Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)
On vist tõesti tõstetud:haistag kirjutas:signaali tugevust on tõepoolest tõstetud ...mul nüüd s 86 peal ...enne oli 66
Ch 45: Q-60%
Ch 59: Q-50%
Enne:
Ch 45: Q-60%
Ch 59: Q-0...40%
Mul ka teistsugune vastuvõtja: Digiality T-2001 CX
Kahjuks ainult MPEG-2, Aga sirvin ikka kanaleid.
Olen ikka veel Noarootsis, Läänemaal, u. 80...90km Tallinna mastist.
Ei ole ka igapäev korralikku levi.
Valgjärve mastist ei tea mina midagi, aga Tallinnas on vist tõesti tõstetud, või eksin?haistag kirjutas:nonoh ......ilm ikka 20 % signaalitugevust ei muuda ....ja täna signaal endiselt 86 ja vahel rohkemgithompson kirjutas:ilus ilm loeb ka ikka päris palju! vaadake kui ilus ilm eile oli!.....igatahes on tugevust tõstetud välgjärve mastsis .
Ilm on nii ja naa...?!.uihiibbibkikk
selline se ilm ongi.
Küsisin eile Levirast järgi ja vastati, et Tallinnas pole tõstetud. Nende väitel tõstmine seisab Tallinna 59.kanali Venemaa poolse kooskõlastuse taga, mida ei saagi. Minu arust on põhjus selles (uurisin netist venelaste raadiosageduste tabeleid ja laadisin ühe raamatu djvu formaadis alla), et venelastel on osa UHF kanaleid (42, 47, 53-60) muus riiklikus kasutuses (valitsusside, kosmoseside raadionavigatsioon jne). TV-d sinna ei lasta. Pahupidi värk võrreldes muu maailmaga.
Levira peab 59-nda kanali 64-nda vastu vahetama, alles siis hakkavad tõstma ka 45.kanalil Tallinnas. Valgjärvel oli ERP tõstetud mõlemal sagedusel 10kW peale 8.märtsi pärastlõunal.
Levira peab 59-nda kanali 64-nda vastu vahetama, alles siis hakkavad tõstma ka 45.kanalil Tallinnas. Valgjärvel oli ERP tõstetud mõlemal sagedusel 10kW peale 8.märtsi pärastlõunal.
Kas seni oli 2200W nagu väidab http://www.levira.ee/fldtv.html ?jyri403 kirjutas: Valgjärvel oli ERP tõstetud mõlemal sagedusel 10kW peale 8.märtsi pärastlõunal.
Imelik, et TSreaderi absoluutskaalas tõusis signal strength
21 000 pealt ainult 25 000 peale (Kworld DVB-T 380U usb pulk)
5 kordse võimususe tõusuga oleks oodanud suuremat muutust. Muidugu pole teada, mis valemi järgi tugevust arvutatakse antud isendi korral.
Unustasin lisamata, et Levira väitel ilmub ametlik info selle kohta järgmise nädala alguses. Seda, mida nad väidavad,peab nende käest ise küsima. Minge levira kodulehele, seal on tagasiside rubriik ja pange oma küsimused kirja. Teile vastatakse igal juhul.jaan kirjutas:Kas seni oli 2200W nagu väidab http://www.levira.ee/fldtv.html ?jyri403 kirjutas: Valgjärvel oli ERP tõstetud mõlemal sagedusel 10kW peale 8.märtsi pärastlõunal.
.
Täna sai Tartus sõbra pool softi uuendatud zuumboxil. Ajaviiteks kammisime eetrit ja leidsime midagi E40 peal (S oli kuskil 25-40% peal) ja Q kuskil 5-10% peal. Huvitav, kas Valgjärves katsetatakse midagi? (sagedus E40 on antud sinna). Mis veel imelikum, oli see, et midagi leidsime ka E59 pealt (S=30%, Q=5-10%). Antenn oli lairibalogo koos meeter-detsimeetervõimendiga (võimendi vene toode, G=25dB). Antenn vahtis kammimise momendil (kuskil kella 3 ajal pühapäeva pärastlõunal)Valgjärve ja Pihkva TV mastide vahepealsesse suunda, Tallinnale seljaga. Ei usu, et pooleteisekilovatine Tallinn siin ilma tegi. Mingit superlevi ka polnud.
Soovitaksin kasutada võimsuse hindamise juures alati dB skaalat - näiteks saatja ERP võimsuse hindamisel detsibelli ühe vati suhtes - dBW => 1 W = 0 dBW;jaan kirjutas:Kas seni oli 2200W nagu väidab http://www.levira.ee/fldtv.html ?jyri403 kirjutas: Valgjärvel oli ERP tõstetud mõlemal sagedusel 10kW peale 8.märtsi pärastlõunal.
Imelik, et TSreaderi absoluutskaalas tõusis signal strength
21 000 pealt ainult 25 000 peale (Kworld DVB-T 380U usb pulk)
5 kordse võimususe tõusuga oleks oodanud suuremat muutust. Muidugu pole teada, mis valemi järgi tugevust arvutatakse antud isendi korral.
10 W = 10 dBW; 100 W = 20 dBW; 1000 W = 30 dBW; 10 000 W = 40 dBW; 100 000 W = 50 dBW
Seega lõppvõimsus (hm, see on ju ERP, mille kohta võiks veel pikka juttu ajada - kes soovib, saatku PM) on hetkel siis 40 dBW; enne oli aga umbes 33 dBW.
Seega võitu sai umbes 7dB.
Mõni kord on see 7 dB hindamatu väärtusega, kui vastuvõtja oma minimaalse C/N (carrier/noise) nivoo juures "väriseb", aga üldiselt annab lihtsalt teatud marginaali signaali nõrgenemise puhul ilmastikutingimuste halvenemise korral.
Selge see, et kohtades, kus enne"kord oli ja kord ei olnud", peaks nüüd vastuvõtt stabiilne olema.
Üldiselt aga peaks C/N marginaal vastuvõtu jaoks "igal kellaajal" olema ikka suurem. Sellele aitab kaasa normaalselt ehitatud antennisüsteem vastuvõtja jaoks.
IMHO - 40 dBW ERP Valgjärve masti jaoks on ikka häbematult vähe. Tean omast praktikast, et Soomes on üldlevinud DVB-T saatja võimsus antennifiidrisse ligikaudu 34 dBW, millele lisandub antenni võimendus (tavaliselt kusagil 11- 14 dBd kandis, sõltuvalt antenni konstruktsioonist) miinus antennifiidri sumbuvus sõltuvalt pikkusest kuni 2 dB.
Seega kokku saab soomlaste tavasaidi jaoks ERP 44-45 dBW võrreldes Valgjärve 40 dBW-ga.
Ah et mis vahet on??? Vaadake veel kord seda dBW muutumise sõltuvust, ja kõige tähtsam on, et muude võrdsete tingimuste juures on vastuvõtukohas signaal 4-5 dB suurem

Midagi ei leidnud. Digisignaali tundis küll ära. Panin kanaliotsingu küll tööle, aga sellise ülalmainitud Q väärtuse juures ei saagi midagi leida. Seepärast see tekitabki küsimusi. Koht oli Annelinnas Kivilinna poe juures paiknevate 9-korruseliste majade naabruses, lõuna pool nendest, nii et suunad Pihkvasse, Valgjärvele ja Läti poole vabad. Sõber rääkis, et ülilevidega udutavad soome analoogid ka sisse. Võib-olla on nn. läbilöökidega tegemist signaali ülevõimendamise tõttu. Ei oska öelda.jaan kirjutas:Ja mida sa leidsid nende sageduste pealt?
Just proovisin, DM antenn otse Valgjärvele Tartust (ja otse DVB-T usb tuuneri taga ilma võimuta) ning ei midagi.