Ok, olgu siis VF ehk faktor, mitte koefitsent, aga mõte sellest ei muutu.
Kui püüda mõttega lugeda seda -
https://en.wikipedia.org/wiki/Velocity_factor siis ma kõigele vaatamata julgeksin öelda et väide "üsna kindlalt ei ole sellel terminil mingit seost kaabli kvaliteediga, küll on aga kindel seos kaabli valmistamiseks kasutatud materjalidega" kaotab suure osa oma mõttest. Kuidas saab vaadelda eraldi kaabli valmistamiseks kasutatud materjalide kvaliteeti ja neist koostatud kaabli oma kaabli kvaliteedi valguses? Kui nii saab siis võibki teha superkaabli riidepuudest...

.
Digisignaal degradeerub samuti kaablis, see avaldub lihtsalt signaali frontide nihkes ning teatud hetkest front on väljunud elektroonika poolt aksepteeritavast ulatusest, haardealast. Seepärast on HDMI kaablitel piiratud pikkus, nagu ka SPDIF kaablitel jne. USB kaabel on erisus, seal on pikkus piiratud vastuse saabumise ajaaknaga, kuna selles kaablis käib side kahepoolselt, duplex.
Väga lihtsustatult öelduna hakkab simplex digisignaal justkui ajas venima pikemaks kui tegelikult on ja seetõttu liiga "pikk" signaal mingist hetkest saadetakse kuu peale, tekib error. Mida shitem kaabel seda varem on signaal "ära veninud". 60cm OEM hiina siidinöör suudab SPDIF'i üle kanda, aga 10m sama kaablit on juba väga küsitav. Seetõttu ka tootjad hoiatavad et ärge kasutage neid SPDIF ühendustes, kuna tulemus ei ole garanteeritud.
Kuidas digisignaalis ära kuulda ja ära põhjendada erinevat suunda, ma ei tea. Analoogis saaks veel kuidagi, sõltuvalt maanduse kasutamisest.