peeter3000 kirjutas:et Soomet vaadata tuleb zuumboxi erinevad lemmikute listid teha:
Espoo,Lahti jne.
Kas enam ei esine seda probleemi, et boksi mälust muxid ära kustuvad, kui neid seal liiga palju oli?
EDIT: mõtlesin olukorda, kui Espoo, Lahti, Pernaja ja veel mõne saatja kõik muxid sisse on loetud. Nii 150 kanali kanti. Vana softiga oli nii, et sellise arvu kanalite meelespidamine käis boksile üle jõu ja hommikul sisse lülitades oli "KÕIK"-kanalilist tühi ning pidi kanaleid uuesti sisse söötma hakkama.
Viimati muutis Scott, 01:41, 16 Apr 2008, muudetud 2 korda kokku.
E32 kõikus pidevalt 0 ja 20 vahel, pilt enamasti ees
E44 Q 5...60 ! Enamasti 30....40
E46 Q 5...20, pilt enamasti ees (esmakordselt sain täna C muxi kätte !)
Naljaks oligi see hirmus suur kõikumine lühikese ajavahemiku sees (vahest mõne sekundiga 5-st 30-ni !) ja see, et pilt oli enamsti ees ka väga madala Q-ga.
E35 (dvb-h) Q90 !
PS. Mul kustutavad programmiuuendused pidevalt Lemmikute listist kanaleid... hakkab juba närvidele käima... peaks boxi vahetust nõudma ?
Kuna eile oli kuu 2.teisipäev,siis oli ka raadioamatööride 433MHz aktiivsusõhtu, kuulates Soome amatööre siis erilist UHF ülilevi küll ei olnud,üsna tavaline selles osas....
Viimsi poolsaare alguses,Triax100+antenni ajam RAK380;
TV'd: Sam. QE65-Q ja LE40D550 + Elion boxid ARRIS VIP1113 ja VIP5305
soundb:Sam.HW-K450
blue-ray: Sam.BD-J5500
Raadio: Yam. R-N303D ja Imperial DABMAN i200 + 9el.vert. DAB-yagi az.WE
peeter3000 kirjutas:et Soomet vaadata tuleb zuumboxi erinevad lemmikute listid teha:
Espoo,Lahti jne.
Kas enam ei esine seda probleemi, et boksi mälust muxid ära kustuvad, kui neid seal liiga palju oli?
EDIT: mõtlesin olukorda, kui Espoo, Lahti, Pernaja ja veel mõne saatja kõik muxid sisse on loetud. Nii 150 kanali kanti. Vana softiga oli nii, et sellise arvu kanalite meelespidamine käis boksile üle jõu ja hommikul sisse lülitades oli "KÕIK"-kanalilist tühi ning pidi kanaleid uuesti sisse söötma hakkama.
Selle probleemiga oli mul pistmist aprillist 2007 kuni novembri lõpuni 2007, mil tehti uus softiuuendus ja kolmandad muxid tööle pandi. Praegu on üle 200! kanali mälus ja peab meeles küll. Pole probleemi.
Jätkan juttu neljapäeval eetris olnud digiüleminekut käsitleva "Huvitaja" saate teemal. Isiklikult ma ei arva, et saates osalejad seal Soome vaatamisse halvasti suhtusid, esmapilgul võis saates osalejate väljenditest a'la "jumala armust" ja "ei pea seda nägema" jääda mulje veidi üleolevast suhtumisest, kuid seal konstanteeriti samuti seda situatsiooni Soome digiga, mida me siin foorumis aastate ja kilomeetrite viisi läbi hekseldanud oleme.
Ma küll ei usu, et soomlased tahtlikult programmide levimise tõkestamiseks Eesti suunal saatjate võimsust spetsiaalselt piiravad. See on meie lugupeetud Sideameti nõue minu arust, et lõuna ja kagu poole meie sama kanali saatjate võimalike segamiste vältimiseks piirata Espoo saatja kiirgust. Ilmselt hirmsasti kardetakse Pärnu E32 pärast, aga küsitav on ka E44 ja E46 levi piiramine. Seda ei tea, kas Soome autorikaitse ka seda nõuab. Ilmselt mitte, sest nt Anjalankoski digisaatja levi lõuna suunas piiratud pole, võib olla ka seepärast et ta nii ligidal Eestile ei paikne kui Espoo. Üks sagedus on Anjalankoskil sama, mis Koeru TV3 analoogsaatjal, nimelt mux B, E27. Sellel võimsuspiirangut minu teada pole Koeru suunas. Üldiselt autorikaitse Soomes nõuab nt raadiotelt netiedastuse eest päris räigeid summasid, kui need väljaspoole riigi territooriumi levida soovivad. YLE levitas oma programme 2004 aastani livena netis, siis pani need kinni lahkarvamuste tõttu nende autorikaitse organisatsiooniga GRAMEX OY, nüüd õnneks on need tagasi. Eraraadiod on netist kuulatavad ainult Soomes. Sellist luksust, et nt raadio Kukut Ameerikas kuulata saab, seal ei ole. Aga Saksa ja muu Euroopa, nt Norra kõik jaamad on siin ka netis kuulda. Soome paistab üks isevärki maa olema selle poolest, püüdes iga hinna eest ennast väga sulgeda muule maailmale. Midagi pole teha. Kui nende seadusandlus autoriõiguste poole pealt on selline, nagu on, peame leppima. Ausalt öeldes ega endale ka Soome kanalite kadumine Eesti võrkudest ei meeldi. Loodan, et ei hakata materdama teemast kõrvalekalde eest, püüdsin asja natuke selgitada.
Olen Jüri403-ga põhimõtteliselt nõus, kuid seda saadet kuulnuna jäi veidi häirima saate ümmargusevõitu jutt ja saatejuhi teematundmise kohatine nõrkus. Jällegi ei tehtud alguses kuulajatele selgeks, millisest digivastuvõtutüübist jutt käib, seetõttu läks osa helistajatele mõeldud aega satiantenni õigeksrihtimise õpetamisele. Need telerivaatajad, kes hangivad teadmisi "Huvitajast" ja mujalt samalaadse suunitlusega ajakirjandusest, vajavad SELGET ja konkreetset SISSEJUHATUST teemasse, mitte natuke juttu maapealsest, siis satidigist. Sellest tulevadki väärarvamused, et digi = SAT. FTA ja Zuumi vahest pole mõtet rääkidagi, kui reklaamideski on ZUUMi kanalid ETV, K2, TV6 jne.
Pensionärist toaantenniga telerit vaatavale naabrile ei suutnudki selgeks teha, et ta vabade kanalite eest maksma ei pea, ainult boksi hinna. Tema vastu, et käib vana "sisteem" küll. Kui see välja lülitatakse, ta enam telekat ei vaata.