Edision

Räägime siin HDTV vastuvõtuseadmetest
Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 08:59, 27 Jaan 2010

Korra vilksas foorumis läbi, et kellegil on juba olemas Edision mini 2in1 combo seade. Vaatasin ringi, see polegi päris hiina käkk, sakslased on vist vähemalt loonud . Mis see endast kujutab? Kui on kogemusi, pange kirja. Tundub, et on lihtsalt combo tüüner, mis võtab vastu õige kaardiga ja vabu kanaleid. Soft on nagunii kinnine ja firma oma.
http://www.argus-family.de/produktrecei ... i2in1.html

Kasutaja avatar
feuerwerk
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03:00, 22 Aug 2006
    unknown unknown

Re: Edision

PostitusPostitas feuerwerk » 12:29, 27 Jaan 2010

Väike ülevaade siis.
Esiteks, endast. Katusel taldrik, kaks pead vaatavad astrat ja hotbirdi (13 ja 19,2), põhiliselt vabu saksa kanaleid, sest koodidega ei ole aega ega oskusi jännata. Eelmise aasta algul andis otsad terve kümnendi ausalt teeninud finluxi telku ja lõpuks andsin järele maniagrandiosale - muretsesin 50-tollise. Tulemus, satipilt läks nadimaks, sest kunagi mergest ostetud skyoni tüüner ei suutnud nii laiale alale enam head pilti ette saata. Ja kuna hirmutati, et 1.juulist kaovad eesti kanalid, hakkasingi otsima uut tüünerit, mis näitaks nii ühtkuiteist. Kide olen ka, nii et eriti üle kahetuhhi ei tahtnud välja käia. Peale mõningast surfamist leidsin edisioni ja hind oli ka mu taluvuspiiril (149 € koos transaga). Milleks see sissejuhatus? Aga selleks, et need, kes minuga sarnase maitsega satinduses - neile on see pill kümnesse.
Tüüner on tehtud saksa turu jaoks, ette on sätitud astra 19,2 ja 23,5 ning hotbird 13. Ehk siis plugjaplei - nii kui kaabli taha suskasin oli pilt ees, ei mingit installi või kanalite otsimisi. Ja see pilt rabas, ma seisin võlutult oma hd telku ees ja sain esimest korda aru, mida ta tegelikult suudab. Need napid vabad hd-kanalid on tõesti kui bluray ja ka tavalised saksa sd-kanalid on perfektselt upscale'itud. Eesti digikanalid tunduvad suts ülesatureeritud, ehk siis liiga värvilised, a see võib olla ka teleka timmimise asi.
Favourite gruppe on teemade järgi ca 20 ette tehtud, kokku on võimalik 32 lemmikgruppi. Lisaks 6 peagruppi (All, HD, DVB-T, CAS, Free, Favorites). Menüü on lihtne ja ladus, üldse tundub ta kui saksa penskarile mõeldud tootena, kus maksimaalselt palju on ette ära sätitud, nii et kundele jääb vaid vaatamise vaev. Kanalite sortimine, grupeerimine, ümbernimetamine jms. on lihtne, manuali pole vaja lugedagi. Ingliskeelne menüü on ikka olemas.
Kaks conaxi pesa ja kaks CI pesa on ka olemas, nende kohta ei oska mütsigi öelda, kuna nagu mainitud, pole lukus kanalitega viitsinud tegeleda.
EPG on tal nimetatud edivisioniks, kava on võimalik vaadata kolmel moel - hetkekanali ja kolme üleval ja kolme all oleva kanali jooksev tund, sama punt kuni päeva lõpuni ning ühe kanali 7 päeva kava. Timerit kasutangi läbi epg, tuleb lihtsalt vastava saate peal klõpsata ja timer on seatud.
Salvestus käib välisele usb kettale, epg-s tuleb soovitud saate peal puldi rec nuppu vajutada ja kõik. Midagi nii lihtsat pole ennem kohanudki. Timeshift funktsioon on ka olemas. Salvestab .dvr laiendiga failina, mahuga ca 4 giga üks tund hd puhul. Selle töötlemiseks on saadaval dvrstudioHD nimeline soft, kodulehel tasuline, foorumites muidugi äkituna.
Kodulehel ilmub ca kord kuus firmware update, mis tuleb usb pulgale laadida ja siis tüünerisse susata. Menüüs valida fw update ja valmis. Foorumeid lugedes olen aru saanud, et ametlikku softi ei kasuta pea keegi, vähemasti need, kes foorumeid külastavad. Kellegi onkel kuniberdi soft on kasutusel, ichliebe.tv on allikas. Sellega siis vaadatakse ka miskitmoodi krüptitud kanaleid.
Mõned kiiksud siis ka, mida tuleb tähele panna.
Ingliskeelset inffi on netist pea võimatu leida, isegi mitte english manuali ei leidnud.
Ette on seatud kolme satelliidi kanalid, samas kui soovisin astra 23,5 eemaldada, siis tema kanalid ei kadunud kuhugi ja neid tuleks ükshaaval deletema hakata.
Stardiaeg on u. 15 sekundit, ehk see on siis bootimise aeg.
Siis selline vigur - usb speedtest. Ühendad oma kõvaketta külge ja ta näitab, mida saab salvestada. Minu mereväravale näitas vaid korraga ühe hd kanali salvestust. Ehk siis kui salvestab hd kanalit, siis samal ajal teise tuuneriga eesti kanalit vaadata ei saa. Paras nöök. Ma ei olegi aru saanud, kas see sõltub miskitpidi kõvaketta usbi kiirusest või nii peabki olema.
Kui huvi rohkem, võim mõne screenshoti menüüdest vms. ka üles riputada.
PS. Edision lasi välja ka kallima combo vip2 nime all (199 €), see osakvat ka CS-i jms teha .
parimat,
FW

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 12:49, 27 Jaan 2010

Väga tänu! Ma vaatasin ka neid saksakeelseid lehekülgi ja maigutasin suud, ei moista see nende keel. Kas on õnnestunud ka kokku jooksutada, nii et aitab ainult juhe välja? Ja tellisid http://www.hm-sat-shop.de/ või kusagilt mujalt. Garantii on aus aga selle vahemaaga on nadi.
Teisi sateliite saab ju ikka juurde lisada? Mul praegu Viasati samsa, sel ainult 4 tk ees ja kõik.

Kasutaja avatar
feuerwerk
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03:00, 22 Aug 2006
    unknown unknown

Re: Edision

PostitusPostitas feuerwerk » 15:02, 27 Jaan 2010

jaska kirjutas:Väga tänu! Ma vaatasin ka neid saksakeelseid lehekülgi ja maigutasin suud, ei moista see nende keel. Kas on õnnestunud ka kokku jooksutada, nii et aitab ainult juhe välja? Ja tellisid http://www.hm-sat-shop.de/ või kusagilt mujalt. Garantii on aus aga selle vahemaaga on nadi.
Teisi sateliite saab ju ikka juurde lisada? Mul praegu Viasati samsa, sel ainult 4 tk ees ja kõik.


- ma tarvitan saksa lehekülgede lugemisel googletõlki, soovitan aga tõlkeks saksa->inglise
- kokku jooksnud ei ole, aga ega ma teda eriti väntsuta ka
- ostsin novembris kohast myworld.ebay.de/mediacompa, tol hetkel hmsatil seda valikus polnud. Kohale tuli nelja päevaga, kehtivad tavalised saksamaa garantiitingimused, need on seal saidil iga toote all ka kirjas.
- menüüs on valik satellite guide, millega seadistatakse satelliite, sealt leidsin 12 lahtrit, ehk siis nagu 12 erinevat satelliiti saab korraga valikusse panna.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
malle
Entusiast
Postitusi: 138
Liitunud: 20:20, 09 Jaan 2009
    unknown unknown

Re: Edision

PostitusPostitas malle » 15:14, 03 Mär 2010

...
Viimati muutis malle, 14:41, 29 Dets 2012, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 17:39, 05 Mär 2010

Küsimus toojatele. Kas keegi hakkab seda maale tooma või on neid tuunereid niigi palju?

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 12:46, 11 Mär 2010

Vaatasin veel veidi ringi mööda internetti ja googletõlgi abil tutvusin, mis Edisionist arvatakse. Nojah, üks on siis dhl-ga praegu saksa poolt minu poole teel. Võtsin uue 2in1 mini ip, interneti ühendusega 139 eur. Hinnaerinevus tavalisega 10 eur. Tundub, et kasutatakse ka alternatiivset softi aga akuidas ja mida, ei tea. Aga kahe karbi asemel saan vähemalt ühe kindlasti ja salvestada aitab ka. Koos saatmisega tuleb odavam, kui Mvision siit ostes. Aga ehk on ka ikka mingid lootused selle interneti ühenduse suhtes. :roll:

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    unknown unknown
On tänatud: 9 korda

Re: Edision

PostitusPostitas jyrts » 13:04, 11 Mär 2010

Üüü... ARGUS VIP 2 toetab EMU ja kudi-kudi... Aga Edision mini 2in1?
Antenna: Wavefrontier T90 Toroidal
Coverage: 80E + 36E; 31.5E; 28.2E; 23.5E; 19.2E; 16E; 13E; 9E; 4.8E + 0.8W
LNBs: DUR-line Ultra Quattro
SAT>IP Servers: Xoro 8100
SAT>IP Receivers: VU+ Zero 4K

Kasutaja avatar
feuerwerk
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 03:00, 22 Aug 2006
    unknown unknown

Re: Edision

PostitusPostitas feuerwerk » 10:11, 12 Mär 2010

jaska kirjutas:Vaatasin veel veidi ringi mööda internetti ja googletõlgi abil tutvusin, mis Edisionist arvatakse. Nojah, üks on siis dhl-ga praegu saksa poolt minu poole teel. Võtsin uue 2in1 mini ip, interneti ühendusega 139 eur. Hinnaerinevus tavalisega 10 eur. Tundub, et kasutatakse ka alternatiivset softi aga akuidas ja mida, ei tea. Aga kahe karbi asemel saan vähemalt ühe kindlasti ja salvestada aitab ka. Koos saatmisega tuleb odavam, kui Mvision siit ostes. Aga ehk on ka ikka mingid lootused selle interneti ühenduse suhtes. :roll:


Alternatiivsoft tuleb siit: ichliebe.tv. Sealt laed usbi peale ArgusMini softi, suskad tuuneri usbi pessa, menüüst valid "upgrade from usb", valmis. Igaks petteks soovitan enne seda siiski valida menüüst "backup to usb", kui miskit untsu läheb, saad alati sealt taastada.
Ichliebe pealt selline inf: Wir arbeiten an c* Verbindungen für den Mini. Start: Voraussichtlich Woche 11. Umbestäpselt: c* minilt peaks tööle saadama nädalal 11.
feuer

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 12:54, 20 Mär 2010

Mul nüüd 2in1 ip mini kodus. Alles uurin, siiani kogemus viasati tüüneriga, siin on aga vilesid palju rohkem. Kas keegi oskab öelda, kuidas talle uut sateliiti õpetada? Tal on nimekiri sees aga Eurobird1 ei ole.

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 16:57, 22 Mär 2010

Olen nüüd juba veidi näppinud. Pilt on ees ja kogu see menüüde värk on väga mõnus. Mingi V-i omaga ei saa võrrelda. Muidugi ei ole veel proovinud alternatiivsofti ja seda mida võimaldab internetiühendus.
Päris kindel, et selle raha eest , koos saatmisega 164 eur, on see ikka väga aparaat. Kui miskit arendan, eks kirjutan.
Tundus, et on probleemiks Eurobird1 puudumine boxi nimekirjast. Aga ta mängib Astra2, 28,2 pähe nii Astrat kui ka Eurobird1-e. Muidugi on Astra kanaleid vähe, sest see kõik tuleb läbi ühe pea ja see pole väga hästi paigas ka. Võib olla teevad seda kõik müüd vastuvõtjad aga V-i samsa küll ei teinud.
Ja veel, tundlikkus on kindlasti parem samsast, kanaleid tuli väga palju. Õnneks saab liigsed kõik lihtsalt välja visata.

Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 6955
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin
    unknown unknown
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 57 korda

Re: Edision

PostitusPostitas mustkass » 18:43, 22 Mär 2010

Kuda tüüneri tundlikkusega lood on,Astra 28,2 pealt peaks see eriti tunda andma,kuna seal osad transpondrid nõrgemad...
AmikoViper4K Dreambox 9004K Vu+Solo4 KPhilips 21:9 LG OLED3D4K 55950V LG OLED3D4K65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E 85E 75E 60E 56E 55E 53E 51,5E 50E 46/45E 42E 40E
39E 36E 30,5E 28E 23.5E 21,6E 19,2E 16E 13E 10E 9E 7E
3E 4.8E 1.0W 4W 14/15W 30W


Pilt

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 18:55, 22 Mär 2010

Ausalt öeldes on mul see pea nii enam-vähem sinna 28,5 poole suunatud. Pann on otsefookus 1,8m ja see pea on fookuses. Ma katsun endale paremad klambrid vaadata, praegu on mingid omatehtud ja need ei lase hästi häälestada. Kui need saan, praegu on ühed soolas, siis laenan sõbralt satileidja, püüan hästi paika saada. Siis saab ehk midagi järeldada.
Ma peaan natuke tööd tegema, et ära sortida, mis on Astra ja mis on Eurobird, tüüner arvab seda kõik Astra olevat. Ja kinnised asjad kustutasin ära. Nii on soru lühem ja lihtsam asju ritta panna.

Kasutaja avatar
Henkka
Moderaator
Postitusi: 4934
Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
Asukoht: Harjumaa, Jüri
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 47 korda

Re: Edision

PostitusPostitas Henkka » 19:08, 22 Mär 2010

jaska kirjutas:Ausalt öeldes on mul see pea nii enam-vähem sinna 28,5 poole suunatud. Pann on otsefookus 1,8m ja see pea on fookuses....Ma pean natuke tööd tegema, et ära sortida, mis on Astra ja mis on Eurobird, tüüner arvab seda kõik Astra olevat.


Loen ja loen seda juttu ning ühest asjast ei saa kuidagi aru:
kuidas sõltub vastuvõetava pildi kvaliteet sellest, millist nime arvab tüüner vastuvõetavat satelliiti kandma??? :?:

Kasutaja avatar
Jaak Eensalu
Entusiast
Postitusi: 159
Liitunud: 02:00, 23 Veebr 2007
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Edision

PostitusPostitas Jaak Eensalu » 19:55, 22 Mär 2010

Ei ole selles sativärgis veel väga oskaja. V-i samsa igatahes ei mänginud ühe pea kaudu korraga mõlemat. Kui panid antenni seadetesse Astra, siis tuli BBC jne. ja kui panid seadetesse Eurobird, siis tulid Eurobird-i kanalid. Eks mõte ongi nii, et tuleks võimalikult täpselt tabada Astrat ja küll see Hotbird ka tuleb. Samsa puhul oleks pidanud olema twin pea. Vähemalt nii mulle näis küll.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist