DEMAG - luuk luuguks, aga tavaliselt on seal masina ees suht vähe ruumi ja miski välja ulatuv USB pulk on väga kergesti inimese kõhule ette jääda ja ära murduda võiv asi.
Suurem osa asjast on ikka Eestis tehtud.
Eks ta ole õige, et asjal ja asjal kipub vahe sees olema, ja DEMAG tõesti ei võta igasugust odavat jama jutule, ka Wittmann võib osade hiina toodangutega kiiksutama hakata, salvestad, ei tekki faile, loed ja seejärel tekkivad.
Ka kallis IPCAS 2 ei tööta Demagiga, kolmas versioon on ametlikkult välja öeldud, et see pidavat töötama. Aga too IPCAS ei ole üldse mitte odav.
Samuti ei võta jutule Brotheri tikkimismasinad mingit odavat hiina jama, ka muusikariistad- süntesaatorid ei salli odavat hiinlast.
Too ENGEL-i nõnda nimetatud originaal on suure tõenäosusega ENGELI kirjadega kestas olev odav hiinlane,
Engelil on eriti kõva vedruga luuk mis katet flopi seadme esipaneeli kohal kinni surub,
see USB jama ei tohiks küll kuidagi sinna normaalselt ära mahtuda.
DEMAG IBED ja SPS , saab kasutada igate moodi, võib teha 3 eraldi SD kaarti ja panna sinna igale erinev image fail peale, vastavalt siis DIAGNOSTICS, IBED, SPS.
Võib teha nii, et paneb ühele ja samale SD kaartile peale 3 erinevat image faili.
(esimene täht või number image faili nimes määrab ära millena seda faili kuvatakse 0-9, abcde...-xyz , kokku 10 numbrit + 26 tähte =36.)
Ibed on siis näiteks i-tähega , diagnostics d-tähega, sps vastavalt s-tähega, robotitel oleme kasutanud r-tähte ehk roboti süsteem.
SIIN video klipis on näha kuidas kõiki 36 kuvatakse.
http://www.youtube.com/watch?v=sC5wlteb6ms
Aga me ise oleme kasutanud ära seda peidetud image failide reziimi nende süsteemi imagete (flopi) hoiustamiseks.
Põhimõtteliselt on süsteem oma olemuselt väga lihtne,
image faili omadustes saab välises arvutis iga faili attribuutides(omadustes) kasutaja poolt määrata et failil on Peidetud omadused (või ei ole ehk on tavalised normaalse nähtavusega omadused.)
Emulaatoris kuvatakse normaal reziimis ainult tavaliste mitte peidetud omadustega image faile.
ja peidetud reziimi korral ainult peidetud omadustega image faile.
Üleminek peidetud reziimi toimub 1 nupp vajutada ja all hoida SD kaardi sisestamise hetkel, vahet pole kumb nupp, pea asi, et ainult 1 nupp.
Kui peidetud image failide kasutamise reziim on aktiivne, siis kuvatakse peale image faili numbri või tähe kuvamist segment indikaatoril alati 0,4 -ks sekundiks h-täht.
Peidetud reziimi aktiveerimine salvestatakse ka emulaatori eeprommi, ja stardil peale toite katkestust kasutab emulaator viimati enne toite katkestust kasutusel olnud reziimi (peidetud või mitte) , samuti peetakse eraldi mälu ja salvestatakse eeprommi mis number või täht image fail on kasutusel ja seda siis nii peidetud, kui ka mitte peidetud reziimi tarbeks eraldi.
Ühesõnaga peale toite katkestust võtab emulaator kasutusele just selle image faili, mis oli viimati valitud ja nii saabki peidetud omadustega failidest bootida ehk siis neid süsteemi flopi imagetena kasutada.
Siin on asja tutvustav video:
http://www.youtube.com/watch?v=QdAKUpgoJFs
Lisaks võib välja tuua sellise asja, et emulaator oskab ise seisvalt neid image faile ehitada, vajuta aga 2 nuppu korraga alla ja hoia natuke aega all ja muudkui ehitab neid image faile, kasvõi 36 tk kui vaja, ehk nii palju kui vaja.
Lisaks töötab see uue image faili ehitamine ka peidetud reziimis, sisestame SD kaardi samal ajal 1nupp all hoides ehk siis peidetud reziim aktiveerida, kusjuures ka siis, kui SD kaardi peal pole mitte ühtegi image faili saab seda uue faili tekitamise asja kasutada ja seda ka siis, kui oleme valinud peidetud reziimi ja seal pole ühtegi image faili.
http://www.youtube.com/watch?v=0bkl9UbdtDo
Ühesõnaga see uue image faili ehitamine on kasulik siis, kui on vaja robotile näiteks üks image fail (floppy) juurde teha, kuna juba olemas olev image fail on nii täis, et sinna juurde salvestada ei saa. Ei pea SD kaardiga kuhugile jooksma hakkama, vajauta 2 nuppu korraga alla umbes sekundiks ja saabki uue image faili ehk flopi juurde.
Ja teine juhus näiteks, kui teil on pakendis täitsa uus SD kaart, aga pole välist arvutit kasutada. Siin aitab ka see uue image faili ehitamise süsteem hädast välja.
Idee poolest saab ütelda nii, et emulaatorit on võimalik hakata kasutama ilma välise arvuti abita.