Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

Sugram
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14:30, 10 Nov 2020
    Windows 10 Chrome

Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas Sugram » 19:33, 10 Nov 2020

Küsin nõuandeid, mida ettevõtta või kas on võimalik midagi ette võtta Telia TV kvaliteediga. Vaskkaabliga tuppa tuleva interneti max kiirus on ca 10 Mbit/s. Telia kiiremat kaabliga interneti minu aadressile pakkuda ei suuda. Olen proovinud ka 4G interneti, seal tuleb kiiruseks ca 50 Mbit/s, aga pildi kvaliteeti see oluliselt ei muuda. HD kanalite kvaliteet on kehv, eriti kehv ETV kus pilt on suhteliselt säbruline/teraline. Kui vaadata läbi õhu tulevt digi TV-d(küll teise telekaga), siis seal on HD pilt vägagi hea. Igaks juhuks mainin, et teler on kindlalt HD, kuigi ca 5 aastat vana. Tundub, et eelnevalt on Telia pilt olnud kvaliteetsem. Telia tehniline tugi midagi muud, peale selle, et vahetage pildi kvaliteet SD peale, soovitada pole suutnud. Kuidas on kogemused, kas olete üldiselt Telia pildi kvaliteediga rahul ja on minu puhul tegemist nn erijuhuga?
Samsung ue55h6400
Arris VIP5305

Kasutaja avatar
seeru
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 02:00, 05 Nov 2007
    Windows 10 Firefox
On tänatud: 2 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas seeru » 20:08, 10 Nov 2020

Hinnavaatluse Telia foorumites osad kasutajad väidavad, et pilt ongi aja jooksul kehvemaks läinud.
Viimasel ajal eriti nähtavalt ETV. On jah teraline.
Telia võtab jupi kaupa kasutusele HLS striimi (praegu kuni 720p Telias) ja skaleerib ja optimeerib seal pildiga midagi.
Mul endal paistab ka, et pilt on viimasel ajal pigem kehvemaks jäänud kui varem on olnud.
Ja kui ruuter ei ole Telia oma, siis on nagunii pilt automaatselt kehvem.

sergei.o
Entusiast
Postitusi: 344
Liitunud: 22:12, 15 Veebr 2015
    Ubuntu Firefox
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas sergei.o » 20:20, 10 Nov 2020

Kas kvaliteet tõepoolest sõltub ruuterist? Võtad ruuteri vahelt ära ja paned digiboksi otse Telia võrku, siis pilt läheb kehvemaks?

Kasutaja avatar
seeru
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 02:00, 05 Nov 2007
    Windows 10 Firefox
On tänatud: 2 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas seeru » 20:29, 10 Nov 2020

See on siiski põhiliselt sel juhul kui nett on teiselt teenusepakkujalt ja tv on Telialt.
Saad kvaliteetsema multicast asemel automaatselt kehvema HLS striimi.
Kui on Telia nett ja multicast võimalusega ruuter ja oskad selle ka ära konfida, no siis vast saad ikka ise SD ja HD pildi vahel valida.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas zoom » 22:58, 10 Nov 2020

Mul on Telia VDSL kiireim nett koos TeliaTV lahendusega. Telepilt on aha kahjks minu isiku hinnangul järjest kehvemaks läinud.
HD märk seal Telia digiboksi menüüs tähendab suht mürast pilti. Häirivalt mürast, mis lihtsalt kriibib silma.

Vaadates põhiliselt eesti kolme telekanalit siis millegipörast on eriti ETV eriti ära nuditud. Isegi Telia oma Inspira on kohati suht jube.

Kasutaja avatar
jyrts
Entusiast
Postitusi: 393
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Väike-Maarja
    Windows 7 Chrome
On tänatud: 9 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas jyrts » 12:18, 11 Nov 2020

Kasutan ka Telia VDSL ühendust ja vaidlen telepildi osas kindlalt vastu - teistelt teenuse pakkujatelt paremat pilti kätte ei saa. Kui siis võibolla sama, aga mitte parem.

Esimese asjana ikka telekal endal kõik need pildi "ilustamise" funktsionaalsused välja lülitada, telekal ja telekal on suur vahe :D

Ja kui vaadata Teliat läbi kehvema ühenduse või teise interneti teenusepakkuja, siis tuleb lihtsalt 720p pildiga leppida
Antenna: Wavefrontier T90 Toroidal
Coverage: 80E + 36E; 31.5E; 28.2E; 23.5E; 19.2E; 16E; 13E; 9E; 4.8E + 0.8W
LNBs: DUR-line Ultra Quattro
SAT>IP Servers: Xoro 8100
SAT>IP Receivers: VU+ Zero 4K

Kasutaja avatar
tigekala
Vana kala
Postitusi: 14396
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: puhta pees...
    Windows 10 Firefox
On tänanud: 102 korda
On tänatud: 385 korda
Kontakt:

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas tigekala » 12:43, 11 Nov 2020

jyrts kirjutas:Kasutan ka Telia VDSL ühendust ja vaidlen telepildi osas kindlalt vastu - teistelt teenuse pakkujatelt paremat pilti kätte ei saa.
Saab. Elisa kaablis ( DVB-C) on kanalite ETV HD, ETV2 HD ja ETV+ HD bitrate kuni 17600 kbit/s,
ülejäänutel ( kokku on kusagil 65+ HD kanalit) kuni 7600.
Selle vastu ma ei vaidle - et tuuneril ja tuuneril või telekal ja telekal on vahe vahel.
LG OLED 65E7V-Z + Dreambox DM900 Ultra HD - 36E > 28,2E > 19,2E > 13E > 9E > 4,8E > 0,8W + Cisco EPC3940AL 2.4/5G WiFi modem/router + Netflix

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas zoom » 14:54, 11 Nov 2020

jyrts kirjutas:Kasutan ka Telia VDSL ühendust ja vaidlen telepildi osas kindlalt vastu - teistelt teenuse pakkujatelt paremat pilti kätte ei saa. Kui siis võibolla sama, aga mitte parem.

Esimese asjana ikka telekal endal kõik need pildi "ilustamise" funktsionaalsused välja lülitada, telekal ja telekal on suur vahe :D

Ja kui vaadata Teliat läbi kehvema ühenduse või teise interneti teenusepakkuja, siis tuleb lihtsalt 720p pildiga leppida


Ma ei tea, mida kellade ja vilede all mõtlete, mis telekal peaks välja lülitama, miskid TruMotion laadsed asjad ei ole mul kindlasti sees ja siis on digimüra ja mpeg2 müra tasemed. Olgu need Auto-OFF-Middle pilt ei lähe paremaks kusagilt otsast.
Siis järelikult on LG OLED üks sitt teler. Oleks pidanud LCD juurde jääma. Kusjuures LCD ekraanil ongi pilt visuaalselt parem.
Telia 1080 (vist i) signaai puhul ning 1080p võimekusega teleri sümbioosis vististi pildiparandusel puuduvat pildiinfot pole vaja üles skaleerida, erinevalt 4K OLED telerist, mis ei suuda sellest kehvast signaalist imet teha.

Kasutaja avatar
seeru
Entusiast
Postitusi: 109
Liitunud: 02:00, 05 Nov 2007
    Windows 10 Firefox
On tänatud: 2 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas seeru » 16:52, 11 Nov 2020

jyrts kirjutas:Kasutan ka Telia VDSL ühendust ja vaidlen telepildi osas kindlalt vastu - teistelt teenuse pakkujatelt paremat pilti kätte ei saa. Kui siis võibolla sama, aga mitte parem.

Pigem rääkisime sellest, et Telia tv pilt on jäänud kehvemaks võrreldes sellega, mis ta veel mõni aeg tagasi oli.
Kui teise teenusepakkujaga võrrelda, siis näiteks Levira err-i kanalite HD pilt paistab küll parem kui Telias.

Kasutaja avatar
zoom
Digivanake
Postitusi: 1032
Liitunud: 03:00, 09 Apr 2007
Asukoht: Jõelähtme
    Windows 10 Chrome
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Telia TV(digiboksiga) HD kanalite kvaliteet

PostitusPostitas zoom » 18:25, 11 Nov 2020

@seeru, olen nõus sinuga. Live vaatakski üle õhu, paraku olen mugavaks läinud, tahaks vaadata siis, kui mulle sobib. Ehk siis järelvaadata.
Minu meelest on seda jutta muidugi aastaid räägitud, et Levira HD on parema kvaliteediga kui Telia HD, mida viimane väidetavalt ei teisenda ega paki ümber, kõik on otse :mrgreen:

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist