Levira müüb oma muxi mahu järgi, iga bitt maksab. Zuum lihtsalt pole nõus maksma ühe kanali eest nii palju, kui vabalevi kanalid on seni maksnud.
Martini kirjutas:Suvalise firma ainukene mõte on omanikele kasumit toota.
Ärksamad inimesed selle 1980ndatest juurduma hakanud suhtumise vastu just võitlevadki praegu. Et firma ainus eesmärk on kasum, kas või üle laipade - ilma mingite kohustusteta inimese, ühiskonna, keskkonna ees, ilma igasuguse moraalita. Ja riiik ja keegi ei tohi sekkuda, sest kasum on püha.
Martini kirjutas:Kõik see infrastruktuuri eraettevõtlus on nö tagurpidi asi, üldjuhul on tegemist struktuuridega, millega varem riik ise majandas
Samamoodi ka igasugune televisioon oli selline infrastuktuuriäri, see on viimase 5-10 aasta muutus, et analoogsagedusi pole enam vaja selleks, et olla suur telekanal.
Riik võib vabalt ajaga kaasas käia ja kehtestada teistlaadi piirangud, et garanteerida suuremate telekanalite vaba kättesaadavus rahvale. Näiteks kui lokaliseeritud reklaami käive ületab teatud suuruse (milleni pisikanalid iial ei jõua ja mis on jõukohane vaid Kanal 2-le ja TV3-le), siis on valik - kas olla vabalt leviv Levira üleriiklikus muxis või maksta ERR-ile reklaamitasu (mis oleks suurem summa kui Leviras levimise hind).
siil udus kirjutas:Asi on selles, et need "mingid uudised, Eesti toodang jne." võivadki olla nende kanalite ühed vaadatumad saated.
Jah, suurem osa omasaadetest on telekanalile head, aga ma kahtlustan, et näiteks TV3 küll suurima hurraaga lõpetaks uudiste tootmise ja teeks vabanenud rahaga mõnda trimmi- ja laulusaadet selle asemel.