HDTV katsetused

HDTV - HDTV
Kasutaja avatar
velts54
Edasijõudnu
Postitusi: 60
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

PostitusPostitas velts54 » 22:14, 14 Mär 2005

joonas kirjutas:
velts54 kirjutas:Minu arust on "inetu pardipoja"seljatagune palju tugevam,kui 5k+ hinnaklassi kastidel.

Millist seljatagust silmas pead? Kas seda, et alternatiivse softi viimane versioon on 5 aastat vana? Või seda, et tootja käest saab veel supporti? :roll:

Ma mõtlen rohkem tuleviku väljavaadetele.Et kui kiiresti miski asi vananeb ja kui kiiresti peab välja vahetama ja kas tuleb vahetada tervik või ainult osa tervikust.

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 01:12, 15 Mär 2005

DVB_C_friik kirjutas:Siiski, mu ATI TVOut-i max väljund on 1024x768. Nõus PAL on tõesti 720x576, aga vaatamata sellele on vähemalt minu subjektiivsele silmale mu "vaese mehe" 28" Thomsoni wide screenil pilt ikka sigailus. 8)


Arvutis võidakse sulle tv väljundiks näidata ükskõik mida, aga PAL-ist asi paremaks ei lähe, kuna DA konverter on PAL-i oma (1024x768 muudetakse lõpuks ikkagi tavaliseks PAL-iks). Ei maksa loota, et su telekas arvutiga 33% rohkem pildiridu näitama hakkab.

Kasutaja avatar
pint
Entusiast
Postitusi: 260
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: p2rnu
    unknown unknown

PostitusPostitas pint » 02:54, 15 Mär 2005

Skystar 1 kaardiga sai mõningate mööndustega ka täiesti vaadata. Pilte ja veidi infot leiab SIIT :)

Kasutaja avatar
tti
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tti » 08:46, 15 Mär 2005

Uuematel Nvidia videokaartidel ja ka ATI-l on PAL väljundile lisaks ka HDTV compnentväljund (kuni 1920x1080 resulutsiooniga) ja Nvidial töötavad HDTV resulutsioonid isegi 50Hz-ga.
HDTV Qualitv vastuvõtjaga pilt kadus pidevalt (sünkro ?) ja seetõttu ei olnud vaadatav, heli oli väga korralik 5.1 kanaliga. HD1 (Euro1080) kanalil ei juhtu pildi kadumist või juhtub väga harva.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Foorumil
Kasutaja avatar
margusten
Digivanake
Postitusi: 2076
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 29 korda
On tänatud: 172 korda

HDTV

PostitusPostitas margusten » 08:52, 15 Mär 2005

Pro7 HDTV on tore asi küll, aint saksa keele asemele võiks ikka inglise keelt ka saada.
Aga vanal nokial ju SCSI port ka küljes.
Kes keelab sealt full HDTV pilti välja võtmast.
Asjaarmastajad on ka mõned progejupid kirjutanud.
ProgDVB plugin näiteks.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    unknown unknown
On tänatud: 9 korda

PostitusPostitas jyrts » 12:49, 15 Mär 2005

TarmoS kirjutas:kisume siis vanad nokiad kuurist välja?


mul üks täiesti pakkuda... :lol:

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

Re: HDTV

PostitusPostitas joonas » 13:22, 15 Mär 2005

margusten kirjutas:Aga vanal nokial ju SCSI port ka küljes.
Kes keelab sealt full HDTV pilti välja võtmast.
Asjaarmastajad on ka mõned progejupid kirjutanud.
ProgDVB plugin näiteks.

Milleks vedada mingeid kaableid arvutisse ja tegelda mingi jamaga, kui arvutisse saab odavalt dvb tuuneri?

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 13:35, 15 Mär 2005

tti kirjutas:Uuematel Nvidia videokaartidel ja ka ATI-l on PAL väljundile lisaks ka HDTV compnentväljund (kuni 1920x1080 resulutsiooniga) ja Nvidial töötavad HDTV resulutsioonid isegi 50Hz-ga.
HDTV Qualitv vastuvõtjaga pilt kadus pidevalt (sünkro ?) ja seetõttu ei olnud vaadatav, heli oli väga korralik 5.1 kanaliga. HD1 (Euro1080) kanalil ei juhtu pildi kadumist või juhtub väga harva.


Siis ei olegi muud, kui tuleb arvutile 1920x1080 pilti võimaldav HDTV telekas taha ühendada ja saabki vaadata pilti nii, nagu ette nähtud.

Ei oska kommenteerida, kuidas ainult kvaliteediga lood on, sest pole veel siiani näinud videokaarti, mis suudaks korralikult tavalist pal pilti väljastada. Muidugi katsetanud olen saanud aind paari odavat kaarti (üks oli 9800xt). Tean, et udukogu austajad hakkavad siinkohal ruigama, et nemad on oma kaartidega rahul, kuid sorry, kvaliteedil ja kvaliteedil on vahe. Tegelt üks erand on olemas, kuid see ei klassifitseeru videokaartide alla: nimelt SKYSTAR1 kaardi tv-väljund on väga hea pildiga.

Kasutaja avatar
tti
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tti » 17:25, 15 Mär 2005

Selleks et HDTV pilti näha pole sugugi vaja 1920x1080 resulutsiooniga
telekat. Väga hästi sobib ka 1280x720 HDTV resulutsioon mis on
saadaval projektoritel ja LCD telekatel.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    unknown unknown
On tänatud: 9 korda

PostitusPostitas jyrts » 19:54, 15 Mär 2005

ma fännasin läpakaga, mille reso oli 1280x800 ja pildi kvaliteet oli nii hea et suu jäi lahti...

Kasutaja avatar
artsi0987
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
Kontakt:

HDTV

PostitusPostitas artsi0987 » 11:26, 16 Mär 2005

kas keegi teab vabade HDTV kanalite kohta midagi (SAT-id, sagedused)

Kasutaja avatar
tti
Edasijõudnu
Postitusi: 44
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown

PostitusPostitas tti » 16:00, 16 Mär 2005

Sirius: 12245V 27500 HD1 (endine Euro1080) kuni 17.00 crüpteerimata demo saated, Astra HDTV demo saated.
Astra: 12168V 27500 HD1 kuni 17.00

Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003
    unknown unknown

PostitusPostitas joonas » 19:31, 16 Mär 2005

DVB_C_friik kirjutas:Oman nii SS1, tõsi DVB-C versioon, kui ka SS2 ATI 9200 S-Video signaaliga. Arvan, et SS1 Composite-OUT'i ei anna ikka S-videoga võrrelda.

ja isegi kui arvuti teleka vaheline ühendus oleks samast klassist, ei usu ma kohe mitte, et sellel SS1 asuv õnnetu kivisse küpsetatud MPEG2 lahtipakkimise soft on oma kvaliteedilt võrreldav 2GHz+ prosel töötava high-end Mediamatics/Intervideo/Cyberlink codec-softiga, mida poleeritakse paremuse poole aastast aastasse.


Täpsustan natuke: Kuna mul on kogemused Hauppauge WinTV-ga, siis pidasin SS1 all seda silmas, kuna erinevate allikate väitel on tegemist ühe ja sama asjaga, s.h. draiverid on ka samad. Võib-olla on Technisati oma nime all väljaantav SS1 natuke erinev Hauppauge versioonist - ei oska täpselt öelda. Igal juhul mälestused pildist on head ja eeldasin, et kõik SS1-d, ükskõik mis nime all neid välja antakse, on samaväärsed. Muideks SS1-l saab ka S-Video ja AC3 heli kätte :) Praegu oman SS2-te.

DVB_C_friik kirjutas:SS2-e puhul kasutatakse üldjuhul vaikimisi software de-interlace'i. See tuleks kindlasti maha keerata TV-st pilti vaadates.

See sõltub sellest, millise MPEG2 dekoodriga sa pilti vaatad.

PS! Ei usu, et vana ati 9200 teeb paremat pilti, kui kaasaegsed kaardid, aga maitse üle ei vaielda, peaasi, et vaataja ise rahule jääb. Iseasi, kes millega rahuldub.

PPS! TV-väljundi kvaliteet ei sõltu eriti MPEG dekoodrist, vaid DA muundurist. Standardile vastava kvaliteedi suudab iga dekooder saavutada. Teleka peal ei tee sa neil (suurt) vahet. Monitori peal on küll aru saada, milline neist paremini skaleerib ja pilti progressiivseks muudab.

PPPS! Äkki seletad, et miks siis sinu arvates spetsiaalne MPEG kivi on kehvem, kui softidekooder? Vihjeks niipalju, et kivil on rammu täpselt niipalju, kui töötluseks vaja läheb :)

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist