

Kes-mis-kus hakkab olümpiat HDs edastama? ETV2 kohta seda nagu mainitud pole...?Termiit kirjutas:Varsti tahaks arvutile USB pulga osta ja vaadata selle kaudu olümpiat HD's.
http://digi-tv.ee/viewtopic.php?f=44&t=9444" onclick="window.open(this.href);return false;veicos kirjutas:Kes-mis-kus hakkab olümpiat HDs edastama? ETV2 kohta seda nagu mainitud pole...?
Täpselt, täiesti puhas ja müravaba... ainult et näod on ühtlaselt ühte tooni, pilt on udusem, nagu oleks kineka teravduspinge ära vajunud, kujutise elementide vahel jooksevad "sipelgad", sujuvalt liikuvad ühtlased taustad pole puhtad, vaid näevad välja nagu vihma kätte jäänud akvarellmaal. Ja kõik see kirjeldatu on näha 14" Sony Trinitron torutelekaga, rääkimata mustvalgest 21" monitorist. Et täpne oleks, pole tegu mitte mustvalgeks keeratud värvimonitoriga, vaid ühekiirekromoskoobiga. Kuna sellel puudub metallvõre kahuri ja ekraani vahel, kuvatakse kujutis üks-ühele sellisena, nagu ta boksi analoogväljundist tuleb. 21" värvikineskoobis tundub pilt seepärast "puhtam" (vähemate pakkimisvigadega), et ekraani taga olev apertuurvõre "silub" need ära. Trinitronis on selle võre asemel ribad, mis lasevad kiiri rohkem läbi, seega pakkimisvigu rohkem näha.descite kirjutas:appi. mida võrdlused... 40" lcd ja suuremad.. olge head ja võtke tehke selline test : Tallinna mastist u 70 km kauguselt ajage logo ( või lairiba dm) püsti, pange järgi 15" crt ja vaadake millist analoog pilti näete... seda analoogpilti ei anna kõrvutada ühegi sd pildiga satilt ega eesti dvb-t'ga. Enamus TAVALISI inimesi kes sellises olukorras digiboxi järgi panevad, kiidavad pilti ! Seda sellepärast, et täiesti puhast ja müravaba ( et lumesaduta või teralisuseta) on niimoodi analoogis väga raske saavutada...
ma saan aru et kui mõnesjal inimesel on 40" ja suuremad telekad siis võtab kurtma.
kusjuures niipalju kui olen ctechiga ~40" crt'l (scart) vaadanud eesti tigi, pole kurta midagi..
Kui keskmine kolme lähedal on siis lubatav maksimum peaks ikka oluliselt kõrgem olema, näiteks 5.roska kirjutas:Mid puudutab FTA kanaleid, siis kanalitele on kätte antud miinimum ja maksimum ning kui vaadata statistikat, siis kasutavad nad tipphetkedel ka maksimumi ära. ETV istus jalka ajal pidevalt 3 M peal.
Võrdlesin nimetatud filmi läbi analoogi ja DVB-T fta ja Zuumi. Analoogis oli, nagu oli, kuid Zuumi TV3 oli minu silmale parem kui fta-s. Samuti on Zuumis MTV Eesti, Neljas ja vaatamata kehvale algmaterjalile ka Fox Crime selgem kui fta muxi kanalid. Vaid Kalev Sport ja TV6 on mõnikord sama terava pildiga kui eelnimetatud. (PS. See on minu subjektiivne arvamus.)roska kirjutas:Kes tahab näha tõeliselt õudset algpilti vaadaku praegu TV3s käivat filmi. Eriti hästi on see näha Zuumi TV3s, sest FTA puhul kasutatakse mürafiltreid. Ja mida te nendest koodritest tahate, kui on selline algmaterjal. Teevad, mis suudavad, aga sitast saia ikka ei tee.
Lugesin seda teemat nüüd üle pika aja arvutist ja korralikult üle. Kvaliteeti puudutavatest postidest ja kogemustest järeldan seda, et sitast saiategemist ei taha siin foorumis keegi....(koodrid) teevad, mis suudavad, aga sitast saia ikka ei tee. ...
Pehka saatja pannakse küll 45 kanali peale,aga Kundat ennast see saatja siiski katma ei hakka,vaid antennid suunatakse läände,Võsu poole,olgugi et mast saab asuma Kunda külje all.jyri403 kirjutas:Mul on jäänud ka mulje kui võrdlesin nt etv pilti elionist ja fta dvb-t-st, siis dvb-t nagu kasutaks mürafiltreid, millest ka pildi hägusus. Aga selle kohta teadjamad siin vaikivad.
Muide teine asi veel. Kohtla- Nõmme mux ja Koeru mux (viimane tuleb küll peegeldusega) olid täna Kundas jälle tugeva Lahti levi poolt tugevasti häiritud. Esitan varsti teabenõude TJA-le Pehka saatja planeeritava sageduse kohta ja panen juurde jutu eelmainitud saatjate segamise kohta Lahti poolt. Näis kas panevad ikka E45 kanalile nagu Levirast üks töötaja kirjutas. See on väga tõsine asi, kui kohalikku tv-d ei näe vale sagedusplaneeringu tõttu. Sellest siin enne ka juttu olnud.
roska kirjutas:Sniff 01, kus see küsimus oli? Ega profitehnikas ei ole nii, et valid seal ise koodekeid ja muid asju. Ostetakse valmis toode, kus määrad bitrate, filtreid ja muid selliseid asju.
sniff01 kirjutas:Loodetavasti on see piisavalt konkreetne küsimus.roska kirjutas:
Mida te selle kodeerimise ja muksimise kohta siis täpselt teada tahate? Tahaks konkreetseid küsimusi, täna on ainult üks vingumine. Ja konkreetne küsimus ei ole see, et miks on kvaliteet halb, sest nii ei saa üldistada.
Näiteks jalgpalli vaadates tuleb see praegu eriti hästi välja.
Analoog signaal, vaata 4:3 või venita 16:9 (42'') objektide piirjooned jäävad konkreeteteks, üleminekud hästi jälgitavaks. Ka infotabloo, kus seis ja aeg jookseb, pole midagi kurta.
Muidugi tuleb tunnistada et laialivenitamisel toimub natuke hägustumist kuid, see on nii marginaalne, et häirivaks ei muutu.
Digisignaal maapealsest levist. Võta see pilt ette kas 4:3 või 16:9 siis piisab ainult selle infotabloo vaatamisest, et aru saada, et midagi on konkreetselt mööda. Infotabloo üleminek muuks pildiks näeb välja justkui keegi oleks tindile vee peale valanud. Piirjooned absoluutselt ebaselged. Ja see mis väljakul toimub on sama hägune nagu kuskil 80te algusest pärit ja miski vana kinekarondiga vaadatud lapsepõlve mälestus.
Sai siin pundiga jalkat vaadatud ja kui vaikselt sokutasin selle digipildi ette siis hakati küsima, et mis nüüd juhtus, miks pilt nii s***ks järsku läks. Kuna pundis ka mõned keskeurooplased , siis sai öeldud, et selline näeb välja eesti digi ja see siis DVD kvaliteet eesti moodi. Ei ole vist mõtet kordama hakata, mida nad sellest asjast arvasid.
Seega küsimus, kuhu kaob pildi kvaliteet.
sniff01 kirjutas:...Ja kui ütled, et kehva signaali tõmbab LCD veel rohkem viladkile siis see ongi põhiküsimus:
1. Miks praegu eetrist tulev signaal võrreldes analoogi või viasatilt tuleva digiga nii mannetu on? Kus on see pudelikael mis asja teeb selliseks "plastiliiniks" ?
2. Millal on see hetk kui kvaliteet jõuab vähemalt analoogi kvaliteedile järgi?
3. Millal on see hetk kui jõuab kätte lubatud DVD kvaliteet?...
.
ära nüüd demagoogitsema kah kuku oma lubatud DVD kvaliteedi ja krt teab milliste muude isiklike emotsioonide tasemel - digi eesmärk on ikka pisut teine: vältida analoogvastuvõttu segavaid eetrihäireid ja tagada lihtsam vastuvõtt (pikemalt võiks seda lahti kirjutada kilomeetrite viisiZuumbox kirjutas:Digi põhiline eesmärk on sama sagedusruumi kasutades saata (loe: kaela määrida) 10 korda rohkem kanaleid. Jutt paremast pildikvaliteedist jne on ainult rumala rahva lollitamine. Palun vabandust kui ma nüüd kedagi solvasin, kuid juba Lible ütles, et tõde ei taha keegi kuulda aga valeta, vat siis oled mees