Energizer kirjutas:
Mis Levirasse puutub siis kuuldavasti on vaja tavatarbijal teha investeeringuid et 4 FTA kanalit püüda. Seda enam et kogu aeg ripub FTA kanalite arv juuksekarva otsas, iialgi ei tea kas neljast kanalist saab 3 või isegi kaks. MIlleks siis mässata antennimajandusega?
Jah, see on kohati ka küsitava tulemusega kõigele vaatamata, ei aita ka pika reha kasutamine.
On Triax100, mast 15m, saatja 14,6km eemal ja ikka ei saa normaalset levi.
Naise vanematel midagi head Levira ja digitv aadressil öelda ei ole, majapidamisse ostetud kaks tuunerit ei paku kumbki normaalset tulemust ja midagi polnud teha, sai neile korraldatud viasati pakkumine, ning las siis vaatavad 7€ eest kuus, kanalivalik sarnane Zuumile ja vähemalt asukohast tulenevalt ei ole enam probleeme. T2 mast on küll 1,7km kaugusel kuid millal ja kas üldse sinna midagi pannakse näitab vaid aeg.
Asjassepuutuv Starmani pressiteade on loetav siit:
http://www.starman.ee/meediablogi/starm ... use-turule" onclick="window.open(this.href);return false;
Samas ei mainita ära kellega koostööd tegema hakatakse. Loomulik ka, hetkel on asi ilmselt ärisaladuste staatuses. smile12
Eh,ärge erutuge,mitte si**agi ei muutu see Starman korjab viimased eesti fta kanalid üsna varsti vabalevist ära jäävad ainult etv-d ja kui juhtub et lisandubki midagi siis ilmselt mingit paska vabalevisse mitte normaalseid kanaleid...
mustkass kirjutas:Eh,ärge erutuge,mitte si**agi ei muutu see Starman korjab viimased eesti fta kanalid üsna varsti vabalevist ära jäävad ainult etv-d ja kui juhtub et lisandubki midagi siis ilmselt mingit paska vabalevisse mitte normaalseid kanaleid...
pole starmani korjata. seda otsustavad ikkagi kanaliomanikud valdajad.
Üldiselt on siin kaks kanget koos.
Levira, kes küsib kõigi arust liiga kallist hinda oma teenuste eest,
ja Starman, kes tahaks kõike teha odavalt, aga üldiselt ei saa tehniliselt hakkama.
Levira hinnad on skandinaavialikud, aga Eestil on veel pikk maa minna, enne kui sellise hinnatasemega lepitakse.
Vabakanalite osas on põhiprobleem selles, et saatjad maksavad telekanalile aastas 4,5 miljonit krooni. Levira ütleb, et see ongi normaalne hind, et odavamalt ei saagi ja tegelikult tuleb hinda tõsta. Sel juhul see süsteem lihtsalt ei sobi Eestisse puhttehniliselt.
See hind sobib ETV-le, sest on kohustatud sobima. Kanal 2 ja TV3 jaksavad seda maksta, sest alternatiivi pole. Aga kõigile teistele pisikestele kanalitele, mille aastane käive heal juhul on 15 miljonit krooni, on see absurdne hind. Maksta kolmandik käibest vabalevi eest, kus pole ainsatki telemõõdikut ja mis lisab neile null vaatajat.
Parim, mis võiks juhtuda, oleks see - Starman paneb oma mobiilisaatjad püsti ja kolib Zuumi sinna ning pakub tasuta levimise teenust ka Kanal 2-le/Kanal 11-le ja TV3-le/TV6-le. Odavamalt kui 4,5 miljonit aastas.
Vaatajale - "rendi meilt Zuumbox, näed ainult vabakanaleid - rendi kaart juurde, näed rohkem kanaleid".
Kvaliteet on ilmselt kohutav, segadust meeletult. Aga see korjaks endale hinnatundliku kliendi, kes on rahul igasuguse telepildiga - peaasi, et odavalt saab. Seda nii telekanalite kui vaatajate osas.
Ja mine tea, äkki on kvaliteeti võimalik parandada?
Levirale jäävad klientideks ETV ja ETV2 ning tühjad muxid, kuhu pannakse käima oma konkureeriv tasuline teenus. Hind nii telekanalitele kui vaatajatele on kallim, kvaliteet ka selle võrra parem.
Kui Starmani mobiilimastid katavad liiga väikese osa Eestist, siis ka Kanal 2 ja TV3 võivad sealtkaudu levima jääda siiski. Peamiselt aga oleks seal mõningad HD-kanalid.
Pildifriigid saavad siis tellida kalli Levira paketi ja parastada Starmani kliente, kes vahivad mingit pikslimerd. Aga Starmani kliente ei koti, nad on rõõmsad, et saavad kaks korda odavama raha eest viis korda rohkem kanaleid. Nad ei suudagi mõista siinset jahumist teemal "jalgpalli vaadates pall ruudutas ja näod olid pikslised". Rõhuv enamus televaatajaid ei tee mitte mingit vahet ja on rõõmsad, et heligi läbi tuleb.
Ja neid pole mõtet parastada - nad ei vaata telekat pildikvaliteedi pärast, vaid sisu pärast. Ja neile sobib Starmani kvaliteet kah. Levira las jääda tehnikafriikidele, kes nõuavad kvaliteeti ja jaksavad selle eest maksta.
tutakas kirjutas: Levira las jääda tehnikafriikidele, kes nõuavad kvaliteeti ja jaksavad selle eest maksta.
Pikk jutt sitt jutt,tutakas No mis kvaliteeti sa Leviralt nõuad,ennem on see Elion küll kvaliteetsema pildiga,aga vahet pole k2 ja tv3 korjatakse vabalevist ära küll te näete seda varsti isegi,asemele tuleb kui muidugi tuleb mingi sitt.
10.02.2011 00:42
edu starmanile! : levira on ju vana tuntud kittuja ja haliseja. see näibki olevat selle firma põhiline ärimudel. närune ja rahaahne kaabakate firma, mis on eesti televisioonituru arengule pigem takistuseks kui edasiviivaks tegijaks.
4,5 milli pole palju
1) riigile (350-st ERR-ile kuluvast miljonist aastas need 10 milli ikka pigistab)
2) Kanal 2-le ja TV3-le, kelle käibed on üle 100 milli aastas
3) Kalev Spordile (kui aastas 50 milli kahjumit tekitada, siis see 4,5 milli lisaks on tõesti pohh).
Kalev Sport on ka hea näide, kui palju maksab korralik televisioon (mida see küll polnud, aga vähemasti korraliku telekanali kulud olid seal olemas, küll 3-4 aastaga oleks ka sisu järele tulnud).
Kõigile uutele väikekanalitele on see liiga kallis, sest nende aastane käive küündib vaevalt 15 miljoni eeguni.
4,5 milli vabalevi eest saab maksta ainult
1) Kanal 2/TV3 arvelt ristsubsideerides (aga nägite, kui kaua nad viitsisid seda teha),
2) uus hull Kruuda (Tallinna TV? Aga see on liiga valimistes kinni ja suletakse nagunii)
3) või mõni rikas välisinvestor, kes tuleb Eestisse ja tahab siin Suurt Konkurentsivõimelist Televisiooni teha (ei paista kah kuskilt, isegi Fox müüs Läti suurima maapealse telekanali maha kui mõttetu ripatsi, kes siin veel nullist surkima tuleb Euroopa kõige madalamate telereklaamihindadega riiki?)
Levira on tõestanud, et selle hinnaga ei saa Eestis vabalevi pakkuda, sest teleturu reklaamikäibed on liiga väikesed. Kui 4,5 milli aastas pole röövellik kasum, vaid nende saatjate kulupõhine hind, siis vabalevi säilitamiseks tuleb leida tehniline alternatiiv, mis sobib Eesti olukorraga.
Loodetavasti Starman suudab seda teha.
Levira las paigutab oma muxidesse mõned HD-kanalid ja müüb neid ise, 10 eurot kuus.
Siis näeb, kui palju ostujõulisi tehikafriike Eestis on. Kvaliteet on ka kindlasti tagatud, siin foorumis saate arutada, kuidas lendavalt pallilt viimasedki ruudud kaotada, mitte Zuumi pärast pead vastu seina taguda.
Starman mobiilimastide otsast HD-d nüüd küll iial näitama ei hakka, nende ärimudeliks jääb 10 kanalit muxis.
See oleks Eestile suur arenguhüpe edasi, sest praegu HD-le vaba ruumi ju pole. Kui 7-8 kanalit muxis a 4,5 milli ehk 30-35 miljonit krooni aastas on üleriigilise Levira levi hind, siis ühe HD kanali jaoks tähendab see ju 15 milli.
Selliste kuludega ei jõua Eesti mitte iialgi vabalt leviva HD-ni, sest mitte ainuski kanal ei jaksa nii palju maksta.
Ainus lootus on, et Levirale jäävad tühjad muxid kätte ja peavad hakkama ise müüma - või praegust hinda kaks korda alla laskma.
Yks Tehnikafriigid ei vaata juba ammu kanal2 ja tv3. Programm on kesine ja kahe reklaami vahele natuke näidatavat filmi on ka juba ammu nähtud
Ei ole nõus!!!!!!!!!! ETV, Kanal2 ja TV3 on ainukesed kanalid mida REGULAARSELT vaatame, kui need ära võetakse siis .. Ülejäänud kanaleid sirvime vahel.
AS Starman, kes võitis hiljuti riikliku digi-TV sagedusloa konkursi, lubab oma ZUUMtv klientidele senisest kvaliteetsemat telepilti, samuti võib muutuse tulemusena suureneda nii edastatavate telekanalite kui ka telepakettide arv.
«See annab meile tehnilised eeldused suurema arvu kanalite edastamiseks ning võib-olla muutub ka pakutavate telepakettide arv suuremaks. Hetkel pakub ZUUMtv vaid ühte baaspaketti,» selgitas Starmani tehnikadirektor Hanno Liiva.
Seni vastutas ZUUMtv telekanalite tehnilise edastuse eest AS Levira, kuid sagedusloa konkursi võit annab edaspidi võimaluse Starmanil seda ise tegema hakata.
Üheks põhjuseks, mis Starman otsustas digi-TV loakonkursil osaleda, oli Levira poolne otsus tõsta teleprogrammide edastamise hinda, mis kinnitamata andmetel võis ulatuda kuni 30 protsendini.
Seda, kas Starmani odavamad tegevuskulud edaspidi ka klientide jaoks soodsamat hinda tähendavad, ei osanud Hanno Liiva veel öelda.
Samas on Levira avaldanud kahtlust, et Starman ei jõua paari eelseisva kuuga Eestit oma digi-TV võrguga katta.
Liiva sõnul võib aga selliste väidete tagamaid otsida sellest, et Starmanil õnnestus lõhkuda sagedusloa konkursi võiduga Levira monopoolne seis.
Starmani digi-TV võrgu rajamine on tema kinnitusel lepingutega tagatud ning probleeme esineda ei tohiks.
«Ettevalmistused algasid meil juba eelmisel aastal ja suurem osa tööst on juba tehtud,» kinnitas Liiva.
Tehnoloogiliselt seisneb Starmani digi-TV võrgu rajamise peamine eripära selles, et kui Levira kasutab programmi edastamiseks enam kui 300 meetri kõrguseid maste, hakkab Starman kasutama madalamaid mobiilimaste.
Madalamate mastide tõttu on vaja ettevõttel välja ehitada tihedam võrk, mis peaks samas teenuse kvaliteeti parandama