Progdvb OSD
Progdvb OSD
Millist OSD-d kasutate , originaal kaunis kehvake, kuna channel list kaob ntx üldse ära kui kinnisele kanalile juhtud?
Re: Progdvb OSD
Progdvb üldse üsna kehvake... Enamik siinsetest PC-DVB kaartidest tuksub vist ikkagi VDR'i taktis... MythTV kaa ehk üks alternatiiv...jaanusj kirjutas:Millist OSD-d kasutate , originaal kaunis kehvake, kuna channel list kaob ntx üldse ära kui kinnisele kanalile juhtud?
iCE
Re: Progdvb OSD
Kasuta Progdvb video redereri, siis ei kao sul kanalilist kinnisel kanalil ära. Aga jah, video tekitab ta tv-sse mingil kahtlasel 4:3 moel, mis jätab alla äärde musta riba ja ära ei anna ka kuidagi kõrvaldada. Samuti channel captioni parem äär jookseb kole viltu tv-s.jaanusj kirjutas:Millist OSD-d kasutate , originaal kaunis kehvake, kuna channel list kaob ntx üldse ära kui kinnisele kanalile juhtud?
Re: Progdvb OSD
Üldiselt jah, kui on vaja normaalset OSD'd või üleüldse DVB programmi, mille üle ei peaks vanduma kogu aeg, siis VDR koos mõne uhke skin'iga.ice kirjutas:Progdvb üldse üsna kehvake... Enamik siinsetest PC-DVB kaartidest tuksub vist ikkagi VDR'i taktis... MythTV kaa ehk üks alternatiiv...
Kui tahad veel ilusamat OSD'd, siis tuleb oma kaardile üks mäluklots juurde joota ja saab suisa 256 värviga OSD (tulenevalt SS1 kaardi vähesest mälumahust, ei saa seal rohkem kui 16 erinevat OSD värvi korraga ekraani peal olla). Samas, kui tegemist on SS2 kaardiga, kus pildi näitamine käib nii ehk naa üle XINE, pole kaardi mälumaht muidugi probleemiks ja ilus 256 värviga OSD on lihtsalt skini paigaldamise küsimus.
Mis Mythi puutub, siis minu arvamus sellest on äärmiselt negatiivne. Mythi ainuke eelis VDRi ees on klient-server arhitektuur ja mustmiljoni erineva meediasisendi tugi, kuid üldiselt on ta täiesti uskumatult õudne bloatware - no milline idioot tuleb selle peale, et multimeediakeskus hoiab oma kanaliliste ja timereid ja asju MySQLis...
Mõni aeg tagasi sai pisut kaasa mõeldud probleemile, kuidas veenda Myth näitama FSS Filmimeest, mille käigus selgus, et Mythi nägemus DVB kanalilistist ja transport streamist üldse on mitte lihtsalt mõttetult keeruline vaid lisaks ka äärmiselt naiivne.
Ent tõesti - ei ole olemas paremat DVB programmi kui VDR... Oleks lõpmata palju aega, siis võiks võtta ja uurida, kas õnnestub streamdev plugin uuemate VDRi versioonidega käima ajada - saaks uuesti klient-server arhitektuuri kah.
Nojah... VDR muidugi ei käi Windowsiga, kuid Windowsi nägemus DVB kaardist ongi üsna kliiniline...
Re: Progdvb OSD
CVS versiooniga ei tohiks probleeme olla.wookie kirjutas:Oleks lõpmata palju aega, siis võiks võtta ja uurida, kas õnnestub streamdev plugin uuemate VDRi versioonidega käima ajada - saaks uuesti klient-server arhitektuuri kah.
cvs -d:pserver:[email protected]:/var/cvsroot login
cvs -d:pserver:[email protected]:/var/cvsroot co streamdev
Kui cd-lt tahad jooksutada, siis pead vast mudima cd-imaget. Ehk siis sinu peadele vastavad kanalilistid jam uu pudipadi konfiguratsioonid, kuna ma arvan, et sa seda masinat päris 24/7 sisse ei jäta, juhul muidugi kui mürasummutust ei anna väga hästi teostada. Mul siin vana cel500 undab piisavalt, et mitte 24/7 seda taluda.jaanusj kirjutas:Kuidas mõttekam on kas paigaldada linux kõvalettale või jooksutada cd-lt? On kellegil mõnda valmis cd-image-t soovitada mis koosluses skystar-2 - Geforce-2 töötaks.
Hmmm.. no ei ole see asi nii hull midagi...danel111 kirjutas:Kui cd-lt tahad jooksutada, siis pead vast mudima cd-imaget. Ehk siis sinu peadele vastavad kanalilistid jam uu pudipadi konfiguratsioonid, kuna ma arvan, et sa seda masinat päris 24/7 sisse ei jäta, juhul muidugi kui mürasummutust ei anna väga hästi teostada. Mul siin vana cel500 undab piisavalt, et mitte 24/7 seda taluda.
Egas ventilaator ei pea olema kompressor. Seda masinat peaks saama üpris kuuldamatult maha jahutada. Protsessori otsa suur siil ja 80x80 ventikas 5V pealt käima - praktiliselt kuuldamatu kui hea ventikas valida. Teine samasugune ventilaator PSU sisse. Peaks saama praktiliselt vaikse masina.
Jääb veel kõvaketas, kuid siin on mitmeid võimalusi, kuidas sellest lahti saada.
Üks võimalus oleks ketas asendada CF mälukiibiga, mis istutada IDE üleminekuga ketta asemele - need ei maksa tänapäeval enam suurt midagi - 1GB CF mälukaart tundub ksalongi hinnakirjas olevat alla 500 raha, kuid pmst. saaks ka 512MB hakkama. Veel mõned kuud tagasi oleks CF kombineerimine USB mäluga rahaliselt kasulik olnud, kuid praegusi hindu vaadates ei ole sellel vist enam mõtet.
1GB flashi peale mahub suvaline Linuxi distributsioon koos VDR'i, Xorg'i ja Xine'ga (viimased siis selleks, et SS2 seest pilti telekasse saada). Kui baasina kasutada ntx. Knoppixit või mõnda muud kokku surutud distributsiooni, võiks ka KDE mahtuda.
Teine võimalus on kasutada mingit CD pealt jooksvat Linuxit (neid VDR'i jaoks tehtud LiveCD'sid on terve ilm täis) ning kanalilistide ja asjade jaoks pruukida USB mälu.
Ning kui juhtub, et majas on kelder või pööning, kus juba hoitakse kohaliku tähtsusega failiserverit MP3'de jms. jaoks, siis miks mitte hankida boot-ROM'iga võrgukaart ning panna masin üleüldse võrgust bootima...
Võimalusi on palju. Mul endal tiksub kuskil kapitaga nurgas 800Mhz Celeroniga downclockitud 500Mhz peale (muidu ei suutnud piisavalt vaikselt maha jahutada) CF pealt bootiv masin, mis on hiirvaikne ja teeb sedasi oma tööd.
Hiirvaikne tähendab seda, et talvel, siis kui naftarong parasjagu ei sõida, kõik naabrid on magama läinud, maantee peal pole ühtegi autot ning naabri koer on haukumisest tüdinud, kuid teise naabri kukk ei ole veel kirema kukkunud - kui on nõnda vaikne, et oma enda vere kohinat on kõrvus kuulda - ei tohi masina töötamine olla aimatav kaugemalt kui 1m pealt.
Niisugune masin on, kui CF mälu mitte arvestada, mõnesaja kroonise eelarvega täiesti tehtav.
Kohe ka küsimus Wookiele. Oskad ehk soovitada mõnd kena skinni VDR'le. Vaatasin ringi http://www.vdrskins.org lehte ning seal neid ainult mõned näidatud. Tahaks selle kollase originaali kenama vastu välja vahetada.
Kasutan SS2 kaarti ning xine väljundit. Ahsoo..ja ehk oskate soovitada mõnd head kanali editeerimise softi linuxi jaoks. Ühe leidsin aga see on nii krdi lapsekingades et kole kohe. Ja veel. Kas on keegi saanud käima VDR'ga koos ATI remote wonder puldi.
Lihtsalt infoks, et VDR ise on kokku lastud lähtekoodist.
Tänud vastajatele.
Kasutan SS2 kaarti ning xine väljundit. Ahsoo..ja ehk oskate soovitada mõnd head kanali editeerimise softi linuxi jaoks. Ühe leidsin aga see on nii krdi lapsekingades et kole kohe. Ja veel. Kas on keegi saanud käima VDR'ga koos ATI remote wonder puldi.
Lihtsalt infoks, et VDR ise on kokku lastud lähtekoodist.
Tänud vastajatele.
Tere,tiugu kirjutas:Kohe ka küsimus Wookiele. Oskad ehk soovitada mõnd kena skinni VDR'le. Vaatasin ringi http://www.vdrskins.org lehte ning seal neid ainult mõned näidatud. Tahaks selle kollase originaali kenama vastu välja vahetada.
Kasutan SS2 kaarti ning xine väljundit. Ahsoo..ja ehk oskate soovitada mõnd head kanali editeerimise softi linuxi jaoks. Ühe leidsin aga see on nii krdi lapsekingades et kole kohe. Ja veel. Kas on keegi saanud käima VDR'ga koos ATI remote wonder puldi.
Lihtsalt infoks, et VDR ise on kokku lastud lähtekoodist.
Tänud vastajatele.
ise kasutan http://www.saunalahti.fi/~rahrenbe/vdr/soppalusikka/ skinni ja olen väga rahul, see skin on kasutusel eraldi pluginana ja text2skin pluginat talle lisaks pole vaja.
cl
Noh see Enigma on ju päris ilus minumeelest: http://www.vdrskins.org/vdrskins/thumbn ... p?album=41tiugu kirjutas:Kohe ka küsimus Wookiele. Oskad ehk soovitada mõnd kena skinni VDR'le. Vaatasin ringi http://www.vdrskins.org lehte ning seal neid ainult mõned näidatud. Tahaks selle kollase originaali kenama vastu välja vahetada.
Miks VIM või mõni muu tekstiredaktor ei kõlba?tiugu kirjutas:Ahsoo..ja ehk oskate soovitada mõnd head kanali editeerimise softi linuxi jaoks.