mul on kaks antenni erinevates kohtades. Ühe küljes 36E ja teise küljes 19.2E, 5E ja 13E. Tuppa tuleb kaks kaablit. Milliseid lüliteid peaksin kasutama, et need kaks antenni "kokku liita"?
Ehk siis,
sisuliselt sama pilt, aga ühe neljase DiSEqC asemel on ainult üks LNB.
Kindlalt töötab nii et esimene on 1.0 protokolliga ja tagumised on 1.1.protokolliga, kas ka vastupidi ei oska kommenteerida. Osadel tuuneritel on ka 12 volti väljund ja saad esimest ka sellega juhtida. Mul on nii et esimene on neljane 1.0 ja selle järgi on kolm pead ja A/A jookseb läbi 10 diseqile mis on 1.1 protokolliga.
VU+ DUO4K_36E 28E 23E 19E 16E 13E 9E 7E 5E 1W 4W_1.1Triax+1.1Triax
Segaselt nagu seletad aga kui sul on ainult neli pead siis on sulle vaja ainult ju ühte diseqc-d nimelt 4/1,näiteks sellist,mitte 1.2 aga soovitavalt 1.1 siis:
Kui sul on aga 2 neljast Diseqi juba olemas siis on sul ainult vaja kas spauni või 1.0 versiooniga diseq´i kas siis 4/1,3/1 või 2/1 sinna 1.0 jooksevad sul mõlemad 4-se diseqi kaablid ja üks kaabel siis 1.0 versioonist tuppa.
Sul ei ole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Henkka kirjutas:ähhh... kass , loeks enne säutsumist postitaja teema kah korralikult läbi???
Esiteks ma ei säutsu ja teiseks omaarust püüdsin küll õpetada nii nagu ma ta postitusest aru sain,muideks kes sulle viimasel ajal varba peale on astunud
urmas kirjutas:Kindlalt töötab nii et esimene on 1.0 protokolliga ja tagumised on 1.1.protokolliga, kas ka vastupidi ei oska kommenteerida. Osadel tuuneritel on ka 12 volti väljund ja saad esimest ka sellega juhtida. Mul on nii et esimene on neljane 1.0 ja selle järgi on kolm pead ja A/A jookseb läbi 10 diseqile mis on 1.1 protokolliga.
Lex2042
Huvitav, kust kaudu on veetud ühe LNB kaabel praegu?
Ikka ei saa aru Su jutust põhjusel, et kuidas viid teise kaabli siis kui on 2 lülitit? Kas siis ei pea viima läbi toa?
Kui on plaanis jättagi 4 LNB-d, siis pole mingit mõtet panna veel teine lüliti, sest veetavate kaablite üldarv jääb ikka kaheks (üks LNB-lt ja teine lülitilt, viies need kaablid kustkaudu tahes). Kui aga plaanid panna teisele antennile rohkem kui ühe LNB, siis lisatav lüliti peaks asuma antenni lähedal ning sealt läheks ikka üks kaabel nagu ka ainult LNB puhul. (Kahest kaablist kuidagi vähemaga hakkama ei saa niikaua, kui antennid on erinevates kohtades, arvestades, et antennide kaugused ei ole just ulmeliselt suured ning peaks kasutama mingit keerulisemat lahendust).
Muide kaabel võib olla ka katusel. Mul on kahe Triax 100 kaablid katusel juba palju aastaid.
Tundub, et Sa ei saa aru, et ühe LNB või ühe lüliti juurde piisab ühe kaabli viimisest. Et lülitisse minevad sisendkaablid ei oleks pikad, siis pannakse lüliti antenni lähedale.
Viimati muutis elit, 09:50, 04 Mär 2013, muudetud 1 kord kokku.
Millest te siin kõik aru ei saa..
Kaks kaablit tuleb tuppa, ühe otsas 1lnb ning teise otsas 4ne diseqc 3lnb-ga.
Tuppa peaks panema siis ühe diseqci. Kui see mis 3 lnb-ga on v1.1 siis tuppa pane v1.0. Jah võib olla 4ne ka. Jah boxist pead vastavad seadistused ka tegema.
Muidugi alati on töökindlam variant panna kõik LNB-d ühe diseqci taha.
Paistab, et probleem on selles, et LNB kaabel siseneb tuppa ühest kohast ja lüliti kaabel hoopis teisest kohast ning euroremondi/-ehituse tegemisel ei arvestatud kaablite paigaldamisega/lisandumisega tulevikus ja nüüd ei saa või taha kaablit vedada lüliti juurde. See on üpris tüüpiline olukord.
Kus see DiSEqC lüliti üldse asub? Vist kolme LNB-ga antenni juures?
Kui tahad panna kaks lülitit järjestikku, siis on oluline, et lülitid oleks erinevate protokollidega ja tüüner peab võimaldama nende kasutamist. Kuna enamuse lülitite esimene sisend nö. jookseb otse läbi, siis on parem panna sinna olemasolevast lülitist tulev kaabel juhul kui 36E ei ole peamiselt vaadatav. 36E kaabel pane mõnele teisele sisendile.
Siis muidugi pane lisatav lüliti tüüneri lähedusse.
Viimati muutis elit, 11:02, 04 Mär 2013, muudetud 1 kord kokku.
p2rdik kirjutas:Millest te siin kõik aru ei saa..
Kaks kaablit tuleb tuppa, ühe otsas 1lnb ning teise otsas 4ne diseqc 3lnb-ga.
Tuppa peaks panema siis ühe diseqci. Kui see mis 3 lnb-ga on v1.1 siis tuppa pane v1.0. Jah võib olla 4ne ka. Jah boxist pead vastavad seadistused ka tegema.
Muidugi alati on töökindlam variant panna kõik LNB-d ühe diseqci taha.
Kui sa nüüd tõesti sellist gemüüset thad teha ja ei saa kuidagi seda ühte kaablit 4-se diseq juurde vedada,siis see 4-ne diseq peaks sul olema 1.1 protokolliga ja tuppa paned 1.0 protokolliga,eeldusel et see 4-ne sul ikka on 1.1 versiooniga kui on 1.0 siis sellise valemiga ei saa.1.0 laseb ainult läbi esimene auk.
Kui sul nüüd kuidagi ei õnnestu siis on olemas veel selline käsitsi A/B lüliti,sellel 2 kaabli sisend ja üks tüünerisse ainult käsitsi pead siis lülitama 1LNB mis tuleb ühe panni pealt ja 3LNB-d mis tuleb siis sellest diseq-ist mis väljas.
Sul ei ole õigusi, et siin postituses manuseid näha.
Saan täiesti aru, et ühest lülitist tuleb ainult üks kaabel. Praegu ongi mul toas kaks kaablit üks tuleb ühelt poolt tuba (36E) ja teine tuleb teiselt poolt (19.2E jne). Kahe lüliti kasutamine oleks praegu kõige mugavam lahendus. Igatahes sain oma küsimusele vastuse, mille eest suur aitäh kõigile! Sain ka viited vajalikele lülititele. Aga siiski kaalun ka seda lisakaabli paigaldamist.
Nii et kui sul välimine diseq 1.1 siis tuppa 1.0 (siis vahetab automaatselt) või kui õues 1.0 siis tuppa see mille pildid panin ja saad käsitsi vahetada,kui muidugi võimalus diseq ini viia 36e kaabel siis pole mingit probleemi on sul kõik 4 auku diseqis täidetud ja tuppa jääbki 1 kaabel.Samas kui tahad 36-ele lisapäis panna siis ma arvan on mõtekam jätta see kaabel siiski tuppa paned välja 2 diseqi mis on 1.1 versiooniga muretsed tuppa 1.0 ikkagi ja saad nii
rohkem satte näha.19,5 ja 13 sinna annab aretada veel ühe LNB kindlasti ja 36e-le mina paneks 28,2 keskele ühele poole 36,0 ja teisele poole 23,5 veel siis on sul ühel pannil 3 ja teisel 4LNB-d eeldan et sul on vähemalt 80-90cm taldrikud.
Kui sul väljas on 1.0 diseq selle paneks ma tuppa siis ja muretseks 1.1 versiooniga 2 tükki kummagi panni juurde (1.0 on natsa raskem hankida)Valik on sinu ja võimalusi on rohkesti