BDA draiverid olemas tootja lehel.
Põhineb QT1010 tuuneril, arvatavasti MT352 demodulaatoril ning EMPIA 2870 usb kontrolleril http://www.empiatech.com.tw/pro_em2870.htm
,sarnaseid usb pulki võib kohata ka mõne muu kaubamärgiga.
Komplektis on ka pult , kuid see toimib ainult originaal vaatamissoftiga. See aga eriti ei morjenda, saab ju winlirc abil suva puldi vajadusel külge pookida. Pealegi originaalsoft on üsna jama ja ei võimalda loomulikult pluginaid lisada, et kinniseid kanaleid vaadata.
Pildi sain kõigepealt ette ProgDVB-ga. DigitalWatch ei toeta ka vist pluginaid. Praegu katsetan DVBVieweriga, see isegi korra leidis kanaleid, kuid edasi andis veateate hardware not found...
Nüüd sain ka DVBVieweris pildi ette, tuli hardware optionites märkida, et see pulk omab CI moodulit ja muidugi lisada pluginad. DVBViewer töötab ka CoreAVC dekoodriga ja kokkuvõttes näitab sujuvamat pilti kui ProgDVB. Ainult, et tasuta Technotrendi versioon ei toeta BDA DVB-T tuunereid

Üldiselt tahab pulk umbes pool minutit ülessoojenemist enne kui kanaleid otsida või häälestada saab. Tundub, et tahab ka head signaali. Toimib kvaliteet 95% hästi Tartus katuse Yagiga, kuid 6km Valgjärvest kaasasolnud varrasantenniga ei saanud kuidagi head Quality näitajat.
Tsreaderi (TS=Transport Stream) http://www.coolstf.com/tsreader/ andmetel Tartus signal strenght umbes 21 500 katuseantenniga. Maal, 6 km Valgjärvest, kus mast otse aknast sisse paistab kaasasolnud varrasantenniga ainult 12 000 signal strength ja quality max 50%(enamasti ei leidnud PRogDVB mingit qualityt või siis harva 20-30%) ning pilti ei saanud kordagi ette. Samas maakohas torkasin selle pulkantenni teleka taha ja analoog tuli puhtalt ilma varjudeta. Tartus katuseantenniga toimib ka ProgDVB enamvähem. Tsreaderi signaalitugevuse andmed on võrreldavamad kui eri softide %-des andmed. Seda võiksid järgmised postitajad arvestada.
Vaatajakaardi saab külge pookida Ühispanga ID-kaardilugejaga kasutades newCS kaardiserverit ning ProgDVB-s ja ka DVBVieweris vastuvõtjana WinCSC. Step-by-step õpetust siinkohal ei jaga igale esimesele huvilisele.
Kasutades ProgDVB ja H.264 dekoodrina "CyberLink 264 Decoder Filter" , failinimi - CL264dec.ax , ver.1.7.0.2203 on minu AMD XP1800+ (1,54GHz) päris koomas, prose kasutus 60-90%. Pilt üsna katkendlik. Videokaart ka vana Radeon 8500, ilma h264 toeta.
Parema tulemuse annab DVBViewer ning CoreAVC dekooder:
prose koormuse pilt Discovery Sci korral
Üldiselt ei ole pilt sujuv. Nagu mõned siinsamas juba märkisid, jääb arusaamatuks miks pilt katkendlik on. Prose DVBViewriga ju üle koormatud ei ole. Ise kaldun arvama, et USB pole eriti usaldusväärne, võibolla PCI kaardiga oleks parem.
Võimalusel proovin paremate masinate ja ka läpakatega, annan teada.
Plus poole pealt - saab otse kõvakettale salvestada, kohtvõrku multicasting striimingut saata

Edit (7.jaanuar):
Proovisin nüüd ka Ordi Enduro M360C läpakaga (Celeron 1.4GHz, 256M RAM, Winxp pro). Minu üllatuseks näitas Progdvb sujuvat ilma katkestusteta pilti. Ainult, et midagi muud teha ei kannatanud samal ajal. Mälu ka loomulikult vähe antud isendil. Salvestamise ajal hakkas pilt ja hääl kakkuma, masin üsna piiri peal seega. Võibolla kui ilmuvad kodeerimata Eesti kanalid, siis need koormavad veidi vähem.
Prose koormus läpakal
Antud katsest saan järeldada, et USB pulk iseenesest toimib ning pean pildi jõnksutamise põhjust otsima oma masinast.
Edit (10.01)
Lisasin eraldi USB 2.0 PCI kaardi ja sain lõpuks pildi jõnksutamisest lahti. Emaplaadi (NF7-S ver2) USB süsteemil mingi jama ilmselt.
Netis surfates leidsin ka häid linke sobivate videokaartide, koodekite kohta:
http://www.behardware.com/news/8117/cor ... video.html
http://www.extremetech.com/article2/0,1 ... 971,00.asp