Internet läbi starmani maapealse digi-tv (ZUUMtv)

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 01:03, 24 Veebr 2007

metsavend kirjutas:
põhimõtteliselt saaks uplingiks kasutada ju mingit teist kanalit - gprs, tavamodem. nii nagu üle satigi internetti saab. internet on demand :-)



tavalisellt on uplink olema samas andmesidekanalis. ei saa ju niiviisi, et vastu võtad näiteks satiga aga päringu tagasi teed mobiiliga.kuidas sa arvutile selgeks teed et näed alla sikutad sellega aga päringu tagasi teed sellega...pealegi kui ma näiteks tahan mingit faili kusagile uploadida siis gprs-ga jäängi seda tegema...
up ja downlingid peavad olema üheselt kasutatavad ühe rakendusega. ükskõik, olgu see siis kaabelmodem, adsl, wifi, cdma või mis iganes veel. kliendi lõppseade peab ühilduma teenuspakkuja andmesidetehnoloogiaga, arvutiile lahendab probleemi draiver, mis trafficu tavaliseks andmesideks arvuti jaoks teisendab. sinu pakutud teooria järgi peaks asi töötama nii et downlink tuleb näiteks CDMA-s aga üles tagasi läheb läbi GPRS-i, NIi ei saa. Kui CDMA kasutab ühte andmeside tehnoloogiat ja eraldi sagedusel põhinevat võrku, siis GPRS kasutab GSM võrku ja GSM sagedusi ning on arendatud eranditult mobiilide jaoks. On olemas muidugi ka andmesidekaardid arvutile, aga see ei muuda fakti et CDMA ja GPRS on erinevad asjad ja koos nad tööle ei hakka.

Kasutaja avatar
Feliks
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02:00, 09 Jaan 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas Feliks » 08:27, 24 Veebr 2007

Selge jutt Energizer ja teised. Zuumi kudidas zuumid, aga i-netti sealt välja ei zuumi. Mis puutub Televõrgu pakutavasse, siis tean väga hästi, kuidas see
70 cm signaal levib ja kuidas ilmastik (vihm, lumi, jää, udu,...) signaali ära
söövad. Kiirgan ja kuulatan ise ka sellest 70 cm alas aeg-ajalt.

Kasutaja avatar
danel111
Entusiast
Postitusi: 122
Liitunud: 03:00, 23 Juul 2005
    unknown unknown

PostitusPostitas danel111 » 10:25, 24 Veebr 2007

Energizer kirjutas:tavalisellt on uplink olema samas andmesidekanalis. ei saa ju niiviisi, et vastu võtad näiteks satiga aga päringu tagasi teed mobiiliga.kuidas sa arvutile selgeks teed et näed alla sikutad sellega aga päringu tagasi teed sellega...pealegi kui ma näiteks tahan mingit faili kusagile uploadida siis gprs-ga jäängi seda tegema...


one-way satiinternet ju just niimoodi käibki... :)

Kasutaja avatar
yeti
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02:00, 24 Veebr 2007
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas yeti » 11:11, 24 Veebr 2007

Energizer kirjutas:tavalisellt on uplink olema samas andmesidekanalis. ei saa ju niiviisi, et vastu võtad näiteks satiga aga päringu tagasi teed mobiiliga.kuidas sa arvutile selgeks teed et näed alla sikutad sellega aga päringu tagasi teed sellega...pealegi kui ma näiteks tahan mingit faili kusagile uploadida siis gprs-ga jäängi seda tegema...


Kulla mees..kasuta palun meile teada-tuntud info kanalit Google ja sa veendud, et oled elanud pimeduses.. ja/või kinnisilmi:?
miks kodanikud kipuvad lolli-järjekindlusega väitma, et ei sa ja kõikk..saab kyll. Ainult piisavalt pappi peab olema!
Lihtsustamaks googeldaamist tuttvu sellega:Yhesuunaline sat-net

Kuid teemalgatajale niiplaju, et oleks tobedu loota ZUUM'ilt mingit nettust..!?
Õnneks või kahjuks on neid pakkujaid kyllaga..ja oota ära Televõrgu CDMA..eks siis näis..
Kodanikud avagem silmad... 8) parimat

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 14:43, 24 Veebr 2007

ma tahaks teada kas ühesuunaline sat-net rahuldab keskmise netikasutaja vajadused ära??? kui kiire see sat net olla saab?

ok ma googeldan ja harin ennast, kuid mulle tundub imelik et netis surfamiseks peaksin kasutama dial-upl`i ja sat-neti kooslust.
Teine aspekt on ka see et seal kus saab dial-upi peaks enamvähem olema võimalik kasutada ka ADSL-i. Milleks see jura ja jama üle sati kui saab ka lihtsamalt. Isegi ISDN oleks enne mõttekam kui hakata sat-netiga jurama.
EDIT:

Uurisin natuke seda pdf faili. Silma hakkas 2 asja. Esiteks vaja dialup ühendust või GPRS ühendust ja teiseks sat pci kaarti. Need saab. Aga raha läheb tõesti meeletult. Esiteks kohalikule telekommunikatsioonifirmale dial-upi minutitasu või GPRS teenuse eest andmemahu pealt tasu+ sat neti provaiderile tasu liigutatud andmemahtude eest. kui võtta aluseks et 1 MB=10 EEK, siis suurte failide allatirimise võib ära unustada. ja mida kiirema ühendusega paketti tellida seda kallim on see 1 MB...
Selleks et oma maile lugeda mina nii palju raha küll välja ei käiks. sellisel juhul kasutaksin lihtsalt gprs või edge toega telefoni millel on pop3 meliklient sisse programmeeritud. muuks asjaajamiseks tuleks kasutada teisi lahendusi...

Kasutaja avatar
metsavend
Entusiast
Postitusi: 275
Liitunud: 02:00, 28 Nov 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas metsavend » 21:52, 24 Veebr 2007

ega mailide lugemiseks polegi sul sati downlinki vaja. see ikka rohkem sellistele tegelastele, kellel rohkem alla liigutada vaja.

arvestada tuleb suhteliselt suure latentsiga, seepärast igasugune on-line mängimine, voip jmt on arusaadavalt hädine.

nii, et maailm ja tehnika on vähe mitmekesisem. ahjaa - pole see "internet over dvb" kah midagi võimatut või ennekuulmatut - guugelda pisut.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 00:12, 25 Veebr 2007

Energizer kirjutas:ma tahaks teada kas ühesuunaline sat-net rahuldab keskmise netikasutaja vajadused ära??? kui kiire see sat net olla saab?

Rahuldab. Kiirus sõltub teenusepakkujast. Näiteks SatGate.net puhul kuni 2 Mbit/s.

Energizer kirjutas:ok ma googeldan ja harin ennast, kuid mulle tundub imelik et netis surfamiseks peaksin kasutama dial-upl`i ja sat-neti kooslust.

Mis siin imelikku? Kasutatakse VPN tehnoloogiat ehk siis ühest võrgust logitakse teise.

Energizer kirjutas:Teine aspekt on ka see et seal kus saab dial-upi peaks enamvähem olema võimalik kasutada ka ADSL-i. Milleks see jura ja jama üle sati kui saab ka lihtsamalt. Isegi ISDN oleks enne mõttekam kui hakata sat-netiga jurama.

Suur osa kasutajaid istub RAS1000 telefoni otsas, mille max kiirus on hea levi korral kuni 19 Kbit/s. Siinkohal on sati lisamine dial-upile tõsine maasikas.

Energizer kirjutas:Uurisin natuke seda pdf faili. Silma hakkas 2 asja. Esiteks vaja dialup ühendust või GPRS ühendust ja teiseks sat pci kaarti. Need saab. Aga raha läheb tõesti meeletult. Esiteks kohalikule telekommunikatsioonifirmale dial-upi minutitasu või GPRS teenuse eest andmemahu pealt tasu+ sat neti provaiderile tasu liigutatud andmemahtude eest. kui võtta aluseks et 1 MB=10 EEK, siis suurte failide allatirimise võib ära unustada. ja mida kiirema ühendusega paketti tellida seda kallim on see 1 MB...
Selleks et oma maile lugeda mina nii palju raha küll välja ei käiks. sellisel juhul kasutaksin lihtsalt gprs või edge toega telefoni millel on pop3 meliklient sisse programmeeritud. muuks asjaajamiseks tuleks kasutada teisi lahendusi...

Pole ta nii hull midagi. Dial-upil on olemas Free pakett (+325 eek), mis vabastab õhtul ja öösel minutimaksust + nädalavahetused ja pühad ning sati eest maksad sa näiteks satgate puhul gigabaidi pealt - vastavalt harjumustele ja vajadusele. Õhtuti odav ja öösiti eriti odav. Sest proovi sa niisama surfates gigabaiti täis surfata.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

PostitusPostitas Energizer » 01:56, 25 Veebr 2007

gigabaiti saab tegelikult hästi liigutada. istun elioni kodulahenduse neti otsas ja ruuteri statistikas näen ära mismoodi megabaite loendavad numbrid suuremaks lähevad. tegin täna ruuterile restardi ja pärast restarti olen mõned korrad netis ringi liikunud. 36 MB- umbes 3 tunniga alla laetud. 3 samasuguse seansiga saab juba üle 100 MB kuu aja jooksul peaks giga küll täis olema. ,kusjuures ma ei tiri midagi spetsiaalset alla aga olen liikunud foorumites ja liikunud ka kohalike meediaväljaannete saitidel . nende lehed on igasugu reklaami ja muud jura täis. see võtabki mahtu.
päringud muidugi on väiksemamahulised, selle 36 mb downloadi kõrval on üles saadetud ainult 2 MB andmeid.

Kasutaja avatar
Jants
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Jants » 12:55, 27 Veebr 2007

Teine aspekt on ka see et seal kus saab dial-upi peaks enamvähem olema võimalik kasutada ka ADSL-i. Milleks see jura ja jama üle sati kui saab ka lihtsamalt. Isegi ISDN oleks enne mõttekam kui hakata sat-netiga jurada.


Hmm.. just see jama ongi, et kus on kaabeldus on ENAMVÄHEM võimalik ADSL. Aga mõnes paigas mitte.

Ühesõnaga kokku võttes selle jutu tuleks siiski "pommiaukudes" (kus mitte midagi ei levi) oodata ära Televõrgu imetoode (CDMA), nii nagu nendes kohtades juba 10 aastat oodatud on või siis selline antenn püsti panna nagu Tallinna teletorn.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

PostitusPostitas jyri403 » 06:38, 01 Mär 2007

Mastidest kaugel metsa sees isegi kaardi järgi levialas võib CDMA-ga probleeme tulla, kui suundantenni välja masti otsa ei pane. Ega see Televõrk ka mingi messias pole. Raadiosignaali levi sõltub ikkagi looduslikest tingimustest ja võimalikest takistustest signaali teekonnal.

Kasutaja avatar
Jants
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

PostitusPostitas Jants » 11:39, 01 Mär 2007

jyri403 kirjutas:Mastidest kaugel metsa sees isegi kaardi järgi levialas võib CDMA-ga probleeme tulla, kui suundantenni välja masti otsa ei pane. Ega see Televõrk ka mingi messias pole. Raadiosignaali levi sõltub ikkagi looduslikest tingimustest ja võimalikest takistustest signaali teekonnal.


Selge see! Eks näeb kuhu need mastid tulevad...

Kasutaja avatar
goodeye
Edasijõudnu
Postitusi: 54
Liitunud: 03:00, 02 Okt 2006
    unknown unknown

PostitusPostitas goodeye » 11:59, 01 Mär 2007

see asi tuleks liiga kallis ka, keegi ei hakkaks seda kasutama. nii et loota pole midagi. samas ei saaks see kiirus midagi kiire ka olla(juhul kui selleks eraldi kanalit ei tehta)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 53 külalist