ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

Räägime siin HDTV vastuvõtuseadmetest
Cancer
Edasijõudnu
Postitusi: 34
Liitunud: 13:49, 21 Mär 2009
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas Cancer » 21:24, 22 Mär 2009

Tere digi-tv.ee rahvas. See on siis minu esimene postitus.
Lugesin siin eelmiselt leheküljelt väidet, et kustutatud faile tagasi ei saa. Kui eeldada, et hdd on formateeritud ext2/3, siis võib isegi õnnestuda mõnede failide kätte saamine. See muidugi eeldab ketta eemaldamist seadmest ning paigutamist Linuxiga masinasse ning teise ketta olemas olu, kuhu info siis taastada. Nimelt on olemas selline programm nagu ext3grep. Kahjuks ei saa ma kinnitada, et see programm ka peale ketta formateerimise korralikult toimib, kuid lihtsama del puhul küll. Kaks kuud tagasi juhtusin enda lolluse tõttu hulga faile ext3 kettapealt kustutama. Üldiselt enamuse sain taastatud va. pisikesed failid. Lähemalt kirjutasin sellest pingviin.org foorumis.

Samas endal on üks mure. Nimel sai soetatud mõniaeg tagasi IPBOX 9000HD, millele lisasin DVB-C tüüneri. IPBOX'l on peal NLB 8873 image ning kasutan seadet STV digi vaatamiseks. Kanalid (nii vabad kui ka tasulised) leidis seade kõik ilusti ülesse ning salvestusi (vabadelt kanalitelt) teeb ka normaalselt WD 500GB AAKS kettale. Kuid nüüd oleks soov (kui see on tehniliselt üldse teostatav) avada ka tasulised kanalid. Mul on olemas STV vaatajakaart Digi Kodu ja Digi Muusika vaatamiseks. Olen nüüd mitu päeva nii siinset, kui ka Sat Universe ning teisi foorumeid läbi kamminud, kuid ei ole ikka leidnud õigeid juhiseid edasi tegutsemaks. Ka info STV vaatajakaardi kasutamise võimaluse kohta teistes seadmetes kui STV poolt pakutavates on jäänud segaseks. Ehk oskab keegi suuna ette näidada?

Ette tänades.
Viimati muutis Cancer, 03:04, 28 Juul 2009, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 10:09, 23 Mär 2009

Cancer kirjutas:Kuid nüüd oleks soov (kui see on tehniliselt üldse teostatav) avada ka tasulised kanalid. Mul on olemas STV vaatajakaart Digi Kodu ja Digi Muusika vaatamiseks. Olen nüüd mitu päeva nii siinset, kui ka Sat Universe ning teisi foorumeid läbi kamminud, kuid ei ole ikka leidnud õigeid juhiseid edasi tegutsemaks. Ka info STV vaatajakaardi kasutamise võimaluse kohta teistes seadmetes kui STV poolt pakutavates on jäänud segaseks. Ehk oskab keegi suuna ette näidada?

Loodetavasti on tegu Conaxi krüpteeringuga...
Endal oli sarnane seis Starmani kaabliga. Proovisin nii ja naa seadme sisemiste lugejatega ning ei jõudnud positiivsete tulemusteni. Seejärel tegin lisaväljamineku Conaxi CA adapteri näol ning sain kohe pildi ette. Seejärel toimis kaart ka sisemiste lugejatega. Nimelt on vaja kaarti vahetevahel üle eetri uuendada. Ning see toiming läbi softi baasil teostatud dekrüpterite ei toimi.
IPBoxi osas on softCAM sees minuteada kõigis kolmanda osapoole tarkvara imagete:s. S.t DGS ja ABCOM pakkides see puudub. NLB ja Sifteam on O.K. Sifteam:i omas on võibolla vaja ta käsitsi aktiveerida (punase nupu alt plugin käima ja siis sealt edasi...).

manjana
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 13:51, 04 Mai 2008
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas manjana » 18:01, 23 Mär 2009

Cancer kirjutas: info STV vaatajakaardi kasutamise võimaluse kohta teistes seadmetes kui STV poolt pakutavates on jäänud segaseks...

näiteks siin oli jutuks: viewtopic.php?f=10&t=10449&p=107449&hilit=STV#p107449
Üldiselt näeb kõiki STV kaabli kanaleid ainult nende patsitud softiga tüüneriga. Ehk nende renditüüneriga.
Universaalse kaablitüüneriga "kahjuks kõiki teenuseid näha pole võimalik".
Kasutan ise ka universaalset/oma tüünerit, aga villand hakkab saama sellisest nöökimisest. Kavatsen suve hakul nendega lepingu lõpetada ja terresiali peale kolida.

Cancer
Edasijõudnu
Postitusi: 34
Liitunud: 13:49, 21 Mär 2009
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas Cancer » 00:59, 26 Mär 2009

MultiUser kirjutas:Loodetavasti on tegu Conaxi krüpteeringuga...
Endal oli sarnane seis Starmani kaabliga. Proovisin nii ja naa seadme sisemiste lugejatega ning ei jõudnud positiivsete tulemusteni. Seejärel tegin lisaväljamineku Conaxi CA adapteri näol ning sain kohe pildi ette. Seejärel toimis kaart ka sisemiste lugejatega. Nimelt on vaja kaarti vahetevahel üle eetri uuendada. Ning see toiming läbi softi baasil teostatud dekrüpterite ei toimi.
IPBoxi osas on softCAM sees minuteada kõigis kolmanda osapoole tarkvara imagete:s. S.t DGS ja ABCOM pakkides see puudub. NLB ja Sifteam on O.K. Sifteam:i omas on võibolla vaja ta käsitsi aktiveerida (punase nupu alt plugin käima ja siis sealt edasi...).
STV kasutab jah Conaxi krüpteeringut ja nende kodulehe andmetel oleks nagu vaja Conax CAS7 toega CA moodulit. Kusjuures mul oli ka see moodul juba olemas, aga esmaspäeval sain lõpuks aru ka, miks mul kanalid ei avanud. Viga oli hoopis STV poolne. Kaart ei olnud pühapäeval veel aktiveeritud. :oops: Esmaspäeva õhtul töölt koju jõudes sai uuesti proovitud ning ennäe, pilt täitsa olemas. Vot ei teadnudki, kas selle CA mooduliga tuleb midagi veel teha või peaks nagu kohe tööle minema. Igatahes praegu ei ole ma CA moodulit kasutades midagi muud teinud kui selle lihtsalt koos kaardiga seadmesse lükanud ning sedasi on asi täitsa toiminud. Sisemisi kaardilugejaid kasutades ei olegi pilti ette saanud. Ma arvan, et see viga on rohkem laua ja tooli vahel ning eks mul ole üsna palju avastada ja õppida veel. Aga nagu siin juba teistes teemades läbikäinud ning ka eelmise postitaja poolt öeldud on, siis jah kõiki kanaleid ei avata. Seni paistab, et minujaoks peamised kanalid Kodu paketis teeb lahti, aga Muusika paketist peab vist loobuma, kuna sealt avaneb vaid VIVA. HD kanalid see eest avanevad kõik ning pilt on ilus. :)
Mac mini + Terratec H5 + Hauppauge WinTV-CI + EyeTV 3 (STV digi)
IPBOX 9000HD (DVB-S + DVB-T)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 09:32, 26 Mär 2009

Cancer kirjutas:STV kasutab jah Conaxi krüpteeringut ja nende kodulehe andmetel oleks nagu vaja Conax CAS7 toega CA moodulit. Kusjuures mul oli ka see moodul juba olemas, aga ...

Kas CAS7 pole mitte selline süsteem, et C***x kaart sisaldab TÜÜNERI identifitseerimisnumbrit (ja vastupidi?)... seega moodul üksi ilmselt ei aita - peab ikka tüüneri enda tugi olema. Kas üldse on "välise" CAM mooduliga sellist lahendust olemas??? Minu arusaamist mööda on lahendusena olemas vaid tüünerisse sisse ehitatud CAS7 dekrüpterid, mitte CI moodulite baasil.
Seega on "kolmanda osapoole" tüünerite valik STV puhul üsna piiratud.

Aga ennetavalt võiksid teiste potentsiaalsete huviliste uudishimu rahuldada ning anda siin teada, kui palju kanaleid (ja ehk ka millised) avamata jäävad. Ja kas need on siis ainukesed krüptitud kanalid, s.t. kas kõik kodeeritud kanalid on CAS7:ga kinni?

Starman pani näiteks kõik kanalid peale ETV C***xiga kinni :x , niiet kui STV peaks samaga hakkama saama, siis võid pea kõikidest kanalitest ilma jääda.

manjana
Edasijõudnu
Postitusi: 61
Liitunud: 13:51, 04 Mai 2008
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas manjana » 13:46, 27 Mär 2009

.. anda siin teada, kui palju kanaleid (ja ehk ka millised) avamata jäävad. Ja kas need on siis ainukesed krüptitud kanalid, s.t. kas kõik kodeeritud kanalid on CAS7:ga kinni?

Kinni on ainult osad krüpteeritud kanalid. vt. viewtopic.php?f=10&t=10449

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 16:34, 27 Mär 2009

manjana kirjutas:Kinni on ainult osad krüpteeritud kanalid. vt. viewtopic.php?f=10&t=10449

Kas keegi on suutnud ehk nende kanalilisti täpsed parameetrid järgi uurida? Ehk on n.n. ebastandardseks näiteks sagedus(standardsest kanalist erinev), QAM, Symbolrate v.m.s. Sel juhul peaks kanalite käsitsi sisestamise korral ikkagi olema ehk võimalik pilt ette saada.
Mul näiteks on selline anomaalia IPBoxiga, et skännides ei leia DVB-T pealt Soome kanaleid üles aga käsitsi sisse toksides (detailideni, mitte ainult MUXi sagedus) töötab kõik suhtkoht hästi. Seejuures Q on >95 ja S ~70.

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 08:31, 28 Mär 2009

On saanud ka nüüd mõned päevad IPBox 9000 näppida ja ütleks et päris huvitav riist. Kuna ühegi teise HD või linux boxiga enne kokku puutunud pole see võrdlusmoment puudub. Varasemate SAT boxidega võrreldes on asi kuidagi keeruliseks tehtud aga ilmselt see harjumise küsimus. Manuaal ka suht algeline ma ei saa aru milleks vaja öelda seal et sellised valikud olemas samas mitte seletada mis need tähendavad näiteks scan optionid õnnestus lõpuks kuskilt netis leida:
- Default scan : scan keeping current FAV list, and new channels will be placed at end of the channel list.
- Smart scan : remove current channel list , and scan, and then update FAV list according to the new channel list.
- Reset scan: remove all of the current channels and FAV group, then scan with new channel data.
Samas enne scani variant network information on/off võiks tähendada et ta TP-de listi SAT pealt võtab mitte tüüneri mälust aga Astra 2 peal suutis ta mul täiega kinni joosta ja kahtlustan et selle pärast et ma sinna ON panin. Õnneks aitas kui ma teda voolust väljas natuke aega hoidsin. Bootimise aeg kuidagi pika võitu. Kas see chek disk peaks off panema kuna 750GB kõvaketta kontrollimine lihtsalt aega võtab. Ja mingi funktsioon nimega FUN kõvaketta juures :?:
Mingi konflikt on teleka ja boxi HDMI ühenduses aga seal ma ei saa aru kas proble telekas või boxis igatahes kui telekas lõpuks avastab et HDMI küljes box on (scart ühendub kohe) ütleb et signa 574i 50hz ilmselt peaks kuskilt setinguid muutma. Samas kui ta boxiga ühenduse saanud on siis edasi töötab probleemideta.
Aga avastamisruumi jätkub, netti pole veel külge pannud ilmselt tuleks enne Sifteam Image (või on NLB parem) peale lasta.
:idea: NB moded :idea: see teema kuidagi väga pikaks veninud ja paistab et siin IPboxi-de kasutajaid jätkub. Järsku kannataks eraldi kataloogi teha.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
satx1
Edasijõudnu
Postitusi: 36
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas satx1 » 20:25, 29 Mär 2009

Check disk võiks tavaliselt off olla, kui tekivad probleemid salvestustega vms. siis tuleks järgmiseks boodiks on panna.
Ja mingi funktsioon nimega FUN kõvaketta juures :?:

See on ventikas , mis jahutab HDD-d ja kiibikomplekti, võiks minu kogemustel "ON"
olla. (HDD tervise huvides).
Millegipärast panin tähele et peale viimast imaget (NLB-9047-v1.290)
on temperatuur sisemuses tõusnud ja kui "FAN" on off, siis HDD temp. kipub juba üle 50 C minema, mida enne ei täheldanud. Seda muidugi salvestusel või salv. vaatamisel. Ja ka prose? on selle imagega rohkem kuumenema hakanud.
Või on ilm soojemaks läinud!
On keegi veel sarnast täheldanud?

Kasutaja avatar
pioneer
Entusiast
Postitusi: 200
Liitunud: 02:00, 04 Veebr 2007
    unknown unknown

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas pioneer » 13:54, 04 Apr 2009

Oskab keegi öelda kas see kellaaeg jääbki nüüd valeks või saab seda suveaega sättida nii, et näitaks õieti ka EPG-s.

Box-il panin kella manuaalselt õigeks aga siis läks see EPG saadekavas kõik segamini nii, et ei saanud enam midagi aru.

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 14:26, 04 Apr 2009

pioneer kirjutas:Oskab keegi öelda kas see kellaaeg jääbki nüüd valeks või saab seda suveaega sättida nii, et näitaks õieti ka EPG-s.

Box-il panin kella manuaalselt õigeks aga siis läks see EPG saadekavas kõik segamini nii, et ei saanud enam midagi aru.


Ma panin nii: Timezone: GMT+3, Daylight saving: NO, Time Setting: Manual
Ja seni paistab kõik paigas olevat.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas Henkka » 15:52, 04 Apr 2009

MultiUser kirjutas:
pioneer kirjutas:Oskab keegi öelda kas see kellaaeg jääbki nüüd valeks või saab seda suveaega sättida nii, et näitaks õieti ka EPG-s.

Box-il panin kella manuaalselt õigeks aga siis läks see EPG saadekavas kõik segamini nii, et ei saanud enam midagi aru.


Ma panin nii: Timezone: GMT+3, Daylight saving: NO, Time Setting: Manual
Ja seni paistab kõik paigas olevat.


Kui loogiliselt võtta (ja usun, et ka karbi soft on nii programmeeritud),
peaks olema siiski
Timezone: GMT +2
Daylight saving : YES (eeldusel, et see karp kusagilt ikka kuupäeva info leiab)
Time setting : ??? mis seal saada on, kui on "automat", ma paneks selle

Ka selle foorumi kellaaja sättungid on niisugused - saab vaadata väheke ülevalt poolt paremalt :mrgreen:

Kasutaja avatar
gasth404
DigiTVfänn
Postitusi: 990
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 6 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas gasth404 » 16:13, 04 Apr 2009

MultiUser kirjutas:
Ma panin nii: Timezone: GMT+3, Daylight saving: NO, Time Setting: Manual
Ja seni paistab kõik paigas olevat.
Kui manual panna siis ta peakski nagu tavaline kell tiksuma sõltumata muudest setingutest. Ma panin alguses automat aga kuskil näppimise käigus avastasin et aiateibaid näitab panin manuali tagasi. Tundus et otsib kellaega jooksva kanali infost.
VUDUO 4KSE;VU+Ultimo 4K;VU+Duo2;IPBox9000HD;85E-15W mootoriga 1,1-ne

Kasutaja avatar
MultiUser
Entusiast
Postitusi: 435
Liitunud: 14:37, 16 Veebr 2009
Asukoht: siin-seal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas MultiUser » 17:45, 04 Apr 2009

Henkka kirjutas:Kui loogiliselt võtta (ja usun, et ka karbi soft on nii programmeeritud),
peaks olema siiski
Timezone: GMT +2
Daylight saving : YES (eeldusel, et see karp kusagilt ikka kuupäeva info leiab)
Time setting : ??? mis seal saada on, kui on "automat", ma paneks selle

Ka selle foorumi kellaaja sättungid on niisugused - saab vaadata väheke ülevalt poolt paremalt :mrgreen:

Paraku ma vaatan Starmani kaablit :lol: ja nendel on kellaaja seaded totaalselt puus. Kõik DVB-T kanalid (Eesti ja Soome) on korras, kui GMT+2 ja DST / AUTO seadetes. Aga Starmani omad on siis mingi ühe või lausa kahe tunni jagu mööda. Lisaks avastasin täna, et neil kellaaeg üleüldse mingi suvaline tundus olevat...

Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4342
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: ABCOM IP-BOX 9000S PVR HDTV Open Source Linux

PostitusPostitas faas » 18:02, 04 Apr 2009

Minul vägisi pandud aeg paika talvel +2 suvel +3 tuuneritel ja pole isegi viitsinud proovida auto jne. nii laisk ma kah pole, et ei viitsi muuta :) mugavus? pole sõbrad raske 2 korda aastas muuta aja seadeid :). Ma muidugi ei välista X pillide anomaaliaid minul neid pole olnud ja kõik toimib ok vahet pole kas hummi, vant või kast. :)
DM8000, DM7020, VU+ Ultimo4K Toroidal T90 5W;4W;0.8W;4.8E;9E;10E;13E;16E;19E;23.5E;36E+1,1M 28,2E, LG OLED55E6V

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist