

Kas seda Telestari projekti ei saaks oma teemasse ühte kohta kokku tõsta? Võtab siin palju ruumi ja pole uute muksidega kuidagi seotud. Siin on algus.


Tehtud smile285
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas satik » 13:26, 24 Mär 2012

Krypto pole tegelikult keeruline, lihtsalt panustada on vaja. Ilmselt selleks võetaksegi "eeltellimusi". Boxi poolne ots aga lahendub ise kui nad vahetavad FW neis ära. Ma väga kahtlen et see jääks Elioni oma. Kui jääb siis küll, Elion peaks kurjaks saama.

Teisalt - aga miks nad ei võiks saada Elioniga kokkuleppele et nad levitavad Elioni IPTV lahendust, samas aga neti hangivad ise (senini vist Televõrgust). Nii saavad nad oma kiirele võrgule lisaväärtust ja kui Televõrk suveks uksed kinni paneb, on lihtsam kaubelda end Elioni suurkliendiks (kui vaja).

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas karla » 13:55, 24 Mär 2012

Härrased, see projekt on neil täiesti toimiv, oma silmaga nägin. Kliendini viiv raadiolink on MIMO, renditakse mobiilimaste, sinna jookseb aga optika. Olen ise nede võrgus ja traadita ühenduse taga, ei saa kohe ültse kurta. Eks paistab kuidas see televisioon neil toimima hakkab, loomulikult kui hakkab. Vähemalt need aastad mis nende ühenduse otsas istun on poisid oma ülesandega hakkama saanud.
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas Energizer » 14:20, 24 Mär 2012

satik kirjutas:Krypto pole tegelikult keeruline, lihtsalt panustada on vaja. Ilmselt selleks võetaksegi "eeltellimusi". Boxi poolne ots aga lahendub ise kui nad vahetavad FW neis ära. Ma väga kahtlen et see jääks Elioni oma. Kui jääb siis küll, Elion peaks kurjaks saama.

Teisalt - aga miks nad ei võiks saada Elioniga kokkuleppele et nad levitavad Elioni IPTV lahendust, samas aga neti hangivad ise (senini vist Televõrgust). Nii saavad nad oma kiirele võrgule lisaväärtust ja kui Televõrk suveks uksed kinni paneb, on lihtsam kaubelda end Elioni suurkliendiks (kui vaja).

Kas Televõrk pole mitte EE KÕU? Minu meelest nagu on ja see ettevõte müüdi Tele2-le maha.
Televõrgu infra ei võimalda hüperkiiret...Surnud lootus minu meelest. Mis plaanid T2-l Televõrgu infraga on- pole õrna aimugi, vahest ehk mastid, mida saab ära kasutada oma leviala laiendamiseks. Väheusutav et net tuleb Televõrgust.
Amino FW vahetamine pole nii lihtne. Boks on lukus (adminn on parooliga kaitstud). Vastasel juhul oleks juba ammu juttu sellest kuidas inimesed Amino boksi meediapleierina kasutavad. Loota et elion adminni parooli avaldab kolmandale osapoolele, kust võivad koodid lekkida ja edaspidi teeb igaüks oma Amino/motorolaga mida tahab, pole nagu Elioni huvides. Eriti, kui boksis on ka tasuliste kanalite dekrüpteerimisvõtmed (väidetavalt olevat ikka boks see mis dekrüptib kanalid).

Amino on lukus ka selleks et klienti oma võrgus hoida, kui tahad teenusest loobuda, loobud ka boksist. Müüd maha näiteks kellegile, kes tahab Elioni võrgus omale täiendavat vaatajakohta
Ilma Elioni võrguta on Amino nagu telliskivi.

Elioni teenuste edasimüük? Võimalik,aga mitte tõenäoline, või parimal juhul, raadiolingi idee mahamüük, Elion võiks asja üle võtta. Jääks advokaatide peale raha raiskamine ära. Ega need kanalid Elionile kuulu. Siis tuleb kõik lepingud ringi teha sest juriidiliselt on elionil õigus kanaleid edastada vaid oma võrgus (nt Viasatiga peeti maha 2 aastane sõda enne kui uuesti kokkuleppele jõuti hinnas ja edasimüügi tingimustes).
Viimati muutis Energizer, 14:35, 24 Mär 2012, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas Energizer » 14:23, 24 Mär 2012

karla kirjutas:Härrased, see projekt on neil täiesti toimiv, oma silmaga nägin. Kliendini viiv raadiolink on MIMO, renditakse mobiilimaste, sinna jookseb aga optika. Olen ise nede võrgus ja traadita ühenduse taga, ei saa kohe ültse kurta. Eks paistab kuidas see televisioon neil toimima hakkab, loomulikult kui hakkab. Vähemalt need aastad mis nende ühenduse otsas istun on poisid oma ülesandega hakkama saanud.

Tehniliselt tundub jah kõik OK.

Asi on juuras... :wink:

Kasutaja avatar
Opo
DigiTVfänn
Postitusi: 737
Liitunud: 13:01, 21 Juun 2008
Asukoht: keskmisest põhjapoole
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 30 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas Opo » 14:58, 24 Mär 2012

Energizer kirjutas:Televõrgu infra ei võimalda hüperkiiret...Surnud lootus minu meelest. Mis plaanid T2-l Televõrgu infraga on- pole õrna aimugi, vahest ehk mastid, mida saab ära kasutada oma leviala laiendamiseks. Väheusutav et net tuleb Televõrgust.

Televõrgul ju infrat polegi, vaid kasutusõigus EE võrgule 2025 aastani.
Tele2 Eesti juhatuse esimehe Mindaugas Ubartase sõnul võimaldab Televõrgu omandamine ettevõttel 2025. aastani kasutada üle-Eestilist elektri magistraalliinidel jooksvat fiiberoptilist telekommunikatsioonivõrku, mille teenuseid osteti seni sisse.
Amiko Mini HD + AOC e2450Swh.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas mustkass » 16:17, 24 Mär 2012

Ma ka ei usu hästi et Elion hakkab oma telekanaleid kellelegi "rentima",pealekauba ma arvan see pole seaduslik ka,igaüks ikka maksab ise oma telekanalite levitamise eest,mitte mingitele kolmandatele osapooltele,mul selle raadiolingiga kogemused puuduvad aga odavad need vast just pole,aga kui lubati tasuta...ma ei usu et Elion nii naljalt oma turu käest ära annab...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas kokku123 » 16:23, 24 Mär 2012

Energizer kirjutas:Amino FW vahetamine pole nii lihtne. Boks on lukus (adminn on parooliga kaitstud).

Miks ei ole? Flashid lihtsalt üle asja. pole mingit parooli vaja.
Parooli on vaja siis, kui tahad praeguses softis surkima hakata.

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas satik » 20:39, 24 Mär 2012

Energizer kirjutas:Kas Televõrk pole mitte EE KÕU? Minu meelest nagu on ja see ettevõte müüdi Tele2-le maha.
Televõrgu infra ei võimalda hüperkiiret...Surnud lootus minu meelest. Mis plaanid T2-l Televõrgu infraga on- pole õrna aimugi, vahest ehk mastid, mida saab ära kasutada oma leviala laiendamiseks. Väheusutav et net tuleb Televõrgust.


Televõrk ei ole EE KÕU. Küll aga on KÕU Televõrgu üks (1) toode. Siin on oluline erinevus.

Televõrgu hallata oli tegelikult suurim optiline magistraalvõrk Eestis, niisiis kiirused ja mahud täiesti olemas. Olen ise nende klient juba aastast 2006, millal KÕUst räägiti alles unenägudes. Mis teeb nüüd T2, seda veel tõesti ei tea. Mastide pärast poleks neil mõtet olnud firmat osta, kuna mastide arv asustatud piirkondades on enam kui piisav ning Televõrgu enda nn "mastid" on vaid alajaamade mastid, mis suurt üle 35 meetri ei küündi. Need paigutuvad suurematesse energiatarbimise sõlmpunktidesse - hajaasustatud kohtades pole ju elektriga suurt midagi teha.
Rakvere poiste nett tuleb Televõrgust. Ma olen sellest nendega ise rääkinud. Tõsi, siis oli neil küll mitte IPTV soov vaid lihtsalt tahtmine pakkuda lisaks mingit sisuteenust. Eks see soov on selginenud ja kindla kuju omandanud.

Kasutaja avatar
karla
Tegija
Postitusi: 1057
Liitunud: 03:00, 12 Sept 2005
Asukoht: Uusimaa, Finland
    unknown unknown
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas karla » 21:23, 24 Mär 2012

Sassil ja Imrel oli see plaan juba ammu, tundub et nüüd hakkab asi ilmet võtma.
Panasonic TX-P60ST60Y, DM800HD, GM Spark One, 1W, 4,8E, 9E, 13E, 19,2E, 28E, 36E

Kasutaja avatar
satik
Moderaator
Postitusi: 3575
Liitunud: 02:00, 25 Veebr 2007
Asukoht: siin seal
    unknown unknown
On tänanud: 67 korda
On tänatud: 100 korda

Re: Telestari projekt

PostitusPostitas satik » 22:05, 24 Mär 2012

karla kirjutas:Sassil ja Imrel oli see plaan juba ammu, tundub et nüüd hakkab asi ilmet võtma.

Jah, Sassiga just rääkisingi, Imre oli tookord kuskil maakonnas ronimas. Aastaks vast 2008 sügis...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist