Mul ei ole seda HyperMedia Centerit installitud ja seega pole ka registreerimise võimalust. Kas ta ikka tekitab korraliku mpeg faili. Kui see nii on, siis pole enam ju probleeme maapealse digi faili töötlemisega. Neid mpeg lõikajaid on ju palju ja nad töötavad hästi. Kui tõesti saab mpeg faili, siis panen prooviks selle Centeri sisse, jääb ära see pikk töötlemisvaev. Võibolla saab selle muxi ka teistmoodi käima.tonuj kirjutas: MPEG muxer peab windowsis regitreeritud olema,
kui on KWorldi pulk siis on CyberLinki softis see olemas:
regsvr32 "C:\Program Files\KWorld Multimedia\HyperMediaCenter\DTVR\MpgMux.ax"
ts-faili kasutamisest
Re: ts-faili kasutamisest
Re: ts-faili kasutamisest
Peaks olema ikka nii, et kas tekivad kaod või mitte, elik, kas tehakse täielik videostreami ümberpakkimine, või ei (n.ö. "direct stream copy").somsen kirjutas:Töö esimesel etapil, TS-faili konverteerimisel mp-4ks tekivad paratamatult mingid kaod. Kui toimuks ainult pakettide järjestamine, siis muidugi kõik säiliks.
Sellist asja ei tohiks olla, et tõsteti video kiiresti mingisse teise konteinerisse ja tekkisid "mingid väikesed kaod"...
Sellest kas pakkimine toimus, saab ju kenasti aru - lihtsalt kopeerimine võtab olenevalt lõigu pikkusest mõne minuti, ümberpakimine aga suurusjärgus video enda pikkuse...
Saab ka pärast mõne utikaga videostreami tüüpi, koodekit ja bitrate vaadata ning võrrelda seda originaaliga.
Viitsid äkki täpsemalt kirjeldada, mida, kuidas ja millega tegidkalvis kirjutas:Kuid seeeest õnnestus veidi varem väljaöeldud idee - võtsin graphstudio, ts faili avasin Haali media splitteri ning salvestasin matroska failiformaati mp4 optioniga. Kuigi see oli elus esimene kord sellist asja näppida siis konvertis otse uude faili ja see toimib. Igatahes on katsefailis sisu teine võrreldes ts failiga. Pilt on sama kvaliteediga.

Re: ts-faili kasutamisest
Ma tahaksin nüüd küll kangesti teada, mis minu lauses ebaõige oli. Kui TS konverteeritakse mp-4ks, siis toimub ju konverteerimine ja datavoo muutmine. Struktuur lõhutakse ja paigutatakse teisiti. Keegi pole küll veel leiutanud moodust, et sellega ei kaasneks mingeidki kadusid. Kui aga toimub pakettide lihtne järjestamine, siis muidugi võib rääkida, et kadusid pole. Seda ma ütlesin ju ometi lause teises pooles. Kordan siis veekord, et kirjeldatud viisi esimesel etapil toimub mpeg-4 AVC datavoo konverteerimine mp-4ks. See on vastuvõetav Avidemuxile, kus toimub redigeerimine ja salvestamine mp-4 failina. Siin ei toimu enam konverteerimist, vaid redigeeritud faili üksikute osade liitmine, järjestamine konteinerisse. Tegelikult tahaks näha rohkem mpeg-4AVC TS töötlemise kogemusi ja milliseid viise kasutab eelkirjutaja.suur13 kirjutas:Peaks olema ikka nii, et kas tekivad kaod või mitte, elik, kas tehakse täielik videostreami ümberpakkimine, või ei (n.ö. "direct stream copy").somsen kirjutas:Töö esimesel etapil, TS-faili konverteerimisel mp-4ks tekivad paratamatult mingid kaod. Kui toimuks ainult pakettide järjestamine, siis muidugi kõik säiliks.
Sellist asja ei tohiks olla, et tõsteti video kiiresti mingisse teise konteinerisse ja tekkisid "mingid väikesed kaod"...
Re: ts-faili kasutamisest
mp4 on kõigest konteiner, mitte eraldi formaat (nagu ka .ts on konteiner).Ma tahaksin nüüd küll kangesti teada, mis minu lauses ebaõige oli. Kui TS konverteeritakse mp-4ks, siis toimub ju konverteerimine ja datavoo muutmine. Struktuur lõhutakse ja paigutatakse teisiti. Keegi pole küll veel leiutanud moodust, et sellega ei kaasneks mingeidki kadusid. Kui aga toimub pakettide lihtne järjestamine, siis muidugi võib rääkida, et kadusid pole. Seda ma ütlesin ju ometi lause teises pooles. Kordan siis veekord, et kirjeldatud viisi esimesel etapil toimub mpeg-4 AVC datavoo konverteerimine mp-4ks. See on vastuvõetav Avidemuxile, kus toimub redigeerimine ja salvestamine mp-4 failina. Siin ei toimu enam konverteerimist, vaid redigeeritud faili üksikute osade liitmine, järjestamine konteinerisse. Tegelikult tahaks näha rohkem mpeg-4AVC TS töötlemise kogemusi ja milliseid viise kasutab eelkirjutaja.
Video seal sees jääb endiselt MPEG-4 part 10-ks (ehk H.264/AVC).
Ja kui seda tõstmise käigus ümber ei pakita, siis kadusid ei teki (mõlemas etapis).
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... er_formats" onclick="window.open(this.href);return false;
Ise olen kasutanud (lihtsamateks lõikamisteks - ainult algus ja lõpp maha) TsRemux'i, konteinerites ümber tõstmisteks tsMuxeR'it ja MKV Tools'e (mille kooseisus ka Mp4Box) ning ümberpakkimisteks Nero Recode ja eelpoolmainitud Avidemux'i.
Re: ts-faili kasutamisest
Kui ümber pakkimine ei ole eesmärk siis on ju mitu korda mainitud ,et parim hetkel on H264TS-Cutter. Sellega saab lõigata ja .ts-ina tagasi salvestada. Ei mõista küll miks peab mp4 või mõnda teise konteinerisse ajama. Iseasi kui DVD-le vaja teha siis on mõtet mpeg2 ümber konvertida.somsen kirjutas:Tegelikult tahaks näha rohkem mpeg-4AVC TS töötlemise kogemusi ja milliseid viise kasutab eelkirjutaja.
- vanemleitnant
- DigiTVfänn
- Postitusi: 613
- Liitunud: 02:00, 15 Dets 2006
- Asukoht: Muuga - teletornist 3km itta
Re: ts-faili kasutamisest
Väga hea, et keegi ei viitsinud vastata, uurisin ise järgi. Kes veel ei tea:vanemleitnant kirjutas:Vabandust, missasi on Iframe ?
I frames (Intra coded frames) = sisekodeeritud kaadrid MPEG-4 standardile vastavas videofailis perioodiliselt esinevad nn võtmekaadrid, mis on kodeeritud iseseisvate terviklike kaadritena nagu JPEG pildid (st ilma naaberkaadrites sisalduvat informatsiooni kasutamata)
TriaxUnix-100, maapind 11 m, antenn 7 m maapinnast, suund Espoo
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV
DVB-T2: LG OLED 65A13LA + AppleTV + TeliaTV
Re: ts-faili kasutamisest
Minu soov oli:
a) .ts videot lõigata otse .ts formaadis, nii et ei toimuks video ümberpakkimist. Jäi ära, sest otse .ts toimivat lõikurit mis töötaks pole veel leidnud. 2 tükki on silmapiiril, kuid kas ei oska kasutada või ei toimi.
b) või tõsta .ts formaadist ilma ümberpakkimata mõnda muude mpeg-4 toetavasse konteinerformaati, millele on lõikureid ja muud stuffi olemas. See õnnestus.
Tegin niimoodi (ega kohe esimesest laksakast ei õnnestunud):
avasin graphstudio (on k-lite codecpackist) ning sealt file renderer. Andsin .ts faili talle ette. Alguses oli vigane katsefail, mis ilma pikema jututa pangestas graphstudio.
Teine aga mitte. Graphstudio automaatselt tegi filtrite loendi koos dekodeerimisega. Kustutasin dekoodrid, video näitaja maha, nii et jäi alles vaid haali media splitter (seesama mis eraldab .ts mahamängimisel konteinerformaadis audio ja video). Haalit teadsin jahtida sellepärast, et MPC aktiveeris selle .ts mängimisel alati.
Algselt proovisin leida filtritest muid mp4 faili writereid (tavaliselt on nad muxer nime all) omi kuid neid ei olnud. Netist ei tahtnud keegi ka midagi jagada. Siis aga haalit otsides nägin, et neil on haali matroska muxer. teeb mkv faili. Mõtlesin seda proovida. Veel parem aga oli üllatus, sest seal sai optionitest valida ka .mp4. Valisingi. Edasi tõmbasin haali splitterilt video pin1 ja audio pin2. pin3 stereohelile jäi tühjaks, sest salvestis seda ei sisaldanud.
Ja run. ning edasi oli hirmus kettaragin. Ja siis lõppes. avasin .mp4 ja see töötas.
Resolutsioon oli sama mis.ts failil. Kuid kuna ma ei viitsinud labeleid ja muid infovälju täita siis mp4 olid need tühjad. .ts näitab kohe, et on mpeg4 koodek ja heli mpeg2 ja palju muud infot. .mp4 failis pole propertise all rohkem mingit infot. Lihtsalt mpc saab koodekist õieti aru ja suudab selle ise käivitada. Kuid ma ei täitnud graphstudios ka muid välju.
Nii haali kui matroska mõlemad ise arvasid, et tegemist on vaid mpeg2 datavooga.
Muidu netist leidsin sarnase foorumi alt uudise kah, kus keegi 2005 aastal soovis sama asja ning konstrueeris .ts -> mpg ja mpg->ts konvertijaid. Kahjuks jagas ta tasuta koodi vaid mpg->ts lahendusele, kuigi väitis et sai tööle kõik lahendused ja lisas cutteri. Tema kasutas tskonverteri hdtvpump filtrit ning vanemaid failiwritereid. Tänu crypto abile (Tsconverteri autorile) sai ta asja tööle ja sat mpeg-4 meediale. cutterit tegi ta start stop valikutega (vahepeal lastakse datat dev->nulli).
Loomulikult oleksin kasutanud h264ts cutterit, kahjuks see ei toiminud. point võib olla selles, et .ts cutterid tahavad kindlalt esimeseks frameks I framet, kui seal vedeleb B frame siis pangestub (vähemalt see hoiatus oli avidemux-is olemas). Kuid DVB-T kaardid salvestavad suvalisel hetkel. Seega ei saa garanteerida veatut .ts faili.
i frame on mpeg standardis nn. täiskaader, kus on kogu kaadri info. Enamus datavoogu aga sisaldavad aga I framedel muutuse saatmist. Ehk pildi kaader saadakse i frame + vahepeal saadetud muutuste lisamisega pilti.
a) .ts videot lõigata otse .ts formaadis, nii et ei toimuks video ümberpakkimist. Jäi ära, sest otse .ts toimivat lõikurit mis töötaks pole veel leidnud. 2 tükki on silmapiiril, kuid kas ei oska kasutada või ei toimi.
b) või tõsta .ts formaadist ilma ümberpakkimata mõnda muude mpeg-4 toetavasse konteinerformaati, millele on lõikureid ja muud stuffi olemas. See õnnestus.
Tegin niimoodi (ega kohe esimesest laksakast ei õnnestunud):
avasin graphstudio (on k-lite codecpackist) ning sealt file renderer. Andsin .ts faili talle ette. Alguses oli vigane katsefail, mis ilma pikema jututa pangestas graphstudio.
Teine aga mitte. Graphstudio automaatselt tegi filtrite loendi koos dekodeerimisega. Kustutasin dekoodrid, video näitaja maha, nii et jäi alles vaid haali media splitter (seesama mis eraldab .ts mahamängimisel konteinerformaadis audio ja video). Haalit teadsin jahtida sellepärast, et MPC aktiveeris selle .ts mängimisel alati.
Algselt proovisin leida filtritest muid mp4 faili writereid (tavaliselt on nad muxer nime all) omi kuid neid ei olnud. Netist ei tahtnud keegi ka midagi jagada. Siis aga haalit otsides nägin, et neil on haali matroska muxer. teeb mkv faili. Mõtlesin seda proovida. Veel parem aga oli üllatus, sest seal sai optionitest valida ka .mp4. Valisingi. Edasi tõmbasin haali splitterilt video pin1 ja audio pin2. pin3 stereohelile jäi tühjaks, sest salvestis seda ei sisaldanud.
Ja run. ning edasi oli hirmus kettaragin. Ja siis lõppes. avasin .mp4 ja see töötas.
Resolutsioon oli sama mis.ts failil. Kuid kuna ma ei viitsinud labeleid ja muid infovälju täita siis mp4 olid need tühjad. .ts näitab kohe, et on mpeg4 koodek ja heli mpeg2 ja palju muud infot. .mp4 failis pole propertise all rohkem mingit infot. Lihtsalt mpc saab koodekist õieti aru ja suudab selle ise käivitada. Kuid ma ei täitnud graphstudios ka muid välju.
Nii haali kui matroska mõlemad ise arvasid, et tegemist on vaid mpeg2 datavooga.
Muidu netist leidsin sarnase foorumi alt uudise kah, kus keegi 2005 aastal soovis sama asja ning konstrueeris .ts -> mpg ja mpg->ts konvertijaid. Kahjuks jagas ta tasuta koodi vaid mpg->ts lahendusele, kuigi väitis et sai tööle kõik lahendused ja lisas cutteri. Tema kasutas tskonverteri hdtvpump filtrit ning vanemaid failiwritereid. Tänu crypto abile (Tsconverteri autorile) sai ta asja tööle ja sat mpeg-4 meediale. cutterit tegi ta start stop valikutega (vahepeal lastakse datat dev->nulli).
Loomulikult oleksin kasutanud h264ts cutterit, kahjuks see ei toiminud. point võib olla selles, et .ts cutterid tahavad kindlalt esimeseks frameks I framet, kui seal vedeleb B frame siis pangestub (vähemalt see hoiatus oli avidemux-is olemas). Kuid DVB-T kaardid salvestavad suvalisel hetkel. Seega ei saa garanteerida veatut .ts faili.
i frame on mpeg standardis nn. täiskaader, kus on kogu kaadri info. Enamus datavoogu aga sisaldavad aga I framedel muutuse saatmist. Ehk pildi kaader saadakse i frame + vahepeal saadetud muutuste lisamisega pilti.
Re: ts-faili kasutamisest
[quote="suur13"]mp4 on kõigest konteiner, mitte eraldi formaat (nagu ka .ts on konteiner).
Video seal sees jääb endiselt MPEG-4 part 10-ks (ehk H.264/AVC).
[quote]
See on kena kõik ja ei vaidle vastu teadaolevatele asjadele. Kuid mina konverteerisin mpeg-4 AVC /H.264 TS faili mpeg-4 /part 2/ failiks ja see siiski erineb part 10 failist. Laiend on sama, kuid sisu teine. Kui esimest Avidemux ei töötle, siis teist küll. Lisan ka pildi valikute kohta.
Video seal sees jääb endiselt MPEG-4 part 10-ks (ehk H.264/AVC).
[quote]
See on kena kõik ja ei vaidle vastu teadaolevatele asjadele. Kuid mina konverteerisin mpeg-4 AVC /H.264 TS faili mpeg-4 /part 2/ failiks ja see siiski erineb part 10 failist. Laiend on sama, kuid sisu teine. Kui esimest Avidemux ei töötle, siis teist küll. Lisan ka pildi valikute kohta.
Sul ei ole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Re: ts-faili kasutamisest
Tänan, seda kuulda tahtsingi. Sisuliselt uus ja alternatiivne remux/konteinerisse ümbertõstmise võimalus. Tundub, et töötab !kalvis kirjutas:Tegin niimoodi (ega kohe esimesest laksakast ei õnnestunud):
avasin graphstudio (on k-lite codecpackist) ning sealt file renderer. Andsin .ts faili talle ette. Alguses oli vigane katsefail, mis ilma pikema jututa pangestas graphstudio.
Teine aga mitte. Graphstudio automaatselt tegi filtrite loendi koos dekodeerimisega. Kustutasin dekoodrid, video näitaja maha, nii et jäi alles vaid haali media splitter (seesama mis eraldab .ts mahamängimisel konteinerformaadis audio ja video). Haalit teadsin jahtida sellepärast, et MPC aktiveeris selle .ts mängimisel alati.
Algselt proovisin leida filtritest muid mp4 faili writereid (tavaliselt on nad muxer nime all) omi kuid neid ei olnud. Netist ei tahtnud keegi ka midagi jagada. Siis aga haalit otsides nägin, et neil on haali matroska muxer. teeb mkv faili. Mõtlesin seda proovida. Veel parem aga oli üllatus, sest seal sai optionitest valida ka .mp4. Valisingi. Edasi tõmbasin haali splitterilt video pin1 ja audio pin2. pin3 stereohelile jäi tühjaks, sest salvestis seda ei sisaldanud.
Ja run. ning edasi oli hirmus kettaragin. Ja siis lõppes. avasin .mp4 ja see töötas.
OK, sain aru. Avidemux on kapriisne jah. Lahenduseks mõne teise lõikaja kasutamine.Kuid mina konverteerisin mpeg-4 AVC /H.264 TS faili mpeg-4 /part 2/ failiks ja see siiski erineb part 10 failist. Laiend on sama, kuid sisu teine. Kui esimest Avidemux ei töötle, siis teist küll.
Re: ts-faili kasutamisest
I-frame on see kaader, mida Eesti DVB-T signaalis väga harva esinebvanemleitnant kirjutas:Vabandust, missasi on Iframe ?

Re: ts-faili kasutamisest
Aga aeg-ajalt see fenomen on ikkagi olemas. Sellega on seletatav ka mõningane kanalite vahetamise võimalus...mart kirjutas:I-frame on see kaader, mida Eesti DVB-T signaalis väga harva esinebvanemleitnant kirjutas:Vabandust, missasi on Iframe ?



Re: ts-faili kasutamisest
Arenguruumi veel natuke on: võiks teha nii, et I-kaader on see, kus MGM lõvi möirgab ja P-kaader on THE END, kogu vahepealne tegevus võiks olla üle kantud B-kaadritega ehk muutustena neist.Henkka kirjutas:Aga aeg-ajalt see fenomen on ikkagi olemas. Sellega on seletatav ka mõningane kanalite vahetamise võimalus...mart kirjutas:I-frame on see kaader, mida Eesti DVB-T signaalis väga harva esinebvanemleitnant kirjutas:Vabandust, missasi on Iframe ?![]()
![]()

Re: ts-faili kasutamisest
Tere kõigile!
Tore on, et algatatud teema palju vastukaja leidis. Olen nüüd katsetanud ka paljude erinevate programmidega, mis jutu järgi väga paljulubavad, kuid tulemust ei saanud. Eile aga avastasin, et Super on just selle aasta alguses välja lasknud uue versiooni. Laadisin selle alla, installeerisin ja näe imet - sööb ts-faile mõnuga. Saab konvertida milleks iganes ja siis lõikuda ja teha muid toiminguid. Minu jaoks on lahendus olemas! Kes programmi vajab, tippigu Googlesse Super converter ja sealt selle leiab.
Edu kõigile alanud aastal!
Tore on, et algatatud teema palju vastukaja leidis. Olen nüüd katsetanud ka paljude erinevate programmidega, mis jutu järgi väga paljulubavad, kuid tulemust ei saanud. Eile aga avastasin, et Super on just selle aasta alguses välja lasknud uue versiooni. Laadisin selle alla, installeerisin ja näe imet - sööb ts-faile mõnuga. Saab konvertida milleks iganes ja siis lõikuda ja teha muid toiminguid. Minu jaoks on lahendus olemas! Kes programmi vajab, tippigu Googlesse Super converter ja sealt selle leiab.
Edu kõigile alanud aastal!
Re: ts-faili kasutamisest
Vara hõiskasin. Hakkasin neid konverditud faile vaatama ja selgus, et heli ja pilt ei ole sünkroonis. Tuleb veel rabeleda.
Re: ts-faili kasutamisest
Installisin prooviks selle Superi, kuid programmi käivitades pistis Avira AntiVir faili \windows\system32\AVSredirect.dll peale kisama - ütleb et "This file has been compressed using unusual runtime compression (PCK/Telock)."
Kusjuures kui see fail kustutada, siis Super'it uuesti käivitades on ta nagu nõiaväel uuesti platsis (failiotsing duplikaate ei leidnud).

DVB-T, DVB-T2: Golden Media Mania 3 HD & Sony32W4000; antenn 21...69 17dB, kõrgus 45+11 m; võimendi AD20-1,9/AMT; suund Espoo