Sombi kirjutas:"Poolakate" kohta mõned tähelepanekud:
1. Väiksed lisapulgad ehk direktorid ei oma reeglina mingit funktsiooni, ka kõrgematel kanalitel. Iluasjad.

Iluasjad nad kipuvad vabrikuteostuses enamasti olema küll. Minul on kunagisest kasutamisest meeles, et kui vastuvõtukohas oli vähegi arvestatav signaal, ja kui veel kasutusel oli ka antennivõimendi, siis nonde pulkade olemasolu või asend ennast tunda ei andnud. Elasin aastaid tagasi üsna põhja-eestis (vähemalt hetkel Tartust vaadates) - nii umbes Tapa linna laiuskraadil. Ja loomulikult oli tarvis siis vaadata lisaks kohalikele kanalitele ka kõiki Eestis tuntud soomesid. Paraku, et kortermaja katus polnud isiklik omand, siis seepärast mingit võimsat "antennipuud" sinna rajada ei saanud - pidin leppima tagasihoidliku suurusega ja tol ajal suht uudse "poola restiga". Selle ühe antenniga oli vaja siis (õnneks enam-vähem ühest suunast)vastu võtta kõik kanalid alates Tallinast teisel kanalil tulevast ETV-st kuni detsimeetri peal tulevate meie- (oli vist mingi "Tipp-TV") ja Soome kommertskanaliteni.
Mässamist oli palju ja suvejooksul eksperimenteerimise- ja ehitamise käigus "kulutasin ära" vähemalt kolm poolakat. Kõik nad erinesid kaasapandud võimendite poolest ja erinevad olid ka need "direktoritega" nooled. Kui siis lühikese avavahemiku jooksul ühel- ja samal antennil sai vahetatud ja proovitud erinevaid direktorite komplekte, siis oli kaugemate ja nõrgemate kanalite vastuvõtu juures erinevusi märgata küll. Sai ka ise "silma"- ja mingi "kuuenda meele" järgi neid pulki sinna komplekteeritud (erinevatest antennidest tekkis neid ikka paras pihutäis) ja erinevaid pulkadevahelisi vahemaid katsetatud - tekkis ikka erinevus küll. Kuna ühe antenni poolt vastuvõetav diapasoon oli ülilai, siis ikka oli võimalik kusagilt "keskelt" ühtesid niigi tugevaid kanaleid kas maha suruda ja lõpust teisi nõrgemaid esile kergitada või vastupidi. Abiks oli veel erinevate võimendiplaatide katsetamine ja ka näiteks antenni aktiivelementide lühemaks lõikamine. See viimane tegevus põhjustaski enamasti turule uue antenni järele mineku, sest liialt kärbitud antennielementi enam tagasi pikaks venitada ei saanud.

) Antenni otseselt genereerima mina vist ei saanud, kuid palju peavalu põhjustas teise kanali peal töötav tugev ETV saatja. Et antenn võtaks edukalt vastu ka meeterlaine peal tulevaid soomesid, selleks oli vaja kasutada noid eraldi kaasa pandud pikki "vuntse". Need omakorda olid aga liiga pikad - tugev ETV signaal tuli nii võimsalt antenni, et sisuliselt surmas antennivõimeni töö tema ülejäänud diapasoonis ja ülejäänud kanalite vastuvõtt oli tugevalt häiritud (võib vist öelda "modulleeritud") ETV poolt. Nii katsetasin nonde pikendustegagi igasugu trikke teha: toppisin paari keeruga pooli vibraatori haarade vahele või keerasin neid lihtsalt rõngasse (krt!- hiljem vaatasin, et sihukesi rõngasse keeratuid on müüa kah!) ja lõpuks lõikasin neid üldse lühemaks. Isegi antennivõimendi plaate sai pisut moditud. Neid, mis olid kaheastmelised, neil sai esimese ja teise astme vahelt toiteahel puruks kratsitud ja sinna vahele ferrittsüdamikul drosseli ja kondekate abil lisa toitefilter ning sealtkaudu ka häirete suhtes lisa lahtisidestus tekitatud. Täppismõõtmisi ma ei teinud, kuid vähemalt silmaga ekraanipilti vaadates
tundus sellest "hiromantiast" abi olevat. Minupuhul hakkas see ETV-st tulenev häire isegi sõltuma näiteks ka antennimasti püstihoidvatest trossidest/traatidest - pidin needki jupitama ja isolaatorid (portselanist "ube" enam saada polnud - saagisin-viilisin-puurisin tekstoliitklotsist ise) vahele panema.
Tulemuseks oli kaugeltvaadates tagasihoidlik ja tavaline "poola rest". Üks antenn, üks kaabel ja kõik signaalid korraga. Kõigil meil kättesaadavatel kanalitel olid alati garanteeritult ka igati vaadatavad pildid ees. Tõsi! - eri ilmaolude juures olid erinevad kanalid siiski pisut erineva leviga. Rohkem probleeme tekkis nn üli-levi aegadel. Täna ei mäleta enam, et mis kanalid siis mida segama kippusid, kuid "boonusena" tulid siis kusagilt süva-soomest miskid kanalid (vähemalt reklaamipauside ajal olid reklaamid lõunasoome omadest erinevad) ja miskeid rootsikeelseid programme oli ka võimalik vaadata.
Sihuke pikk OT-ks kippuv jutt sai nüüd..
Aga olgu see siis lihtsalt lohutuseks või näiteks kasutaja ompu'-le, et millist "kammajjaad" on võimalik teha ja näha, et mingite piiratud tingimuste juures omale rahuldavat tulemust saada.
