FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

Foorum terrestiaalse digi-tv teemadel
Kasutaja avatar
mattis
Entusiast
Postitusi: 170
Liitunud: 02:00, 15 Jaan 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mattis » 18:21, 25 Veebr 2008

...
Viimati muutis mattis, 12:04, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas a1 » 23:02, 25 Veebr 2008

obene kirjutas:
a1 kirjutas:
kokku123 kirjutas:Ehk tuleks zoomi puhul hakata kõiki kanaleid 720p upscalema nagu ETV HD on.

Ja mis selle tegevuse mõte oleks? Riba on veel rohkem vaja aga pilt teravamaks sellest ei lähe.

Mõte on selles, et ETV (fake-)HD pilt oli analoogpildiga võrdväärne.


Selleks ei ole ju mingit upscale keemiat vaja, lihtsalt rohkem riba on vaja anda ja, nagu ütles buhh "Pilt peaks siis küll paranema."
Maksimaalsest ribast võid peale analoogi sulgemist vaid unistada :!:

Kasutaja avatar
buhh
DigiTVfänn
Postitusi: 864
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas buhh » 20:25, 26 Veebr 2008

mattis kirjutas:Neljas ongi siis Levira kanal?


Ei ole, see oli näpukas :oops:
Programm Neljas kuulub Starmanile.

Kasutaja avatar
obene
Entusiast
Postitusi: 139
Liitunud: 02:00, 26 Dets 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas obene » 22:14, 26 Veebr 2008

Üks tähelepanek veel mpeg pildipakkimisest üldiselt: mida vähem riba anda, seda kahvatumaks värvid ja üldine pilt muutuvad. Mpeg4 puhul läheb pilt vähese riba puhul lisaks veel ka udusemaks, kui just ise mõne udufiltriga üle ei käi, et paremini pakkida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 23:46, 26 Veebr 2008

Mis see õige riba siis võiks olla?

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tonuj » 07:29, 27 Veebr 2008

Olen peaaegu 100% kindel, et tuleb järgmine tehnoloogia kus ei pea ühes muxis igale kanalile kindla laiusega bitrate andma vaid kasutatakse vbr pakkimist mis arvestab ka teiste samas muxis jooksvate kanalite vajadusega hetkel ja tänu sellel saavutatakse kiirelt liikuvatel kaadritel suurem bitrate ja parem kvaliteet.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mønster » 09:11, 27 Veebr 2008

tonuj kirjutas:Olen peaaegu 100% kindel, et tuleb järgmine tehnoloogia kus ei pea ühes muxis igale kanalile kindla laiusega bitrate andma vaid kasutatakse vbr pakkimist mis arvestab ka teiste samas muxis jooksvate kanalite vajadusega hetkel ja tänu sellel saavutatakse kiirelt liikuvatel kaadritel suurem bitrate ja parem kvaliteet.

s2 seda veel ei võimalda ja s2 loojad pakuvad tema kasutuseaks 15 aastat.. aga eks kunagi ikka.
selleks põhimõtteliselt ei peagi teistelt kanalitelt riba ära võtma - võiks ka oma ribas aeglasemate liikumiste ajal osa tulevaste kiiremate liikumiste infot ette ära saata. aga see vajaks pikka viidet - otsesaadetel lähevad "kellad valeks". kui on seda ette nähtud, siis võib muidugi stuudios kella ette lükata..
Viimati muutis mønster, 13:28, 27 Veebr 2008, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas a1 » 09:25, 27 Veebr 2008

tonuj kirjutas:Olen peaaegu 100% kindel, et tuleb järgmine tehnoloogia kus ei pea ühes muxis igale kanalile kindla laiusega bitrate andma vaid kasutatakse vbr pakkimist

Minuteada kasutatakse ka täna VBR pakkimist. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mønster » 09:32, 27 Veebr 2008

a1 kirjutas:
tonuj kirjutas:Olen peaaegu 100% kindel, et tuleb järgmine tehnoloogia kus ei pea ühes muxis igale kanalile kindla laiusega bitrate andma vaid kasutatakse vbr pakkimist

Minuteada kasutatakse ka täna VBR pakkimist. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

mpegid, vähemalt osad kui mitte kõik kasutavad vbr-i, aga ribalaius (ja sellest tulenevalt max bitrate) on vist ikkagi antud muxis igale kanalile ette antud, sellest üle minna ei tohi isegi siis kui teine muxis olev kanal parasjagu midagi ei saada.

Kasutaja avatar
obene
Entusiast
Postitusi: 139
Liitunud: 02:00, 26 Dets 2007
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas obene » 14:01, 27 Veebr 2008

Sõltub kodeerija võimekusest ja sellest, mis parameetreid seal muuta annab.

Võrrelda tuleks sisend- ja väljundpilti kaasaegse digiühendusega teleri peal, siis on hiljem ka analoogteleviisori peal (CRT) pilt korralik. Esialgu võiks prooviks panna kõik parameetrid ideaalsed ja vaadata, kas kodeerija üldse võimaldab parema pildi saavutamist. Seejärel saab hakata parameetreid kehvemaks muutma, seni kuni objektide ümber hakkab tekkima "moskiitomüra", pilt hakkab võrreldes originaaliga häirivalt detailsust kaotama, värvide matistumise tõttu pilt ei tundu enam särav ja elav ning ühtlased pinnad hakkavad "elama" (ruudutama). Suuremate muudatuste puhul pildis ei teeks paha ka täiendav I-kaader, kuna liiga pikad GOP-id pole ka pildile head.

Kuna FTA mux on hetkel alarahvastatud, siis oleks seal ideaalne katseid läbi viia. Äkki polegi palju puudu, vaja vaid mingi % ulatuses riba juurde keerata ja/või rohkem I-kaadreid lisada. Või siis VBR agressiivsust maha keerata, s.t. staatilisele pildile rohkem riba, kiiremale liikumisele vähem. Sageli jätab ilus staatiline pilt pildist parema mulje kui üksik ruudutamine kiirema liikumise puhul.

Kasutaja avatar
jyri403
DigiTVfänn
Postitusi: 803
Liitunud: 02:00, 13 Veebr 2006
Asukoht: Eesti
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas jyri403 » 18:21, 27 Veebr 2008

Täiesti mõistlik ettepanek.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 21:26, 27 Veebr 2008

DVB-T-s kasutatakse statistilist multipleksimist esimesest päevast peale ehk nn. VBR-i. Kõik kanalid mux-s 2 ja 3 on statistilises muxis. Kanalitele on antud miinimum ja maksimumpiirid ning ka prioriteedid. Sport ja muusika saab rohkem, teiste prioriteedid on võrdsed. Niiet loogika on kõik paigas :wink:

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas tonuj » 00:11, 28 Veebr 2008

roska kirjutas:DVB-T-s kasutatakse statistilist multipleksimist esimesest päevast peale ehk nn. VBR-i. Kõik kanalid mux-s 2 ja 3 on statistilises muxis. Kanalitele on antud miinimum ja maksimumpiirid ning ka prioriteedid. Sport ja muusika saab rohkem, teiste prioriteedid on võrdsed. Niiet loogika on kõik paigas :wink:


Ma olin oma arvamisega siis kiviajas, et CBR-is jooksevad.

Väga huvitav. Kui saladus pole siis ehk avaldad ka need piirid!
Ja kas katsetasite ka algul erinevate piiridega või olid mingid tehase soovitused.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas mønster » 10:10, 29 Veebr 2008

siin jookseb see vbr-iga seotud värk mitmes teemas paralleelselt..
muidu, kui muxide kasutamise protsente vaadata, siis asi on kaugel vbr-i kasutamisest tonuj lähenduses:
etv tuleb vaid 2,11Mb/s, kuigi muxist on tol hetkel kasutatud ainult kolmandik jne.

Kasutaja avatar
roska
Digivanake
Postitusi: 1096
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Eesti
    unknown unknown
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 205 korda

Re: FTA (vaba leviga) Eesti DVB-T

PostitusPostitas roska » 22:48, 29 Veebr 2008

Ma ei avalda neid piire. Miinimum ja maksimum on kasutuses.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 49 külalist