Johhaidii, siin on niipalju wifi spetsialiste, et süda läheb pahaks
1. Wifiga pole kunagi mingi kiirus tagatud, olgu siis 2,4Ghz "tavaline" või 5Ghz "kiire ac võrk" Alati on häireid ja kiirus võib olla varieeruv sõltuvalt selle võrgu tarbijate arvust ja kaugusest sellest ruuterist/tugijaamast.
2. Wifi ehk traatida internet võiks olla sobiv nutiseadmetele, tahvlitele, süleritele ja muudele nutikodu vidinatele, sobib näoraamatus ja foorumis kiunumiseks, delfis lugemiseks ja ropendamiseks. SEE EI OLE sobiv mängurile, videostriimijale kus video pole bufferdatud, võrguadministraatorile, turvakaamerate "turvalisuse tagamiseks" jne.
Tüüpiline wifi ruuter mida saab eestis kuni 100-200eur eest osta tegeleb piltilkult ühe seadmega korraga.
Ehk et kui sina luristad UHD videot võrgust, siis piisab sellest kui lapselaps luristab samast wifist vähe teravamat Youtubei ja sinul hakkab pilt kohtvõrgus pisut tõksuma.
Selleks on ka küll rohtu näiteks mõni korralikum MU-MIMO wifi tugijaam mis suudab ka mitmete seadmetega korraga nahistada:
https://unifi-nanohd.ui.com/
aga siiski, eelmainitud tegelased ja tegevused võiks olla kaabli otsas sest tänased internetipaketid mis küündivad kuni 1Gbit/s peaks olema kaabeldatud vaatamata sellest, et wifi lahendused kiitlevad siin kuni AC 1700 jms kiirusteni. Wifi kiirustest arvestage läbilaskeks alati vähem kui 50% isegi kui mõlemad seadmed toetavad maksimaalset standardit.
Nüüd meediamängijatest.
Rebi üks või teine hiinakas, ikka oled lõpuks hädas.
Soovitus,
4K intel nuc, win10+kodi või libreelec+kodi
teine variant
AppleTV 4K ja pane sinna infuse vms. hea lahendus võrgust failide kuvamiseks.
Need mõlemad on kiired ja mugavad lahendused.
Häda pärast ka kohtvõrgu NAS Plex serveriga ning teleri sisse ehitatud Plex äpp aga varem või hiljem tekkib seal supporti probleeme.
Kui raha pole siis unusta kõik ära mida ma enne rääkisin
