NTSC versus PAL

frank
Postitusi: 0
Liitunud: 10:31, 22 Okt 2008
    unknown unknown

NTSC versus PAL

PostitusPostitas frank » 10:45, 22 Okt 2008

Oma lollusest ei pööranud tähelepanu videokaamera ostmisel pixmania.com-ist, et kaamera Sony HDR-SR12 on NTSC süsteemne. Kui aus olla puudus süsteemile igasugune viide nii pixmanias, kui ka sony ametlikul www-l. Vahe oli vaid selles, et sony kodukal on versioon HDR-SR12E ning ei tulnud selle peale, et keegi ja vaid Euroopas leviv internetimüüja müüb siin NTSC kaameraid.
Hetkel on pakk juba siiapoole teel ning rahadgi makstud. Enne, kui tagasi saadan, tahan ma teistpidi uurida ning saada vastuseid oma küsimustele:
1. kas seda kaamerat on võimalik lülitada pal süsteemi ?
2. kas on võimalik HD resolutsioonis filmitud materjali kadudeta ümber salvestada NTSC > Pal ?
3. juhul, kui videotöötlus tarkvara (Pinacle Ultimate 12) ja TV toetavad NTSC on mul võimalik arvutis tööteldud materjali vadata ka TV-st aga, mis siis juhtuma hakkab, kui tuleb filmitu saata naabrimehele, kel vaid DVD-mängija või kui soetada Blue-ray, mida siis endast kujutab konflikt NTSC ja PAL vahel ?

Pädeva info eest olen juba ette tänulik. Egert.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas mønster » 11:32, 22 Okt 2008

digikaamerad ei salvesta ei palis ega ka mitte ntscs. HDR-SR12 pole ka mingi erand.
dvddel pole filmid ei palis ega ka mitte ntscs.
jne.

frank
Postitusi: 0
Liitunud: 10:31, 22 Okt 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas frank » 12:51, 22 Okt 2008

HD puhul on tegemist 50i ja 60i erinevusega ja samuti on dvd-l ridade arv erinev, ma ei taha uskuda, et probleemi justkui polekski.
Kui aus olla siis tootjagi teeb mudeli nimetuses vahet (Pal-i puhul täht E).
Äkki ikka keegi leidub, kes oskaks anda selgust, mind ees ootavatest probleemidest, juhul kui kaamerat tagasi ei saada.

Tänud.

Egert

Kasutaja avatar
descite
Entusiast
Postitusi: 380
Liitunud: 19:05, 05 Jaan 2008
Asukoht: Pangodi lähedal
    unknown unknown
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas descite » 13:46, 22 Okt 2008

julgeks pakkuda et analoogväljundi formaat on vastavalt kas PAL või NTSC. muu tundub olevat sama.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.


Kasutaja avatar
kokku123
Digivanake
Postitusi: 1671
Liitunud: 03:00, 12 Juul 2006
Asukoht: Euroopa
    unknown unknown
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 18 korda

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas kokku123 » 15:06, 22 Okt 2008

Iga vähegi normaalne DVD mängija oskab mängida PAL ja NTSC videot ning teleka ekraanil pole mingit vahet kumb ta on. Endal pooled filmid NTSC ning k6ik OK.

Mina ei näe mingit vahet kas PAL v6i NTSC. ühtemoodi pilt nagunii (NTSC pixleid väheke vähem)

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas serxx » 16:22, 22 Okt 2008

kokku123 kirjutas:Mina ei näe mingit vahet kas PAL v6i NTSC. ühtemoodi pilt nagunii (NTSC pixleid väheke vähem)

Ja pikslite erinevus on vaid SD puhul.
HD puhul peaks pikslite arv sama olema, vahe, kui seda üldse on, on HD puhul interlaced pildi puhul sageduses, 50 vs 60Hz.
Sageduse erinevus tuleneb sellest, et usas on toide 110V ja 60Hz, euroopas 220/230V ja 50Hz, mingil põhjusel oli ilmselt omal ajal hea videosignaali hoida sünkros toitega.

Tänapäeval pole üldiselt vahet, kõik asjad mängivad kõike.
Ainus probleem mis võib tekkida, on see, et lisaks NTSC-le on ka toiteadapter mõeldud 110V toitele. Samas tõenäosus on väike, sest enamus AC/DC adaptereid söövad tänapäeval suvalist toidet 100-250V vahemikus.

Seega paanikaks pole põhjust ilmselt.
Töötab ilusti ja filmi teeb ilusti, lihtsalt kui hakkad seda töötlema ja/või plaadile panema, siis tasuks programmidele öelda, et tegu on NTSC materjaliga ja sa tahad teha NTSC formaadis plaati.

Kasutaja avatar
tommionu
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02:00, 10 Jaan 2007
Asukoht: Muuga aedlinn
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas tommionu » 18:31, 22 Okt 2008

serxx kirjutas:
kokku123 kirjutas:Mina ei näe mingit vahet kas PAL v6i NTSC. ühtemoodi pilt nagunii (NTSC pixleid väheke vähem)

Ja pikslite erinevus on vaid SD puhul.
HD puhul peaks pikslite arv sama olema, vahe, kui seda üldse on, on HD puhul interlaced pildi puhul sageduses, 50 vs 60Hz.
Sageduse erinevus tuleneb sellest, et usas on toide 110V ja 60Hz, euroopas 220/230V ja 50Hz, mingil põhjusel oli ilmselt omal ajal hea videosignaali hoida sünkros toitega.
...


põhjused on kineskoobis ja tema tehnoloogias ja stuudiote jne valgustuses mis on tavaliste lampidega - seega video kaadrisagedus tuleb ka vastav hoida.
***********
don't imitate
innovate

Kasutaja avatar
a1
DigiTVfänn
Postitusi: 646
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970
Asukoht: JƤrvamaa
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas a1 » 19:33, 22 Okt 2008

frank kirjutas:Oma lollusest ei pööranud tähelepanu videokaamera ostmisel pixmania.com-ist, et kaamera Sony HDR-SR12 on NTSC süsteemne.


Kus kohast sa seda välja loed?
Ma kahtlen sügavalt, et müüakse soomekeelse manuaaliga NTSC kaamerat.

frank
Postitusi: 0
Liitunud: 10:31, 22 Okt 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas frank » 22:50, 22 Okt 2008

Ega seda seal pixmanias kirjas ei olegi. Isegi sony ametlikul kodulehel oleval kaamera HDR-SR12E fotol on peal markeering ilma selle E täheta. Mida rohkem netis tuhnida, seda segasemaks kogu see lugu läheb: selle markeeringuga pudertavad nii edasimüüjad, kui ka review-des nn. "proffecionalid".

Fakt on aga see, et Sony toodab antud kaamerat kahel erineval moel: nii NTSC, kui ka PAL süsteemi põhisena.

Probleem on selles, et kasvõi oma varasemaid videosid, mis on SD 720x576 25fps (PAL) ning uue kaameraga SD 720x525 30fps (NTSC) kokku lasta video töötlusena otse ei kannata (olgu selleks kasvõi "laste kasvamine-areng" filmid aja jooksul).

OK, uus kaamera on HD ja ma arvan, et see SD seal peal on mul suhtkoht ebaoluline, aga oskab siin keegi öelda, mida võib tähendada erinevus 50i vs. 60i ehk kas kõik uuemad HD-telekat ja Blue-ray neelavad selle vahe valutult ehk automaatselt alla ??

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas serxx » 08:36, 23 Okt 2008

frank kirjutas:oskab siin keegi öelda, mida võib tähendada erinevus 50i vs. 60i ehk kas kõik uuemad HD-telekat ja Blue-ray neelavad selle vahe valutult ehk automaatselt alla ??

Jah, kõik tänapäevased telekad, blueray, dvd ja mis iganes muud seadmed söövad nii NTSC (60Hz, 60i) kui ka PAL (50Hz, 50i) formaati.
Kasutaja poolelt mingit sekkumist protsessi ei ole vaja, ehk siis kõik käib automaatselt.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas mønster » 09:28, 23 Okt 2008

frank kirjutas:..Probleem on selles, et kasvõi oma varasemaid videosid, mis on SD 720x576 25fps (PAL) ning uue kaameraga SD 720x525 30fps (NTSC) ..

kordamine on tarkuse ema:
need videod ei ole ei palis ega ntscs.
nii pal (Phase Alternating Line) kui ntsc (National Television System Committee) on ANALOOGtv värvikodeerimise meetodid. kusjuures ntscs on kasutusel mitte 525 vaid 486 nähtava rastriga rida.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas serxx » 09:42, 23 Okt 2008

mønster kirjutas:need videod ei ole ei palis ega ntscs.

Kuid siiski:
1. pikslite arv on erinev, järelikult vaja vähemalt ühele neist teha resize.
2. kaardisagedus on erinev, järelikult vaja vähemalt ühel neist kaadrisagedust muuta.

Seega kahe erineva video liitmisel on ikkagi probleem. Iseenesest ei ole probleem suur ja kõik tänapäevased videotöötlus tarkvarad peaksid selle ilusti ühtlustama, kuid siiki võib nimetatud protsess võtta päris vastikult kaua aega, eriti siis kui materjali on tundides.

mønster
DigiTVfänn
Postitusi: 560
Liitunud: 10:15, 14 Jaan 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas mønster » 10:03, 23 Okt 2008

erinevate videokaamerate pikslite arv on erinev jah, aga see pole seotud ei pali, ntsc ega secamiga. see, kas neid tuleb konvertida või mitte, sõltub sellest, millist formaati sul vaja on. ma ei teagi, kas see konkreetne mudel salvestab hd rezhiimis varjatult 1440x1080 resoga, või tõesti 1920x1080 resoga - tootjad armastavad mõlemal juhul paberitele 1920x1080 kirjutada.

serxx
Entusiast
Postitusi: 426
Liitunud: 03:00, 26 Sept 2006
Asukoht: Tallinn
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas serxx » 10:31, 23 Okt 2008

SD puhul ei sõltu pikslite arv mitte kaamera eripärast vaid ikka standardist.
DVD standard on selline:
Euroopa (nn. PAL) versioonide puhul on 720x576 25fps
USA (nn. NTSC) versioonide puhul on 720x480 29.97fps

Samad numbrid kehtivad ka digivideokaamerate puhul (minu andmetel).

http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video

Parandage, kui eksin.

frank
Postitusi: 0
Liitunud: 10:31, 22 Okt 2008
    unknown unknown

Re: NTSC versus PAL

PostitusPostitas frank » 12:32, 23 Okt 2008

Tänan vastajaid ja üldiselt saan aru, kui toimetada HD-s ja digitaalsena, siis pole erilist vahet. See kaamera toimetab küll 1920x1080 piklslite juures, kus juures Sony nimetab "full HD 1080i" ka resolutsiooni 1440x1080, kuid need on suuremas osas HDV-d.
Ma arvan, et kõige lihtsam on teha ära "loomsed katsed" ning veenduda otse mis töötab, mis mitte ning aega on oma 7 päeva, et mitte sobivuse korral see neile tagasi saata.
Üldiselt mitte ainult Sony, vaid ka paljud teised on läinud HD juures globaalsemaks ning paiskavad müüki igasugu kaameraid erinevates piirkondades, kuna uuemad aparatuurid neelavad alla kõike.

Keela Adblock

See veebileht toimib ainult reklaamirahadest.
Kui sa näed seda teksti siis sa blokeerid reklaame.
Palun kaalu Adblocki keelamist siin toetamaks Digi-tv.ee veebilehte.



Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist