Panasonicu plasma või LCD?

Siin räägitakse seda mis sülg suhu toob
Vasta
Kasutaja avatar
skystar
Entusiast
Postitusi: 188
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970

Postitus Postitas skystar »

ometigi on olemas sellised mõõteriistad, mis mõõdavad värvide vastavust tegelikkusele... kas just eestis seda ei tea ?
aga ühe kontrollimise võimaluse ma pakkusin välja...
tähtis on ju see, et teleri ekraanilt näeksin samasugust pilti kui tegelikkuses
... ehk kui filmitakse punast roosi , siis ekraanil on ta samasugune punane... sama tumedusega, samas toonis... aga mitte lilla või oranz
kui filmitakse sinist taevast, siis oleks see täpselt samasugune nagu ta silmale paistab tegelikkuses... mitte roheline ega roosa jne jne.
ja neid testtabeli generaatoreid, mis kunagi ammu olid olemas... nendega ei maksaks küll tänapäevaseid võrrelda... :D

aga tehnikas on ikka nii, et tulevik näitab...
üks näide ... võite lampvõimendit (helitehnikas) kiita niipalju kui tahate...
lettidel me neid ei näe
rohkem ma ei viitsi vaielda :D
lähen pidutsema... :D :D :D
lipp vardasse !!!!!
Kasutaja avatar
Energizer
Digivanake
Postitusi: 1673
Liitunud: 03:00, 01 Jaan 1970

Postitus Postitas Energizer »

skystar kirjutas: tähtis on ju see, et teleri ekraanilt näeksin samasugust pilti kui tegelikkuses
... ehk kui filmitakse punast roosi , siis ekraanil on ta samasugune punane... sama tumedusega, samas toonis... aga mitte lilla või oranz
kui filmitakse sinist taevast, siis oleks see täpselt samasugune nagu ta silmale paistab tegelikkuses... mitte roheline ega roosa jne jne.
ja neid testtabeli generaatoreid, mis kunagi ammu olid olemas... nendega ei maksaks küll tänapäevaseid võrrelda... :D
Vaata, selles asi ongi. Filmimisel sensor arvutab värvisügavuse ja muud parameetrid nii nagu programmis, mis kaamerasse programmeeritud on ette nähtud. Digitaalsetel kaameratel on kunstlik värvide korrigeerimine juba sisse kodeeritud. Küsimus on valgustugevuses, ehk siis selles, kui suur valgushulk langeb filmitavale ojektile. KUi valgust vähe, kasutatakse abivahendeid heleduse taastamiseks. Digi-seebikarpidel annab isegi päevavalguses ilma välklambita pildistamine kõvasti tunda.
Samasugust punast roosi nagu reaalelus see punane paistab, on raske saavutada. Tehke üks katse. Võtke suvaline pilt mõnes pilditröötlusprogrammis lahti. Soovitavalt umbes selline nagu GIMP vmt. Võtke selline tööriist nagu "pipett" . võtke proov mõnest originaalfoto värvidest. kleepige see uuele objjektile . Vaadake kas pilditöötlusprogrammi poolt segatud värv vastab sellele, mis on originaalpildil? Minul pole õnnestunud näiteks saavutada päris õiget halltooni. Eriiti kui foto sisaldab varieeruvat värvisügavust. Värv, mis saadakse arvuti programmiga ei vasta sellele mida me näeme reaalelus. Et digikaamerates kasutatakse samamoodi sensorit ning tarkvara pildi töötlemiseks, pole ime et punane mida sa pildistasid pole päris see, mis on reaalelus. Värvid on ligikaudsed.

MUsta ja valget on võimalik saavutada päris identset. Ülejäänud värvitoonidega on juba raskusi.
Kasutaja avatar
joonas
Entusiast
Postitusi: 481
Liitunud: 00:25, 08 Okt 2003

Postitus Postitas joonas »

Seda ma üritasingi skystarile seletada, et kõik on suhteline. Kui telerist ei paista pilt läbi kaamera samasugune, kui silmaga vaadates, siis kumba enne süüdistada, kas kaamera seadistust või teleri seadistust. Kaamerad on täis samamoodi igasuguseid pildiparandamise ka korrigeerimise algoritme. Juba päris vanadel kaameratel sai selliseid pisiasju, nagu heledust/kontrasti, värvide üldvälimust (igasugused bright/soft, daylight/inroom jne.) käsitsi reguleerida.

Kokkuvõttes ütlen ikka, et tavainimene ei võrdle mõõteriistadega värve, vaid tunneb heameelt silmale ilusa telepildi üle. Ja tavaelus reguleeritakse üleüldine värvide tugevus ikka oma maitse järgi paika.
Vasta

Mine “Muidujutt”