raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Kasutaja avatar
canman
Entusiast
Postitusi: 110
Liitunud: 00:37, 06 Juul 2013

Re: raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Postitus Postitas canman »

Nõus siinusega. Täpsem vaste oleks ehk "digitaalhäälestusega tuuner", aga ju seda peeti liiga pikaks. :D
Kasutaja avatar
mustkass
Dissident
Postitusi: 7033
Liitunud: 22:25, 14 Juul 2003
Asukoht: Fellin

Re: raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Postitus Postitas mustkass »

Mul kapisahtlis vändaga üleskeeratav fm raadio - hüvasti patareid ja pistikuvool :smile98
AmikoViper4KDreambox900Vu+Solo4K PhilipsCinema21:9 LGOLED65C6D
T90 T85 1,8 1,0 0,8x3 0,9x4
90E-30W

Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
siinus
Edasijõudnu
Postitusi: 40
Liitunud: 22:54, 12 Veebr 2023
Kontakt:

Re: raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Postitus Postitas siinus »

kirjutasin tegelt pika jutu eelmisesse posti valmis, aga kärpisin enamuse ära eeldades et siinse foorumi kasutajad ilmselt peaks seda juba teadma.
Pmst tänapäeval on kõik FM "sangad" ja "köögiraadiod" digitaalse tuuneriga. Ei toodeta enam päris "mehaanilisi" tuunereid, vaid saad kerida oma mingit ratast mis reaalsuses liigutab potekat kust digisünt tuunib selle järgi sagedusi.
Digisünt on lihtsalt jõhkralt odavam ja sinna implementeerida mingeid AFT'sid on täiesti nobrainer. Ainult proge onju. Analoog tuuner on selle kõrval rakett.
Kasutaja avatar
Scott
Digivanake
Postitusi: 3314
Liitunud: 02:00, 22 Dets 2005

Re: raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Postitus Postitas Scott »

Raadio ostjale ei ole oluline, kuidas see tuuner on tehtud. Tema ostab reklaami järgi. Kui seda raadiot müüakse "digituuneriga", veel enam "uue digituuneriga", siis see on eksitav reklaam ja toote kirjeldus.
ottot kirjutas:Pakun uitmõtte, mis lähtub sõnast digit. Kui raadiol on numbriline näit ekraanil, et mis sagedusega jaama vastu võtab, siis võibki nimetada digivastuvõtjaks. Pildil toodud karbil on küll selline vanakooli skaala, kus inimsilm ise peab sageduse välja lugema.
See on vale väide. Tuuner selle näidu taga on ikka ja ainult analoogjaamade vastuvõtuks. Heterodüünile tehakse ostsillaatorsagedus digitaalsünteesi teel ja kuvatakse numbriliselt ekraanile skaala asemel. Vastuvõetava signaali ahel on analoog.

Senine praktika on olnud selline, et tarbijat ei koormata ülemäära tehniliste detailidega ja asjad on lihtsad - kui on analoogsaade, siis on analoogvastuvõtja, digitaaledastuse vastuvõtuks on digivastuvõtja. See reegel on kehtinud juba satiajastust, kui analoogtuunerite kõrvale ilmusid digituunerid, mis nüüd on muutunud vaid satituuneriks või satiboksiks, sest analoog on ära kadunud. Täpselt sama oli maapealsete ja kaabel-tv ülekandel vastuvõtjatega. Ka tänastel teleritel on selgelt juhendis digituuner ja analoogtuuner, kuigi viimatinimetatu on samuti nn digitehnoloogias (A/D signaalitöötlus) valmistatud. Ning ka SDR-vastuvõtja ei ole digiraadio, kuigi esimese asjana tehakse selles kõik vastuvõetav signaal digiks ja signaalitöötlus toimub tarkvaraliselt digitaalsena.

Ärgem hakakem raadio puhul seda rada muutma ja analoograadiovastuvõtjatele ekslikke nimetusi ja tiitleid juurde lisama, mis ostja segadusse ajab.
Kasutaja avatar
dabradio
Entusiast
Postitusi: 255
Liitunud: 19:55, 11 Dets 2023

Re: raadiote ostu-müügi teema: arutelu

Postitus Postitas dabradio »

IMG_2440.png
mul ka vändaga üleskeeratav dab+ ,fm raadio olemas kapis.
DAB raadio peab jääma ! ERR SD kanalid kinni panna DVB-T
Vasta

Mine “Raadiod”