Starmani maapealne digi-tv (DVB-T H.264)
Tsreader annab DVB-T korral ainult mingi absoluutskaala signaalitugevuse väärtuse. DVB-S korral aga SNR (signal to noise ratio).Henkka kirjutas:
Soovitaksin kasutada võimsuse hindamise juures alati dB skaalat
25000/21000=1,19 ->0,75 dB võimsuse ehk 1,5 dB pinge tõusu.
Kahtlane, et odav usb pulk üldse usutavat infot suudab anda.
Kui oskad soovitada mõnda paremat softi windowsi all, millega DVB kaartide signaalitugevust hinnata, siis jaga infot.
Ei, vabandan,jaan kirjutas:Tsreader annab DVB-T korral ainult mingi absoluutskaala signaalitugevuse väärtuse. DVB-S korral aga SNR (signal to noise ratio).Henkka kirjutas:
Soovitaksin kasutada võimsuse hindamise juures alati dB skaalat
25000/21000=1,19 ->0,75 dB võimsuse ehk 1,5 dB pinge tõusu.
Kahtlane, et odav usb pulk üldse usutavat infot suudab anda.
Kui oskad soovitada mõnda paremat softi windowsi all, millega DVB kaartide signaalitugevust hinnata, siis jaga infot.
mina olen pensionieelikust raadioinseneri haridusega (TPI 1980.a. "olümpia väljalase"

Aga üldiselt töötavad raadiovastuvõtuseadmete nn. "signaalitugevuse indikaatorid" tavaliselt AGC (eesti keeli Automaatne Võimenduse Regulaator) pinget jälgides, ja milline on selle pinge suhe sisendsignaali nivooga, teab ainult vanajumal ise.
Või on mõõtevastuvõtja valmistajafirma selle sõltuvuse ära testinud ja annab igale pillile ka individuaalse info (enne vastuvõtja väljasaatmist mõõdetud sisendsignaal/AGC graafik) kaasa.
Seega vabandan veelkord, aga mu jutt oli lihtsalt selleks mõeldud, et anda hinnangut, mitu dB saab juurde, kui ERP kasvatatakse 2,2 kW pealt 10 kWni.
Nojah - mis kuradi asi see ERP on ???
Eks ta nii ilmselt ongi. Olenevalt riistvarast ja selle draiveritest, suudab mõni tarkvara ka tõelähedast infot kuvada.Henkka kirjutas: Aga üldiselt töötavad raadiovastuvõtuseadmete nn. "signaalitugevuse indikaatorid" tavaliselt AGC (eesti keeli Automaatne Võimenduse Regulaator) pinget jälgides, ja milline on selle pinge suhe sisendsignaali nivooga, teab ainult vanajumal ise.
Täpselt nii, aga kui Sa kasutad antenni võimenduse jaoks dBi mõistet, siis saad EIRP.Feliks kirjutas:ERP on vist kiirgusvõimsus. Saatja väljundvõimsuse (output power) ja antenni võimenduse (dBi) mingi korrutis või??? Kindlasti on kuskil i-netis olemas seletus.
Tehakse nii ja naa, sellepärast tulekski jälgida, kas antenni võimendus on antud dBd (võimendus dipooliga võrreldes) või dBi (võimendus isotroopse kiirguriga võrreldes - see aga on üks teoreetiline julla, mida reaalses elus pole olemas) ühikutes.
Eriti ameerika antennifirmad armastavad väga dBi kassutada, kuna sama antenni võimenduse number on sel juhul 2,14 võrra suurem kui dBd kasutades. Ja - "bigger is bigger"

Välja näeb kogu lugu nii:
antenn 12 dBi = antenn 10 dBd (noh, ja teine antenn on ju 2dB väiksema võimendusega...nüüd tean täpselt, millise nendest kahest ma ostan

Lõppkokkuvõttes ERP saad siis nii: saatja väljundvõimsus fiidrisse dBW - fiidri sumbuvus antud pikkuse ja sageduse puhul dB + antenni võimendustegur antud sagedusel dBd.
On kogemust kellegil krt mis moodi see arvaldamine käib.Läksin poodi ütlesin,et maksan boxi kohe kinni õeldi raha pole vaja saab ilma tuleb arve koju.Kuu aega box kodu tuleb arve 00.00.Kas peaks rõõmustama või ootama hullemat?Kaart küll 2 kuud tasuta ja viin tagasi,aga boxi jätaks endale.
või kellegi näpukas ja box tasuta
. Krt nendest aru saab.


Zoom-i puhul ei ole põhjust neid kiita. Seni Eestis müüdud Dreamboxide ja nende kloonide riistvara ei ole võimeline h.264 pilti dekodeerima. Ainus mudel mis peaks seda toetama on Dreambox 8000. Juba üle pooleteise aasta lubatakse... Ja kui see lõpuks tuleb, siis hind saab olema utoopiline. Vanemad DVB-T'ga Dreamboxid kõlbavad võibolla Soome kanalite vaatamiseks, kuid mitte Starmani ZOOM'i jaoks.Henkka kirjutas:Pole mul ka paljukiidetud Dreamboxi ega midagi..
Nõus. Praegu on paljud sunnitud teleka kõrval erinevate vastuvõtjate virna hoidma:
1) NDS Videoguard vastuvõtja Viasat'i vaatamiseks
2) Zoombox - Starmani Zoomi h.264 ja soome MPEG2 kanalitele
3) Dreambox vms. - avatavatele sateliidikanlitele, vms.
4) võibolla ka veel DVB-C boks kaablikanalitele
Esimesed kaks ei võimalda salvestamist. Kõigi nende vastuvõtjate jaoks on ka oma pult või siis lisaks veel universaalpult. Kogu süsteemi keerukust arvestades on igati loogiline, et tavakasutaja sooviks nö. all-in-one vastuvõtjat...