martinj kirjutas:Verikaalpolarisatsioon küll aga miks need S ja Q nii kuramuse head on siis ?
Loogika ütleb, et kui keeran antenni rist, peaks hakkama horisontaalid hästi tulema.

DVB-H on mõeldud vastuvõtjatele milleks on pisikese antenniga ja maapinna lähedal paiknevad mobiiltelefonid seetõttu:
A) kasutatakse DML ehk UHF nn madalamat osa (IV) kanaleid 21-41 mille levi on parem kui kõrgematel sagedustel.
B) kasutatakse sama tööala katmiseks suuremaid saatjavõimsusi kui DVB-T korral.
Digita E35 kohta täpseid andmeid leida ei õnnestunud (väidetavalt peasaatja/Espoo kuni 10kW ja täitesaatjad kuni 4kW), Eesti endiste ja praeguste DVB-H saatjate võimsused on järgmised:
E25: Ehte 2 1,35kW; Masina 18 3kW; Marja 5 1.5kW; Kristiina 15 1kW; Kloostrimetsa 58A 1kW; Pärnu mnt 453V 0.5kW; Faehlmanni 12 0.5kW.
E30: Peterburi tee 60D 0.1kW
C) DVB-H (V-Pol) antennidel on võimendustegur (Gain) suurem kui DVB-T (H-Pol) antennidel (seda on mitmel pool mainitud Soome foorumites aga ka Digita artiklis mis rääkis endise SVT analoogsaatja (H-pol) antenni ümberehitamisest DVB-H V-Pol antenniks - sama E35 kanali kasutuselevõtt Espoos, esialgne DVB-H testsaatja töötas E38 kanalil).
D) tundub nii, et suure võimsusega vertikaalpolarisatsiooniga signaal levib meie maastikul paremini (eriti üle mere), kui samaväärne ja võimsamgi (Espoo E32 näiteks) horisontaalpolarisatsiooniga signaal.
E) Ma ei ole 100% kindel et DVB-H signaali Q väärtus on määratud DVB-T boxide poolt õigesti - seda signaali nad ju enamasti täies mahus töödelda ei oska.