amino110 sai vist ülepinget

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas tonuj » 17:29, 15 Juun 2008

Selline lugu, et aminol ei lähe enam võrgukaabli tuluke põlema. Päeval oli veidi äikest ka. Kas kellelgi on kokkupuudet olnud, et milline jubin seal plaadi peal tikub kõige enne läbi minema, luubiga küll mingit ülelöögi jälge ei suuda tuvastada.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas elit » 19:28, 15 Juun 2008

AMINO 110 -el on toiteplokk (adapter) =5,0V 1.2A.
Kas ta soojaks läheb?
Tunnetan, et tegemist on inimesega, kellele elektroonika võõras ei ole, kuid siiski:
Kui on võimalust, siis mõõda adapteri väljundpinget. Pistiku keskel on pluss. Täpselt 5V.
Kõige ennem lähevad läbi muidugi dioodid. Boxil ei pruugi midagi viga olla, kuid seda ei saa välistada. Võimaluse korral võiks proovida mujalt 5V sisseandmist (kui adapter ei tööta), sest see, mis on juhtunud see on niikuinii teostunud. Isetaastumist ei maksa loota.
Viimati muutis elit, 20:27, 15 Juun 2008, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas tonuj » 19:47, 15 Juun 2008

Amino toitepool ja videoväljund tunduvad korras olema kuna Elioni pilt tuleb ette ja mõne aja pärast ka tekst soovitusega mis järjekorras ümberlaadimist teha. Vigane tundub olema lan-kaabli sisendport. Ruuter on korras ja kontrollitud, et ka 4-s port töötab kui arvuti sinna taha ühendada. Ka lan-juhe on kontrollitud, seega jääb kahtlusaluseks amino lan-port või sellest järgnevad jubinad. Mainitud kivi (MC44BC374 Motorola ei suuda tuvastada.

Paar pilti lan-pordi eest ja tagant:
Pilt

Pilt

Foorumil
Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas faas » 20:45, 15 Juun 2008

Kui pikne viga tegi oleks loogiline,et esimesena paneb ruuter jala pange.Kui garantii vii tagasi,kui pole ilmselt hakka uut otsima :( Õnneks endal septembris lõppeb garantii 3.amino kodu juba mingil x-põhjusel kustub ära :) Tee kogu jamale algseaded ka ruuteris kui tööle ei hakka siis kõne klienditeenindusse kui väidavad kõik ok siis Amino ilmselt tüma.Elioni foorumist leiad kasutatud ilmselt odavamalt kui remont(seal liigub vahest normaalse hinnaga Aminosid)remont+osad tihti kallim kui uus :(

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas elit » 20:49, 15 Juun 2008

Pardon, eelpool nimetatud kiviga seoses läks mõte valele teele. See kivi puudutab RF-modulaatorit, mis vist üldse kasutusel ei olnud.
Kuna asi viib olulisele vea otsimisele ja võib-olla suure kivi vahetamisele, siis on vist õigem box ümbervahetada, et hakkas lihsalt jamama. Vahetatakse ikka ka, kui pole ilmseid kahjustusi.

Kasutaja avatar
tonuj
Entusiast
Postitusi: 438
Liitunud: 03:00, 21 Apr 2007
Asukoht: Paide
    unknown unknown

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas tonuj » 20:58, 15 Juun 2008

faas, kas sul on mõni nendest garantiikorras ära vahetatud ja kas viisid ise klienditeenindusse või lasid tehniku koju saata? Mulle pakkusid, peale ruuteri kontrolli et saadavad tehniku uue boksiga esmaspäeval koju, ütlesid kohe, et kui äikesest siis tuleb ise kinni maksta. Äkki peaks tehniku tuleku ära ütlema ja ise teenindusse viima. Ma natuke kahtlen ka, et äikesest oli sest tõesti oleks ju võinud ruuter enne minna - telefoni juhtmest amino lan pordini on üsna palju jubinaid vahel.

Kasutaja avatar
elit
Digivanake
Postitusi: 2550
Liitunud: 02:00, 11 Jaan 2007
    unknown unknown
On tänatud: 8 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas elit » 21:05, 15 Juun 2008

Teeninduses nad kipuvad ütlema, et ei saa seal kontrollida.

Foorumil
Kasutaja avatar
faas
Moderaator
Postitusi: 4332
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: Jõelähtme.Rebala
    unknown unknown
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 31 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas faas » 21:11, 15 Juun 2008

Kõik garantii alla läinud kuna väliseid vigastusi pole jne.(ka 2x pulti vahetatud).lihtsalt ei tööta.Pane enda oma ilusti kokku,et näha pole :) Kui pikne kuhugi sisse lajatas siis sinu ligidal neid pimedaid boxse,arvuteid jne.küll ja ilmselt oleksid üht-teist kuulnud.Ja härra Elioni tehnik küll ei suuda kindlaks teha millese sinu Amino suri ei tööta ja kõik.Kuna ruuteril taga ka arvuti siis miks selle võrgukaart ellu jäi?ja ruuter ise kah?Väida,et lihtsalt x-hetkel tuli vaikus ja kogu moos :)

Las tuleb koju saad asja kohe jonksu.Isiklik kogemus positiivne ei ole siiani kordagi mütsi üritatud pähe tõmmata(et loll või midagi sinna kanti) .

siil udus
DigiTVfänn
Postitusi: 756
Liitunud: 02:27, 21 Juun 2008
    unknown unknown
On tänatud: 15 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas siil udus » 02:08, 31 Juul 2010

Leidsin ühe sellise kommi, mille peab lihtsalt alles hoidma.
kuulake siia-naljanumber 30.07.2010 22:23

milleks on vaid suuteline älio-elion-
äike ei puutu asjasse ,kohe mainin,aga olles üldiselt seadusekuulekas ning kuuletuv inimene kuulsin elioni poolt hoiatust läbi 165 teenusliini (ootasin mingit küsimuse lahendust),
kus nad hoiatasid kliente,et rikke tõttu peavad tegema kogu trassil mingeid remondi töid ja ,et kliendid võiksid äikeselistel ilmade korral võtta digiboksi toite juhe võrgust välja ning ka kõik kaablid ruuterisse jooksvad. No nii,mina nagu korralik kuulekas elioni-kasulik idioot kogu see kuu või poolteist mis meil oli suve ning palavaid ilmasid võtsin iga hommik tööle minnes (tulen ju alles 8 õhtul) digiboksi stepslist välja.
Ühel õhtul eelmisel nädalal ,kui tuli tahtmine telekat vaadata lülitasin juhtme pistikusse ja jään ootama seda üliaeglast (viimane versioon) refreshi,aga mida ei olnud seda ei olnud,pilti ei ole ja kõik,kõik kontrollisin üle ,sest teise korruse ruuter töötas,võrk oli,pilt oli jne.,avastasin,et toitejuhe (see väikse otsanublukesega ,mis ta seal on 8 volti või midagist?) ei funktsi ja kõik .
Üldiselt peaaegu kaks tundi helistamist ning moniili arve kerimist ooterezhiimis ,kuni ei kannatanud ja valisin valetamise variandi ja vajutasin ÄRIKLIENT,ühendati koheselt ,kuid edasi hakkas jälle nagu õudusunenägu. Klienditeenindajast, palavuse (ja võibolla menopausist) vaevlev ,naisterahvas (kes muide kusagil Pärnus hoopiski dispetsheri ametit peab) proovis väljaõpetatud maneeriga mulle selgeks teha ,et äikesega sissekõrbenud ruuter ei kuulu parandamisse ega elioni vastutusse,alles saja kroonise telefoni arve juures sai ta pihta ,et mul on katki(?)mingil põhjusel toitejuhe,mille peale ta sai kusagilt kolmekümne sekundiga (oodake üks hetk!) instruktsiooni saata mind p...sse,mille peale ma ütlesin,et ma ei loodagi teie elioni abile vaid öelge vaid ühte ,kas mul on võimalik osta ise oma raha eest toitejuhe digitüünerile või peab siis sel juhul ostma lausa terve komplekti koos digiboksiga. Peale pooletunnist pausi helistati minu palvel tagasi ja öeldi,et MUL VEDAS (!!!),et elioni teeninduses ,minu jaoks linna teises servas ootab üks selline toitejuhe ,on ainus ning maksab 190 krooni- jõudes sinna ,kulutades närve ,bensiini ja tervistt tuli välja,et neil seal pole olnudki midagi sellist ,peale pikki läbirääkimisi vaevusid elioni klienditeenindajad (küll konditsioneeride all,noored ja vist mitte menopausis)üle helistama ja kuulsin oma kõrvadega kõrvalt ,kuidas öeldi,et meil on üks mingi IMELIK,KES JAHIB MINGIT ERALDI TOITEJUHET (!),-lõpuks enne suure kaubanduskeskuse kinni panekut sain ma lõpuks selle juhtme ,aga viie minuti tee kauguselt oma elamisest ,kui asja pakiti rääkisin noorsandist elioni klienditeenindajaga,et huvitav millest küll selline rike ,sest täitsin kõike elioni poolt hoiatavaid käske -SIC(!!) MULLE VASTAS ELIONI ESINDAJA:
NOJAH,AGA EGA NEED JUHTMED POLEGI MÕELDUD KOGU AEGSEKS SISSE JA VÄLJA TÕMBAMISEKS (!!!!!!!!) ja pealegi ega see digiboksi värk väga vastupidav ei olegi,sest elion ostab neid mingi hankega ja koostöö lepinguga sisse ,kust aga odavamalt saab ja küll lõpptarbija selle ära tarbib ning seletas ,et põhjamaades sekllist saasta korralik telekommunikatsiooni firma ja kaabelvõrk lubada ei saagi!

TERE !
OLETE HELISTANUD ELIONI TEENINDUSNUMBRILE-
KUI SOOVITE .......

ÄLION PANGE ENNAST PÕLEMA ja kollektiivselt !!!

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=294052&com=1&lk=2

Kasutaja avatar
peeter3000
Digivanake
Postitusi: 8093
Liitunud: 02:00, 15 Nov 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 168 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas peeter3000 » 09:50, 31 Juul 2010

Margus 30.07.2010 21:25

Kui teenusepakkuja sidekaablist tuleb ülepinge, siis on see ju teenusepakkuja enda rida. Tootja garantii seadmele ei laiene, kuid teenusepakkuja võrgu normaalsest kõrgema pinge korral tuleb neile nõue esitada. Võrgu ehitamiseks ja haldamiseks on samuti oma nõuded, mida peab täitma, mitte kokku hoidma.. ehk siis. Pall elioni kapsaaeda. Nende võrk rikkus seadme.. kas see on äikesest või elektriku käbla tõttu jaamas, ei ole tarbija asi.

ene 30.07.2010 21:11

Kas keegi seletaks, miks eesti energia või muu vastav asutus ei vastuta majja siseneva elektrijuhtme kaudu tuleva ülepinge eest. Kas ülepinge majja tuleku vältimine on tehniliselt võimatu? Kas Elion ei vastuta telefoniliini pidi majja tuleva ülpinge eest? Mu teine kodu on Hollandis ja seal küll ei vastuta me ülepinge eest. Elektri, interneti ja telefoni teenuse osutaja vastutavad, et ülepinge ei rikuks mu kodutehnikat.

ikka 30.07.2010 21:29

Hakkab jälle see ajupesu. Selleks, et taolisi asju ei juhtuks, oleks tarvilik, et teenuspakkujad ehitaks oma võrgud nõuetekohaseks ja tarniks CE sertfikatsioonile vastavaid seadmeid. Kui nad seda ei suuda või ei taha, siis peavad vahetama nende tegevusest/tegevusetusest riknenud seadmed tasuta ja ilma iitsatamata. Piirata oma teenuse kasutamist mingite meil tavapäraselt esinevate loodusnähtuste tõttu on ka lepingutes kehtivaa seadusandluse mõttes ebamõistlik kitsendus ja seega automaatselt kehtetu.

PS. Elioni lepingus on selgelt määratletud ka piir, kusmaalt algab _kliendi_ vastutus ning väljaspoolt seda tulnud mõjutuste kaitse ei puutu teenuse kasutajasse vähimalgi määral. Punkt, koma ja teised kirjavahemärgid. Äike on Eesti mõistes tavapärane nähtus ja välgu otsetabamus on loodusõnnetus. Võiks juba lõppeks selle häma avaldamise lõpetada ja asuda oma seadustest tulenevaid lepingulisi kohustusi täitma!

lugeja 30.07.2010 21:37

Kui vooluvõrgust ei tule mitte 220 V, vaid midagi muud, siis on see ilmselgelt Eesti Energia süü. Nõudke oma kahjud EE-lt sisse. Vastav kohtulahend on olemas.

See on võrguteenuse pakkuja kohus tagada, et juhtmest tuleks see, mis lepingus kokku lepitud. Vääramatu jõuga pole ka tegemist, sest ülepinge kaitsmeid saab panna ka mujale, kui oma korterisse.

Las Elion ja EE vääravad ise oma vääramatuid jõude või maksavad kahjud kinni. Ärge olge lambad!

Mike 30.07.2010 21:43

Televiisor, HDD recorder, SAT tuuner, Playss 3 (mis kõik on ühendatud ka vooluvõrku ja interneti kaabliga) töötavad aga Elion-i digibox p.rses!
Elioni töömehed ütlevad, et isegi see ei aita kui kõik juhtmed box-i tagant ära võtta, äike lööb ikka läbi!!!
Fnatastiline digibox Elion-il. Made in China!!!


jne. jne.

http://www.tallinnapostimees.ee/?id=294052&com=1
DVB-T/T2:Eesti-SoomeDigi/ DVB-C:Starman HD/DVB-S: Mabo 125x140cm/TBS5922

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas mønster » 09:49, 01 Aug 2010

Huvitav, et digibox läbi läks, minul ja ümbruses läksid ruuterid, Elioni tlf.liini kaudu. Kusjuures mul pole aega olnud eeskirju lugeda, kas ruuter tuleb tlf.liini küljest äikese ajal lahti ühendada, või mitte.

Kasutaja avatar
Yks
Entusiast
Postitusi: 196
Liitunud: 03:00, 31 Juul 2005
Asukoht: Muhv, nõudmiseni
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas Yks » 10:21, 01 Aug 2010

Lihtsam on kodus olles äikesega kõik võimalik elektroonika peale külmiku seinast rebida, kui taguda rusikaga omale rindu ja karjuda MUL ON ÕIGUS, ning kulutada hiljem närve, et saada omale uus tehnika, rääkimata võimalikust kahjust mis juhtub siis kui pikne saadab loojakarja arvuti kõvaketta sisu.
Liikluses annan samuti mõnele segasele teed, mitte ei sõida oma autot "mäsaks" mõne pasapea buumeri otsa, kuigi eeskirja järgi on mul õigus seda teha.

Kasutaja avatar
matles
Entusiast
Postitusi: 144
Liitunud: 17:48, 14 Aug 2008
Asukoht: Ida-Blokk
    unknown unknown

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas matles » 20:45, 06 Aug 2011

Enam- vähem sama lugu mul ka. Digibox on ainult motorola vip1903, kuid too ei võta üldse toidet sisse. Ei kujuta ette ka, mis juhtuda võis. Olin nädalakese kodust ära, onu oli kodus ning, kui tagasi tulin oli box kutu. Selle aja jooksul, kui ma ära olin, siis vist oli äikest ka olnud ning esimene mõte oli mul küll, et äike tegi liiga, kuid kas siis poleks pidanud ka ruuter töölepingu lõpetama? Boxi laiali kiskuma ei hakanud igaksjuhuks. Pole nii tehnikainimene, et selliseid seadmeid käperdada ja tähik kruvikeerajat ka pole.

indrpo
Entusiast
Postitusi: 210
Liitunud: 02:00, 22 Jaan 2006
    unknown unknown
On tänatud: 16 korda

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas indrpo » 21:36, 06 Aug 2011

Selle aasta äike ei olnud isegi mitte lihtsalt äike vaid võiks nimetada äikesetormiks. Lõhkus nii mobiilimastide seadmeid kui ka Elioni jaamaseadmeid olenemata sellest, et kaitsmed on kõikidel liinidel peal, otselöögi puhul ei pea need vastu.
Terveks jäid kõik kliendiseadmed millel oli eemaldatud toitejuhtmed ning ka majja tulev telefoniliinijuhe. Oli ka juhtumeid kus klient oli mõelnud ootamatule äikesele ning vahele oli ühendatud ülepingekaitse, enamasti kaitseb kuid löögi korral rikneb kaitse ise.
https://pood.elion.ee/productInfo/49/ul ... /BPC6552GE
Muide tootja annab isegi korraliku garantii.

Kõik teised ostsid omale uusi seadmeid, lisaks ruuterile ja digiboksile ka läpaka adaptereid, telereid ja isegi veekeetjaid.

Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
    unknown unknown
On tänatud: 1 kord

Re: amino110 sai vist ülepinget

PostitusPostitas Energizer » 01:43, 07 Aug 2011

Üldiselt, ei usalda sellist ülepingekaitset äikese vastu elektroonikat kaitsma. 100%-list kaitset pole isegi kõikide kaablite välja tirimisel, kui ikka otsetabamus käes, siis lajatab ka läbi pistikupesade. Halvemal juhul põletab veel midagi (maja) maha kah.

Isiklikult on kasutusel kah Saksa firma Brennenstuhli ülepinge- ja ülekoormuskaitsega pikendusjuhe (kaitse 4000A) . Aga selle tirin välja, kui äike on. Samuti lähevad välja telefoni liinijuhe ja arvuti koos UPS-iga. Olen näinud poes ka 120 000 A kaitsega ülepingeseadmeid, sellist vist juba julgeb ka äikesega kasutada. Aga nende hind on päris krõbe. Enda odavale Brennenstuhlile usaldan elektrivõrgu ülepinge kaitse, aga midagi pole veel juhtunud õnneks,pigem on pidevalt alapinge, nii et valgustus vilgub... Kuskilt lugesin, et kellegil olla EE elektrikute valeühenduste tõttu maja maha põlenud, lasid hoone elektripaigaldisse tugevama voolu kui peakaitse ette nägi või muu taoline juhtum . Kusjuures EE viga sai tõestatud ja uue maja ehitus kompenseeriti EE poolt täielikult.

Nii, et odavklassi kaitsmed ei pruugi siin üldse aidata ning rahaline tehnikagarantii ei pruugi siin üldse kehtida.
Odavamad laiatarbe ülepingekaitsmed sobivad äärmisel juhul vaid mõningase elektrivõrgu ülepinge vastu olukorras kus majas liigpingepiirikut elektripaigaldisel ei ole. Või siis "raugenud" ehk kaugelt saabuva indutseeritud äikeselöögi silumiseks...
Parandage, lisage või laitke maha...
smile70

EDIT: Tehnilised näitajad olla sellel Bandridgel speci järgi väga head, aga nagu siin öeldakse: viewtopic.php?f=41&t=10920&p=162758#p162758 ,siis eriti ei paneks lootusi kui hr Äike külla tuleb. ...

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist